Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як змусити сайт працювати: перевірені поради та рекомендації

Як змусити сайт працювати: перевірені поради та рекомендації

При замовленні сайту клієнти часто орієнтуються на власні уявлення про красу. Але зовсім забувають, що проект розробляється не для них, а для цільової аудиторії. В результаті – ресурс виглядає так, як бажає замовник, але абсолютно не приносить необхідного результату.

У цій статті ми розповімо, яким повинен бути ресурс і як змусити сайт працювати. Наведені рекомендації – особистий досвід нашої команди. Вони перевірені та працюють. Тому, якщо бажаєте, щоб Ваш бізнес в інтернеті став максимально ефективним, прислухайтеся до нас.

Яким повинен бути хороший сайт

Як змусити сайт працювати

Щоб змусити сайт працювати, залучити до нього відвідувачів, слід прагнути до ідеальності Вашого проекту. Який ресурс може вважатися якісним? Відзначимо 4 основні вимоги.

  • Визначення мети.

Важливо розуміти, навіщо потрібен проект взагалі, які цілі він переслідує, і які завдання буде вирішувати.

  • Зовнішня привабливість.

Сайт повинен мати привабливий зовнішній вигляд. При розробці дизайну – враховуються сучасні тренди, вимоги. Застарілий дизайн відштовхне користувачів.

  • Якісний контент.

Сайт повинен бути наповнений якісним контентом. Релевантним тематиці та обов’язково унікальним.

  • Проста навігація.

Користувач повинен легко розуміти навігацію ресурсу. В ідеалі – досягати будь-якої сторінки в три кліка. Зрозуміла навігація – гарантія високої конверсії.

Далі розглянемо основні пункти вимог щодо хорошого сайту більш докладно. Реалізація їх змусить сайт повноцінно працювати, залучати й утримувати цільову аудиторію та продавати товари/послуги.

Нагадаємо! Замовляючи дизайн сайту, орієнтуйтеся не на власний смак. Слід враховувати сучасні тренди, тематику ніші та особливості цільової аудиторії.

Вимоги щодо зовнішнього оформлення

Від якості дизайну залежить якщо не все, то багато що. Зокрема, оформлення безпосередньо впливає:

  • на рівень конверсії;
  • тривалість перебування користувачів на сайті;
  • поведінкові фактори відвідувачів;
  • рівень довіри;
  • та багато іншого.

Проста залежність! Якісний дизайн = Високий рівень довіри = Висока конверсія.

Тому перед розробкою дизайну обов’язково проводяться дослідження. Вони дозволяють виявити, на що слід звернути особливу увагу.

Опрацьовується колірна гамма – правильно підібраний колір, поєднання відтінків дозволить викликати у користувачів приємні емоції. Підбирається шрифт – він повинен бути читабельним. Гармонійно поєднуватися з іншими елементами оформлення.

Зверніть увагу! На сайті не можна використовувати більше двох видів шрифтів і трьох кольорів.

Не можна нехтувати зображеннями. Вони повинні бути якісними, релевантними тематиці сайту. Хороші зображення підкреслять цінність продукту, товару або послуги. Картинки і/або фото не повинні розміщуватися просто так. Вони повинні вирішувати певну задачу.

Обов’язково промальовується адаптивна версія сайту. Це необхідно для того, щоб проект коректно відображався на мобільних пристроях і у всіх браузерах. Адже сьогодні більше половини всього трафіку йде зі смартфонів. Якщо сайт не адаптований, користувач покине його. Тільки подумайте, скільки потенційних клієнтів втрачає проект!

Зверніть увагу! Адаптовані сайти краще просуваються. Пошукові роботи підвищують результати пошукової видачі проектів, у яких є адаптовані версії.

Технічні характеристики

Щоб сайт працював, був ефективним і затребуваним, опрацьовуються всі технічні параметри проекту. Особливо – швидкість завантаження. Встановлено, що якщо сайт не відкривається 3 секунди, більшість користувачів його залишають.

Сайт повинен працювати максимально швидко. Відгукуватися на дії користувачів. Профільні дослідження встановили:

  • якщо виникають складнощі зі швидкодією – 79% користувачів покинуть магазин;
  • 44% з них дадуть негативні рекомендації стосовно проекту своїм друзям.

Тому при розробці сайту приділяється увага сучасним технологіям, що допомагають забезпечити швидку роботу ресурсу. В тому числі, опрацьовується контент – картинки. Що дозволяє зменшити їх вагу.

Зверніть увагу! Важливий технічний момент – SSL шифрування. По-перше, такі сайти краще ранжуються у пошуковій видачі. По-друге, у користувачів виникає почуття довіри до ресурсу. І вони набагато швидше приймають рішення щодо покупки або замовлення.

SEO-оптимізація

SEO-оптимізація

Як змусити сайт працювати? Виконати весь комплекс заходів з внутрішньої та зовнішньої оптимізації. Що позитивно позначиться на результатах пошукової видачі. Проект буде на перших позиціях. Це призведе до збільшення його відвідуваності.

Внутрішня оптимізація спрямована на підвищення рівня конверсії. Тобто, співвідношення числа користувачів, які вчинили замовлення, до загальної кількості відвідувачів.

При внутрішньої оптимізації оцінюється юзабіліті проекту. Необхідно оцінити, наскільки ресурс зручний для користувачів. Чи можуть вони знайти все, що їм потрібно.

Функціонал

Це інструменти, що спрощують взаємодію користувача з сайтом. Наведемо приклад одного з елементів функціонала інтернет-магазину. Наприклад, на сайті продають жіночі сукні. Їх багато. Необхідно спростити процес пошуку. Допоможе при виборі необхідної моделі сукні продуманий фільтр за каталогом, що дозволяє сортувати:

  • за кольором;
  • за стилем;
  • за довжиною;
  • за розміром;
  • за ціною;
  • та іншими параметрами.

В результаті, вибравши необхідні фільтри, користувач буквально за хвилину підбере моделі, які йому підходять. І вже серед них вибере найкращу сукню.

Проміжний висновок

Всі перераховані вище поради та рекомендації слід передбачити ще на етапі обговорення проекту й технічного завдання. Необхідно довіряти розробниками, а не спиратися тільки на власну думку та смаки. Адже професіонали краще знають, як досягти результату, які інструменти використовувати, як їх впровадити і реалізувати.

7 кроків, як змусити сайт працювати: основи залучення та взаємодії з цільовою аудиторією

Як змусити сайт працювати

Крім технічних і оформлювальних моментів є ще ряд аспектів, на які слід обов’язково звернути увагу. Після чого у Вас вже не залишиться питань, як змусити сайт працювати.

Крок 1. Не розчаровуйте

Відвідувач, прийшовши на сторінки проекту не повинен відчувати розчарування. Тому не варто економити на:

  • дизайні;
  • опрацюванні структури;
  • якісному контенті.

Побачивши гарний, крутий проект, користувач обов’язково захоче зробити покупку, оформити замовлення. І прийде на нього знову.

Крок 2. Вражайте

Відвідувач повинен бути вражений <strike> мечем в око </strike> якістю контенту. Продумайте особливу стилістику подачі матеріалу. Навіть якщо Ви займаєтеся продажем звичайних товарів, завжди можна знайти можливість здивувати користувачів.

Дрібка здорового гумору, погляд на товар під іншим кутом і тільки потрібна інформація – ось успіх корисного контенту, який здивує відвідувача, викличе прихильність до сайту.

Крок 3. Мотивуйте!

Припустимо, що магазин тільки відкрився. У нього всього лише 7 клієнтів. Що робити? Для початку попрацювати з ними. Зробіть все можливе, щоб вони залишили відгуки про співпрацю з Вами.

Ймовірно, не кожен здатний написати інформативний і корисний для нових клієнтів магазину відгук. Допоможіть! Скажіть, про що слід писати.

Відгук повинен давати «їжу» новим клієнтам. Тому в ньому повинна бути інформація про те, як просто було оформити замовлення, як менеджери допомогли. Про власний досвід використання товару.

Позитивні відгуки від реальних людей – найкраща мотивація для нових клієнтів, які ще не прийняли остаточного рішення.

Крок 4. Використовуйте соціальні мережі

Здавалося б, що про це і так знають всі. Але ні! Більшість або взагалі нехтують залученням аудиторії з соціальних мереж, або не використовують їх на повну потужність.

Соціальні мережі допоможуть залучити нових відвідувачів, клієнтів. Якщо будете видавати якісний контент – збільшиться охоплення аудиторії. Адже користувачі із задоволенням будуть репостити матеріали на свої сторінки.

Крок 5. Виділяйтеся

Напевно, є особливість, що виділяє Вас серед інших сайтів або їх команд. Обов’язково необхідно її відзначити. Наприклад, у Вас доставка в день замовлення, або найбільша піца, або співробітники – тільки дівчата.

