Кучугура Андрій
SEO-фахівець
Якщо ви замислюєтеся про створення власного інтернет-магазину, про аудиторію варто думати ще на етапі формування ТЗ, а не перед (або після) його запуском. Клієнти не з’являться з порожнечі, а значить пора поставити собі питання: «Як залучити клієнтів і покупців в інтернет-магазин?».
Існує маса підходів до організації процесу залучення покупців. Головне — взяти до уваги основні характеристики аудиторії:
Тому до опрацювання технічних елементів ресурсу, запуску рекламних кампаній з лідогенераціі й навіть налаштування кожної воронки формуйте портрети своїх клієнтів, створюйте їхні мапи (СJM — Customer Journey Map) і тільки потім переходите до технічних робіт.
Існує безліч різних стратегій продажів, кожна з яких підходить певним кейсам і проєктам.
Цей підхід релевантний якщо:
У першому випадку користувачі вже розглядають низку варіантів — десь дешевше, десь просто зручніше. Цінність продукту або послуги, обганяє ваших конкурентів — ось, що важливо пропонувати клієнтові на цьому етапі.
Починайте комунікувати з потенційним клієнтом ще до моменту продажу. Формуйте хороший рівень лояльності, прогрівайте аудиторію корисним і якісним контентом через комфортні для неї канали зв’язку. Дозвольте клієнту вибрати найзручніший варіант отримувати інформацію від вас:
Відмітна риса такого підходу — можливість довгострокової комунікації з «прогрітій» ЦА. Ви завжди зможете розповісти про нову продукцію, розпродаж, нагадати про незавершені покупки й так далі.
Повторні продажі вигідніше залучення нових клієнтів, оскільки мають на увазі продаж лояльним користувачам, які вже придбали вашу продукцію й залишилися задоволені — вам не потрібно вкладатися в залучення нових покупців. Середній чек постійного покупця в рази більше, ніж нового — він уже знає якість, компанію і, що ще важливіше — задоволений ними!
Утримуйте базу клієнтів і працюйте над збільшенням рівня її залученості. Створюйте й розвивайте клієнтське товариство для утримання і стимулювання своєї аудиторії.
Розробляйте програми лояльності для своїх поточних клієнтів. За різними даними саме поточні покупці забезпечують компанії від 60 до 70% всього прибутку! Сьогодні програми лояльності є в понад 90% всіх компаній. Можливість отримати вигоду стимулює клієнтів витрачати більше, а наявність хорошої програми лояльності збільшує рівень довіри клієнта до компанії, підвищує шанси на те, що він порекомендує вас знайомим і буде робити вибір на вашу користь.
Ідеальна, але досить складна стратегія — зробити вашими продавцями ваших же покупців, перетворивши їх в адвокатів бренду. Адвокатами бренду стають задоволені вашими товарами клієнти. Вони активно діляться своїми відгуками на різних майданчиках і у ваших же спільнотах, щиро демонструють позитивні емоції від свого вибору, аргументують свій вибір.
Стимулювати таку трансформацію допоможуть вигідні реферальні програми, якісне багатоканальне просування, хороший контент, чіткі та вигідні умови партнерства. Частина ваших клієнтів може стати частиною партнерської програми, просуваючи ваш вебмагазин і конкретну продукцію. Ви ж можете виплачувати обумовлені відсотки зі здійсненого продажу.
Низка лояльних клієнтів стануть добровільними Амбасадорами та адвокатами вашого підприємства. Частина — партнерами.
Будь-який контент здатний допомогти користувачеві сформувати думку про вашу компанію, оцінити її, особливо на стадії споживчого дослідження. Кожен клієнт постійно знаходиться в пошуках якісної та корисної практичної інформації, пасивно або активно.
Використовуйте різні способи донесення інформації: статті та публікації, аудіо та відео, ілюстрації й інфографіка. Усі сприймають інформацію по-різному. І якщо один клієнт збереже собі корисний пост, то другий із задоволенням поділиться цікавим відео. Приймайте це в розрахунок, формуючи контент-стратегію просування своєї компанії.
Працюйте над розширенням кола своїх потенційних покупців, а також тих, хто вже робив покупку у вашій компанії. Така інвестиція завжди окупиться. Аудиторія віддає перевагу товарам і продавцям, що розв’язують проблеми.
Експериментуйте й тестуйте як формати та стилі подачі інформації, так і майданчики для її розміщення. Якщо, наприклад, клієнти вашого бізнесу — сучасна активна аудиторія, то акаунти компанії в соціальних мережах типу Instagram, YouTube і TikTok мають не просто бути, а активно розвиватися!
Пошукова оптимізація просуває ресурс у довгостроковій перспективі — це найвигідніший спосіб залучати клієнтів у вебмагазин. Кожен пошуковий запит — ключ, що зв’язує потенційних клієнтів із вашим бізнесом.
Демонструє рекламу на сторінках результатів пошуку. Ви оплачуєте безпосередній показ або клік.
Налаштування контекстної реклами проводиться прямо в рекламному кабінеті Google Analytics або Яндекс.Директ. Кліки фіксуються й аналізуються — це дає змогу відстежувати рівень її ефективності й оптимізувати для найкращих результатів.
Найчастіше відома всім під рекламою в соціальних мережах. Оплачуються також кліки або покази. Зверніть увагу на те, що соціальні мережі — місце, де люди більше спілкуються, ніж купують. Тут добре рекламувати продукцію, купити яку можна спонтанно.
Величезний спектр ефективних методів просування дає можливість вибрати найбільш ефективний саме для вашого бізнесу. Грамотна комбінація цих методів гарантує вам приріст як прибутку, так і кількості клієнтів.
Якщо ви хочете залучати клієнтів, але не знаєте, який спосіб вибрати, ви можете звернутися до фахівців Centum-D, які не просто підкажуть, але і проаналізують вашу нішу, конкурентів, продукт, аудиторію й розроблять схему збільшення як окремих, так і глобальних показників вашого бізнесу!
Коментарі