Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як розкрутити сайт у пошукових системах?

Як розкрутити сайт у пошукових системах?

Ця стаття розповість про те, як можна самому зайнятися розкручуванням вебсайту, коли саме слід просити допомогу у фахівця, а також чому SEO є не поодинокою партією, а постійним процесом.

Як розкручувати сайт

Уявіть себе в ролі фірми, що займається дитячими святами. Ви володієте командою, реквізитами, авторськими сценаріями. Ви готові до роботи в абсолютно будь-який час дня і ночі, а також уважно стежите за деталями та гарантуєте гарний настрій дітей.

Для отримання більшої кількості замовлень приймаємо рішення запускати свій вебсайт. Опрацьовуємо дизайн, працюємо з фотозвітами, розробляємо комфортну форму для зв’язку, але результат нульовий. Замовлення не йдуть, а номери, що зрідка ми отримували, просто не є дійсними.

Ми існуємо, але клієнт не знає про нас. Що з цим робити? Розберемося детальніше.

Ряд чинників, що впливають на розкрутку вебсайту

Спершу слід проаналізувати ряд факторів, що впливають на розкрутку ресурсу. Серед них ми вибрали п’ять головних:

  • Унікальність і корисність матеріалу. Перевіряємо, унікальні чи тексти. Хоча матеріал може бути авторським, а сценарій написаний в самостійному порядку, антиплагіат-сервіси можуть показувати низький відсоток унікальності. Що на це впливає — ми розглянемо далі.
  • Поведінкові чинники. Проводимо аналіз поведінки нашого відвідувача. Помічаємо, що вони йдуть з сайту відразу після відкриття сторінки, не читаючи жодних статей. Відразу можна сказати, що ми просто не потрапили в цільову аудиторію.
  • Видимість для пошукових систем. Перевіряємо ключові слова, за якими проводять пошук, їх популярність і позицію в пошуковій системі. Якщо все погано — розуміємо, що нас майже не шукають за прямими запитами, а ще рідше використовують ключові слова.
  • Вік домену. Домен був зареєстрований всього на три роки.
  • Перевірка посилань. Помічаємо, що внутрішні посилання майже відсутні, а будь-яке зовнішнє посилання веде на соцмережу.

Приступаємо до розкручування сайту

Перед тим, як віддати ресурс комусь у користування, застосовуємо способи його самостійної розкрутки. Для цього вивчаємо ряд спеціалізованих статей, замовляємо консультації в експертів і приступаємо до роботи. Серед речей, які нам радили робити першими:

  • Займаємося внутрішньою оптимізацією. Спершу ми розглянемо технічну оптимізацію: видалення дублів сторінок, очищення коду та настроювання редиректів. Далі — тестуємо ресурс на предмет інтуїтивності дизайну для користувачів. Наступним етапом ми оптимізуємо контент. Виявляється, більшість наших статей мають між собою тематичний зв’язок — тоді ми підв’яжемо їх між собою. Зайнялися оптимізацією зображень — більшість було додано без описів і тегів “alt”, що не дозволяло нормально індексувати їх пошуковими системами, а сайт отримував від неї “штраф”. Далі ми приступаємо до написання заголовків, підзаголовків для сторінок ресурсу та заповнення всіх метатегів. Внутрішня оптимізація готова. Зовнішня складова сайту залишилася такою ж, але в очах пошуковиків він став набагато вагомішим.
  • Збільшення унікальності контенту. Спершу ми думали, що підрізання авторських крутих статей — справа недобра, після чого усвідомили, що мінімальний рівень редактури не сильно спотворить зміст контенту, зате сильно вплине на відсоток унікальності. Підсумком стало підняття відсотка всіх статей і описів текстів на основній сторінці до 95% в середньому. Ще одним важливим елементом є складання семантичного ядра і прописання ключових слів, які були відсутні в кожному нашому тексті. Цим зайнялися своїми руками. Виявляється, ряд ключових слів не перетворює текст в шаблон для пошукових систем і прекрасно поєднується з матеріалом.
  • Робота з рекламою. Запускаємо оголошення контекстної реклами та помічаємо, що сайт відвідують набагато частіше. Користувалися різними видами контексту — як пошуковим, так і медійним. В соцмережах випустили тизерну рекламу, сприяє підвищенню трафіку.

Проміжні висновки

Зараз зовнішня складова нашого сайту залишилася практично незмінною, але він став набагато важливішим для пошукових систем, а також потенційні клієнти зможуть його набагато простіше знайти.

Але ми зараз говоримо про ідеальний сценарій, в якому все прекрасно виходить відразу. Розкрутка вручну самостійно насправді є трудомістким і копітким процесом, що займає величезну кількість часу. Якщо вчасно не задуматися про передачу сайту команді професіоналів, ви ризикуєте як мінімум допустити багато помилок, а як максимум спровокувати заморозку просування і в підсумку закрити доступ клієнтам до вашої фірми.

Кращим варіантом буде передача розкрутки ресурсу в руки фахівців. Поки ви будете приділяти увагу бізнесу та клієнтам, фахівці зроблять так, щоб якомога більша кількість людей в інтернеті про вас почула.

Розкрутка сайту в пошукових системах: 7 стадій експертного просування

Вище ми віддали трохи уваги самостійному розкручуванню ресурсу. Проте найчастіше потрібний результат не прийде лише при використанні своїх зусиль. Або знань власника бізнесу просто недостатньо, або часу на повноцінне розкручування немає.

В обох ситуаціях ми рекомендуємо зв’язуватися з професійними оптимізаторами, здатним допомогти. У них є глибокі навички в SEO-просуванні, а також велика кількість практичного досвіду. Вони знають шляхи досягнення результату навіть в складних випадках або у випадках масштабних проєктів.

Сам процес експертної розкрутки умовно складатиметься з 7 послідовних стадій. Кожна стадія дуже важлива, жодною з перерахованих нехтувати не варто. Для переконання вас в цьому ми візьмемося за докладний опис кожного кроку.

1. Проведення аналітичних досліджень та аудиту вебсайту

Виключіть цей етап і ніяким чином у вас не вдасться розробити якісний план просування. Цей етап підійде абсолютно будь-якому проєкту, будь то:

  • Магазин;
  • Корпоративний ресурс;
  • Новинний сайт;
  • Та інші.

Комерційна сфера завжди має на увазі конкуренцію хоча б з одним іншим проєктом. Проте сьогодні, під час бурхливого розвитку технологій, кожна сфера має безліч компаній, які між собою конкурують.

Наприклад, якщо ви продаєте кухонне начиння, ви побачите на просторах інтернету десятки сайтів в цій же ніші, якщо не сотні. З урахуванням різного асортименту, масштабів і регіонів — далеко не кожного можна буде назвати прямим конкурентом. Однак при дослідженні слід продумати охоплення якомога більшої кількості профільних вебсайтів — таким чином ви зберете корисну інформацію, а також виявите ряд цікавих рішень.

Аналітичне дослідження конкурентної складової є основою просування. Такі дослідження дозволять виробляти певні стратегії. Процес аналізу фахівцем включає:

  • Отримання доступу до аналітичних сервісів, які підключені до сайту (якщо відсутні — фахівець підключає їх);
  • Вивчення позиції сайту;
  • Перевірку відповідності СЯ тематиці вебресурсу;
  • Вивчення конкурентної складової, визначення сильних сторін конкурентів;
  • Проведення аудиту ресурсу, оцінка його структури та формування висновків щодо необхідних в ній змін;
  • Вивчення посилального профілю сайту, який просувається, а також сайтів конкурентів. Тут також продумується покрокова стратегія щодо збільшення посилальної маси, перевіряється рівень якості посилань (якщо якість низька, посилання видаляється).

В окремому порядку слід приділити увагу функціональній складовій сайту, тому, наскільки він зручний у використанні, а також оцінці рівня юзабіліті.

Зверніть увагу! Проведення масштабного аналізу виключить виникнення проблем надалі, дасть можливість визначати слабкі сторони та позбавлятися від різних вантажів, тягнуть проєкт вниз.

Після проведення досліджень, результати стають основою ТЗ для просування — там по пунктах розписано кожну дію та термін, до якого це необхідно зробити, змінити.

2. Роботи над структурою вебсайту

Власник бізнесу часто може не розуміти, для чого змінюються категорії, перебудовується структура, додаються або видаляються підкатегорії, хоча їм рухає лише бажання займати вищі позиції як для вебресурсу в загальному, так і для окремих товарів, послуг.

Уявімо вебмагазин, в якому продається верхній одяг. Серед розділів є розділ “Куртки”. Якщо є бажання, його можливо просунути під різними запитами — весняний, осінній, зимовий, демісезонний, пуховик та інші варіанти, що приходять в голову. Насправді виявиться, що при створенні сторінок під всі різновиди курток збільшиться цільовий трафік в безліч разів. Прибутковість самого магазину, відповідно, буде вищою.

Зверніть увагу! Змінюючи структуру, ви отримуєте можливість охоплювати більшу кількість запитів і реалізовувати товари/послуги в безлічі характеристик.

Створюючи нову структуру або переробляючи наявну, оптимізатори спираються не на ряд особистих побажань, а на наступні деталі:

  • Асортимент продуктів/послуг;
  • Результати кожного аналітичного дослідження конкурентної складової;
  • Групи певних запитів товарів конкретного виду.

Серед основних причин, через які розширюється структура вебмагазину:

  • Асортимент збільшується;
  • Починається співпраця з рядом нових виробників;
  • Відкриваються філії, пропозиції яких можуть відрізнятися;
  • Магазин орієнтується на різні регіони.

Слід звернути увагу! За такою ж схемою працює і розширення структури інших вебресурсів. Товари замінюються іншими аспектами.

Говорячи про розкручування великого вебмагазину, процес перероблення структури та внесення конкретних змін може зажадати багато праці та високих витрат часових ресурсів. Проте всі зусилля однозначно будуть виправданими та безсумнівно будуть окупатися.

Власник проєкту не впевнений в тому, що наступний крок правильний? Оптимізатори повинні дати йому аргументоване пояснення того, чому цей крок правильний.

3. Роботи з семантичним ядром

Коректно розроблене СЯ буде гарантувати успішність розкрутки. Саме перші дві стадії просування будуть надійним фундаментом для СЯ.

Збираючи ключові слова, аналізуючи їх, виявляючи найважливіші, а також відсіваючи зайві, фахівець займається складним процесом. Багатосторінкові ресурси можуть вимагати дні або тижні на це. Проте поспіх ні до чого. Кращим варіантом буде ретельне опрацювання ядра.

Семантичне ядро ​​сприяє:

  • Створенню структури;
  • Підготовці цільових метатегів на сторінках, які просуваються;
  • Розробці плану контенту та підготовці ТЗ для копірайтерів;
  • Опрацюванні перелінковок безпосередньо в вебсайті;
  • Проведенню дієвої зовнішньої оптимізації.

Семантика також допомагатиме визначати найбільш релевантні цільові сторінки, а також допоможе створювати/коригувати результативну стратегію розкрутки вебсайту.

Слід звернути увагу! СЯ є запорукою гарного результату. Семантичне ядро ​​використовують, щоб провести як зовнішню оптимізацію, так і внутрішню. Саме СЯ і є орієнтиром оцінки того, наскільки ефективна розкрутка.

Збираючи ключові слова, зазвичай використовується ряд спеціалізованих сервісів та інструментів. Традиційний інструментарій від пошукачів Яндекс і Google може замінюватися іншими розширеннями та програмами.

Важливо! Обов’язковим пунктом є визначення ключових слів, які використовуються конкурентами.

Обсяг робіт збору слів дозволяє формувати велику та багатобічну базу.

4. Технічний елемент

Проведення технічного аудиту проєкту є невіднятним етапом, за допомогою якого виявляються помилки роботи сайту. Крім іншого, визначаються помилки, що виникають, які заважають або можуть заважати в досягненні поставлених цілей.

Як тільки недоліки виявлені, оптимізатори складають ТЗ для їх усунення. В процесі роботи беруть участь професіонали різних профілів (орієнтуючись на які вирішуються завдання):

  • Безпосередньо оптимізатор;
  • Програмісти;
  • Дизайнери;
  • Контент-менеджери.

Як тільки виявлена ​​будь-яка проблема, редагування повинне бути внесене в найкоротші терміни. Як тільки активне просування завершене, але ми раптом вирішили внести правки потім, з’являється ризик втрати зайнятих позицій.

Обов’язкові технічні моменти, що потребують уваги:

  • Коректність метатегів;
  • Проведення настроювання автоматичної генерації тегів для кожної додаткової сторінки;
  • Роботи зі створення зрозумілих людям url (чпу);
  • Необхідність знаходити дублі та усувати їх;
  • Налаштування сторінки “404” і куди потраплятиме користувач в разі помилки;
  • Необхідність перевірки коректності, а також налаштування файлу sitemap, robots;
  • Перевірка того, наскільки швидко завантажуються сторінки та їх оптимізація;
  • Пагінація;
  • Та інші.

Найчастіше за допомогою технічного аудиту можна виявляти чимало помилок — перераховувати їх можна десятками підпунктів. Важливим залишається їх виправлення, адже навіть невеликий недолік, проігнорований при оптимізації, зробить негативний вплив на видачу в пошукових системах.

5. Роботи з оптимізації контенту

Контент опрацьовується паралельно з іншими стадіями. Оптимізація контенту включає наступні пункти:

  • Перевірка того, наскільки унікальні та релевантні тексти;
  • Роботи над унікальними метатегами для сторінки. Тут рекомендується використання саме високочастотних запитів;
  • Розробка плану контенту, де детально розписують заповнення ресурсу інформацією;
  • Розробка ТЗ копірайтерам. Включає створення статей за певними тематиками та додавання ключових слів.

Переважна більшість випадків має на увазі підготовку статей як для кожної нової сторінки, так і для тих, на яких відсутні тексти.

Час від часу з’являється необхідність в переписуванні уже доданих статей. Це викликає додаткові фінансові витрати з боку власника проєкту. Тут слід аргументувати важливість стадії та привести кілька актуальних кейсів, коли створення нової статті має значення:

  • Замінний текст низькоякісний і не несе користь відвідувачам;
  • Статті не унікальні;
  • Ключові фрази використовуються занадто часто і текст стає нечитабельним.

Можна також збільшувати об’ємність вже завантажених статей — якщо на сторінці недостатньо тексту, його допишуть.

6. Модернізація юзабіліті

Зручність користування ресурсом здатна прямо впливати на позицію сайту в пошукових видачах. Роботи з поліпшення юзабіліті гарантують успіх.

Важливим елементом є зручність користування ресурсом з боку користувача і виключення усіляких проблем/труднощів. Кілька простих прикладів такого поліпшення:

  • Додавання кнопки “вгору” на довшій сторінці. Користувачеві не доведеться зайвий раз користуватися скроллом, якщо він захоче повернутися до початку. Досить зробити один клік;
  • Пошук, при використанні якого з’являються релевантні підказки, доповнення до слів пошуку або пошук по частинах слів, назвах брендів;
  • Зручний кошик. Важливо створити кошик, який буде сам підраховувати загальну вартість доданих позицій навіть після видалення деяких товарів. Можливість видаляти товари.

Гарне юзабіліті нібито має на увазі передбачення дій користувача. Зручний вебсайт є запорукою закритих замовлень і повертання клієнта на ресурс.

Важливо! Невіднятною складовою зручних сайтів є пророблена адаптивність і можливість функціонування на мобільних пристроях. Вебресурс повинен правильно працювати на будь-якому пристрої незалежно від розмірів дисплея.

Проведення аудиту сайту дозволяє визначати проблеми, виявляти шляхи та методи поліпшення юзабіліті. Оптимізатором вивчається кожна окрема цільова сторінка. Результатом аудиту є повний і детальний звіт, що включає рекомендації.

7. Процес зовнішньої оптимізації

Ця стадія особливо важлива тим, хто оперує в нішах з підвищеною конкуренцією. Основним завданням є нарощування маси, тобто, збільшення кількості зовнішніх посилань, які ведуть до ресурсу. Закуповуються вони на сторонньому ресурсі, а далі фахівцем перевіряється якість сайту, а також виключається можливість пошкодження проєкту.

Слід звернути увагу! Проведення нарощування посилальної маси має бути планомірним. В іншому випадку з’являються ризики потрапляння під ряд фільтрів пошукових систем, які можуть знизити пошукову видачу.

Далі необхідно коректно оформити кожне посилання, що включає три елементи:

  • Анкор;
  • Безанкор;
  • Текст, що оточує посилання.

Також враховуються та інші аспекти — правильність підбору та прив’язки ключових слів, також узгодженість тематики тексту і посилання та багато іншого.

Лише досвідчені фахівці здатні передбачати кожен нюанс при проведенні зовнішньої оптимізації.

Підсумки розділу

Стартові стадії розкрутки є глобальними:

  • Роботи зі зміни структури;
  • Розробка нового СЯ;
  • Пошук і заміна доменного імені;
  • та ін.

Якщо проводити їх після інших маніпуляцій, вони здатні просто перекреслити всі проведені раніше маніпуляції. Або така зміна просто буде неможлива з технічних причин.

Не дивуйтеся, якщо SEO фахівці нададуть списки з рекомендаціями, що включають десятки пунктів. Вони можуть складатися із завдань, що мають на увазі роботи:

  • Над дизайном;
  • Юзабіліті;
  • Контентом;
  • Технічними аспектами.

Модернізація та будь-яке поліпшення не є особистим бажанням оптимізатора, а необхідністю! Кожен пошуковий робот благоволить і сприяє виведенню на високі позиції тільки тих вебресурсів, які насправді опрацьовані в деталях, комфортні та мають користь для користувачів.

5 найпоширеніших помилок замовника

Власники вебресурсу при зверненні до професіоналів з метою просування проєкту нерідко можуть спотикатися на одних і тих же помилках. Нами були відібрані 5, що частіше зустрічаються — їх ми й обговоримо.

1. Очікування швидких результатів

Найчастіше замовник упевнений, що результат прийде швидко. Вже безліч разів обговорювалося, що SEO-просування не є процесом з орієнтиром на моментальний результат, а проводиться з орієнтиром на перспективний і тривалий результат. Проте все ще є замовники, упевнені в моментальному збільшенні відвідуваності та приростів.

До речі! Вони готові вдаватися до агресивних і “чорних” методів просування. Без думок про те, що подібного роду дії гарантовано призводять до різних санкцій від пошукових систем!

Щоб спостерігати перші реальні результати, необхідно чекати мінімум 4-6 місяців. Це має відношення до сайтів, які вже працюють будь-який час.

2. Недооцінювання вагомості аудиту

Є люди, які не розуміють важливості проведення аудиту. Цей процес можна порівняти з проведенням обстеженням пацієнта, якому необхідно визначити коректний діагноз.

Ресурс з “діагнозом” дозволяє виявити кожну проблему та побудувати оптимальний план їх усунення.

3. Критичне обмеження бюджету

Замовники, які володіють невеликими проєктами або малим бізнесом, просто не мають можливості виділяти значні бюджети для розкрутки вебресурсу. Проте слід зрозуміти, що основою успішного продажу є саме SEO.

Рекомендується використовувати грошові ресурси не стільки для рекламних кампаній, які практично даремно спускають гроші для маркетингу, скільки для оптимізації ресурсу. Результат прийде не відразу, як в прикладах з контекстною рекламою. Однак робота проводиться з орієнтиром на перспективу.

Через це повинні бути присутні навички розставляння пріоритетів, пошуку можливостей економії на менш важливі речі та забезпечення ефективної розкрутки проєкту. В такому випадку віддача буде помітною і значною.

4. Необізнаність про особливості оптимізації

Спеціаліст при наданні звітів користується професійною термінологією. Замовник може не розуміти термінологію, плутатися в словах, через що може формуватися картина про те, що їх обманюють, збивають з пантелику, викачують більше грошей.

Будь-яка відповідальна і сумлінна студія, надаючи послугу просування, задумається про складання зрозумілих і повністю прозорих звітів. Такі студії в обов’язковому порядку пояснять незрозумілі терміни, проінформують про використання тих чи інших інструментів, методів, надаючи аргументи їх актуальності та необхідності.

5. Надмірна впевненість у розумінні теми

Ситуація подібна до тієї, яку ми описали в четвертому пункті. Є замовники, які після поверхневого ознайомлення з теорією, не володіючи практичним досвідом, в нав’язливій манері намагаються доводити до оптимізаторів правильність своїх пропозицій і рішень.

Найсумнішим є те, що замовник таким чином просто не буде відповідальним за підсумкові результати, навіть якщо оптимізатори будуть переступати через свій досвід і знання для задоволення замовника.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь