Микола Бiлоногов
Копiрайтер
Під поняттям «інтернет-портал» передбачає багаторівневу, функціональну платформу, на якій представлена величезна кількість різноманітних сервісів. Серед таких – навіть певні послуги, посилання на інші проекти, сайти.
Інтернет-портал – складний в розробці ресурс, оскільки передбачає реалізацію безлічі функціональних модулів. До процесу створення проекту залучається велика кількість профільних фахівців. В принципі, це ті ж фахівці, послуги яких користуються попитом при розробці звичайних сайтів, проте їх кількість значно більше.
У цій статті ми детально розглянемо, що представляють собою «віртуальні» портали в Інтернеті, розповімо про основні особливості їх розробки.
Багато з нас, щоб дізнатися про останні події в регіоні, країні або світі, відвідують новинні проекти. Щоб отримати інформацію про погоду – ми відвідуємо сайт з інформацією від синоптиків. Коли хочемо познайомитися з афішею культурних заходів, відкриваємо профільний ресурс, на якому представлена інформація:
Якщо хочемо прочитати про успіхи спортсменів, йдемо на спортивний сайт. І так можна продовжувати до нескінченності. У браузері будуть відкриті десятки вкладок.
Однак все можна значно спростити, якщо користуватися «послугами» такого виду сайтів, як інтернет-портал. На них зібрана практично вся інформація, необхідна середньостатистичним користувачам. А ще можуть бути різні інтерактивні сервіси.
Портал – повноцінний веб-ресурс, у якого розгорнута, широка структура. Завдяки продуманій навігації легко потрапити до потрібного розділу або знайти необхідну інформацію.
Серед сервісів, розділів, інтерактивних модулів можуть (і часто є) присутні:
Обов’язково повинен бути зручний пошук. Найчастіше, до порталів впроваджується пошукова система, яка дозволяє орієнтуватися серед безлічі сервісів і розділів, шукати потрібні розділи, статті, посилання та іншу корисну інформацію.
Ще однією важливою відмінною характеристикою порталів є інтерактивні елементи. Їх завдання не тільки надати ті чи інші послуги, а й залучити користувача до взаємодії з сайтом. Тим самим, захоплюючи його і буквально змушуючи залишатися на порталі довше. До таких інтерактивних елементів відносяться:
Напевно, кожен з Вас здатний назвати, як мінімум, кілька порталів, з якими доводилося взаємодіяти.
Вас цікавить, навіщо створюють подібні проекти? Однозначної відповіді на це питання немає. Все залежить від певних цілей власника проекту. Може бути кілька причин, що мотивують замовити розробку інтернет-порталу:
Хоча глобальна мета у всіх випадках завжди одна – отримання заробітку. Він може йти, як від реклами, так і від тих чи інших сервісів.
Будь-сайт наповнений інформацією. На ньому також можуть бути ті чи інші функціональні блоки, модулі. Однак сайт все одно створюється для однієї конкретної теми:
Завдання таких сайтів надати користувачам максимум інформації з головної теми та суміжних тематик. Їх завдання залучити користувачів, зробити так, щоб вони залишалися на сайті, якомога довше.
Інтернет-портал допомагає користувачам знайти інформацію за потрібною тематикою – в цьому його мета, призначення. Відповідь на своє питання користувач може знайти на порталі в різній формі:
Портал охоплює набагато більше завдань, ніж звичайний сайт.
Існує кілька різновидів порталів. Стисло розглянемо їх, щоб у Вас сформувалося остаточне поняття, що вони являють собою.
Такі проекти також прийнято називати універсальними. На їх сторінках зібрано безліч:
Завдання горизонтальних ресурсів – охоплення широкої аудиторії та надання їй максимум корисної інформації, яка тільки може цікавити користувача. Наприклад, яскравим прикладом універсального порталу є популярний ресурс Ukr.net. Думаємо, Ви можете і самі назвати кілька подібних проектів.
Суть їх назви в тому, що вони закривають певну нішу. Наприклад, спортивну. На подібних майданчиках прийнято збиратися людям, які залучені саме до цієї ніші і не можуть без неї бути. Тут представлені відповідні функції для залучення аудиторії:
Всі вертикальні портали розподіляються на кілька підвидів залежно від напрямку та аудиторії.
Підвид | Особливість |
Корпоративний | Це покращений, розширений корпоративний сайт, який дозволяє отримувати необхідну інформацію не тільки потенційним клієнтам і існуючим партнерам, але й самим співробітникам компанії. Є навіть закриті портали, за допомогою яких взаємодіють окремі підрозділи компанії. Також взаємодія підрозділів може здійснюватися на відкритому для користувачів порталу, але ця частина для аудиторії недоступна. |
Державні | На таких проектах зібрана вся інформація про діяльність державних органів, внесені зміни до законів, підзаконні акти і так далі. Наприклад, це може бути портал Обласної адміністрації або Кабінету Міністрів, і т.д. |
Регіональні | Збирають інформацію з певного регіону, міста. Повноцінно висвітлюють життя певного регіону. Передбачені сервіси для спілкування користувачів. |
Новинні | Орієнтовані чітко на збір новин. При цьому, новини – різної тематики: політичні; соціальні; спортивні; економічні; та інші. Дуже часто не прив’язані до регіону, а тому представлена навіть міжнародна інформація. |
Розважальні | Мета – розважати користувачів. Тому і функціональні сервіси відповідні |
Якщо говорити про те, як проводиться розробка інтернет-порталу, то кількість і послідовність етапів аналогічна створенню звичайного сайту:
Звичайно ж, це спрощений алгоритм розробки такого проекту, як інтернет-портал. Кожен із зазначених етапів більш великий. На створення ресурсу потрібно відносно багато часу, адже необхідно впровадити безліч функцій і сервісів.
Коментарі