Завжди є, чим виділитися. Акцентуйте на цьому увагу користувачів так, щоб вони зацікавилися сайтом.

Крок 6. Здоровий гумор

Приходячи на сайт, користувач повинен розуміти – що його веде команда професіоналів. Чиїй думці можна і потрібно довіряти, як авторитетному. Однак занадто авторитетним бути не слід – це вибудує якусь стіну. Користувачі ж повинні бачити, що за екраном монітора такі ж звичайні та прості люди. Це допоможе сформувати додаткову лояльність.

Як домогтися такого результату? Дуже просто! Додайте трохи здорового гумору. Або трохи більше відвертості. Навіть недоліки можна подати так, що вони стануть перевагами.

Не вірите? Ось простий приклад: «Ми тільки почали свою роботу. Розмір інвестицій не дозволив закупити дороге імпортне обладнання. Зате кожен стілець ми робимо вручну!»

Крок 7. Презентуйте компанію

Якщо ж вона занадто молода і розповісти поки нічого, акцентуйте увагу на співробітниках.

Кожна людина – унікальна особистість. Володіє особливими навичками, власною цікавою історією. Зробіть сторінку «Команда» і коротко представте кожного. Ось ще один варіант, як сформувати лояльність клієнтів і змусити сайт працювати на повну потужність!

Як змусити сайт працювати, щоб збільшити рівень продажів

Окремо поговоримо про те, як збільшити рівень продажів. Адже важливо не тільки залучити користувачів, але й домогтися того, щоб вони зробили конкретну конверсійну дію. Тобто, оформили замовлення.

1. Детальне вивчення цільової аудиторії

Знання своєї цільової аудиторії дозволяє зрозуміти, як саме сформувати пропозицію про товар або послугу. Адже Ви будете мати уявлення:

  • про статеву приналежність;
  • про вік;
  • про те, які проблеми клієнти хочуть вирішити за допомогою Вашого сайту або продукту.

2. Продающий контент

Спираючись на знання своєї аудиторії, слід підготувати продающий контент. Написати відповідні статті, підібрати картинки, інфографіки, передбачити таблиці та блоки з порівняльними характеристиками.

При написанні статей слід використовувати ключові запити, але робити це грамотно:

  • правильно підбирати;
  • виключати їх нагромадження;
  • текст готувати релевантний ключовим запитам і сторінці.

Стаття повинна бути максимально корисною для користувачів, надавати конкретну інформацію про товар. У ній описуються всі переваги товару та вигоди покупки саме на Вашому сайті.

Зверніть увагу! Теж стосується і послуг, якщо ресурс пропонує послуги.

3. Демонстрація вигод

Слід обов’язково продемонструвати, в чому вигода придбання, яку користь принесе товар або послуга. Досягти цього можна наступними способами:

  • виділити важливі якості;
  • продемонструвати переваги;
  • запропонувати бонус.

До речі! Під бонусом передбачається навіть безкоштовна доставка. Або знижка у 3% на наступну покупку. Можливо, користувач і не планує її здійснювати. Але чисто психологічно така знижка мотивує оформити замовлення.

4. Створення унікальної торговельної пропозиції

Унікальна торгова пропозиція демонструє:

  • яку вигоду отримає покупець;
  • в чому унікальність запропонованої вигоди;
  • у чому її значимість.

Тут слід чітко вказати, що Ваша пропозиція не тільки перевершує конкурентів. Вона дійсно унікальна, єдина. Не має аналогів!

Зверніть увагу! В окремих випадках просто демонструється, чому аудиторія не може обійтися без Вашого товару.

5. Вирішення проблеми

Подумайте, які реальні проблеми здатний вирішити товар. Опишіть їх та продемонструйте ефективність рішення.

Опис зробіть максимально об’ємним (але без «води»), піднесіть всі переваги, технічні особливості.

Як змусити сайт працювати: підведення підсумків

Щоб змусити сайт працювати, слід передбачити цілий ряд деталей, реалізувати кілька рішень. Ми детально розповіли про деякі напрямки, що дозволяють досягти ефективності проекту.

Однак в статті – загальна інформація. Для досягнення ефективності певного сайту слід враховувати його специфіку, цільову аудиторію, продукти, що пропонуються. Веб-студія Centum-D пропонує профільні послуги зі створення сайтів. Ми детально опрацьовуємо стратегію проекту, вивчаємо цільову аудиторію та змушуємо сайт повноцінно працювати, приносити прибуток своєму власникові.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь