Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як оптимізувати посадочні сторінки?

Як оптимізувати посадочні сторінки?

Ви коли-небудь замислювалися, чому одні цільові сторінки миттєво зацікавлюють відвідувачів і змушують здійснити ту чи іншу дію, а інші залишаються без уваги, викликаючи єдине бажання покинути майданчик? Секрет криється в тому, чи оптимізовані чи ні посадочні сторінки для привернення уваги користувачів і залучення трафіку на сайт. Тобто оптимізація Лендігу є невід’ємною умовою конвертації потоку відвідувачів сайту на активних клієнтів.

Способи оптимізації посадочних сторінок

Оптимізувати готову посадочну сторінку можна наступними способами:

  1. Структурувати інформацію. Для високої конверсії контент посадочної сторінки потрібно структурувати. Зробити це можна шляхом розміщення розпалюючих цікавість заголовків і підзаголовків, деталізуючих списків, що спрощують сприйняття інформації користувачами.
  2. Включити ключові слова в заголовок, мета-теги і контент. Продумуючи заголовок посадочної сторінки, не забудьте вставити в нього ключовий запит. При написанні мета-тегів для title і description також використовуйте один або кілька ключових слів відповідно, що підштовхне користувача до переходу на сторінку. І звичайно, при описі характеристик і переваг товару чи послуги, використовуйте наступні ключові фрази, за якими Лендінг буде індексуватися пошуковими системами.
  3. Зробити привабливий дизайн. Сформувати у відвідувачів позитивне враження про сторінку допоможуть гарні ілюстрації і шрифти, а діяти негайно закличе яскрава кнопка СТА. При цьому зі сторінки необхідно виключити всі зайві зображення, колір і інші деталі, що відволікають увагу користувачів.
  4. Наповнити посилальною масою. Розміщення на сторінці звичайних посилань з авторитетних інтернет-майданчиків здатне підвищити позиції Лендігу у пошуковій видачі.

Поради щодо оптимізації посадочних сторінок

На основі напрацьованого досвіду стосовно питаннь оптимізації посадочних сторінок ділимося з Вами ще кількома цінними порадами про те, як зробити Лендінг ще більш успішним:

  • Використовувати активні заклики до цільової дії. Крім активної мови на сторінці корисним буде використання докладного роз’яснення про користь від замовлення товару або послуги, позитивно «забарвлених» слів, обмежувального таймінгу та інших маркетингових прийомів.
  • Аналізувати місця приходу клієнтів. Якщо планується перехід на Лендінг з рекламного банера, то між його текстовим повідомленням і заголовком посадочної сторінки не повинно бути розбіжностей. В іншому випадку відвідувачі будуть йти з нерелевантної посадочної сторінки.
  • Демонструвати лояльність клієнтів. Як показує практика, вдвічі збільшити обсяг замовлень можна шляхом розміщення на посадочній сторінці клієнтських відгуків, лічильника лайків в соцмережах та інших трастових елементів. Керовані «стадним» інстинктом, відвідувачі будуть прислухатися до рекомендацій інших людей і з більшою ймовірністю приймати рішення на користь Вашої пропозиції.
  • Тестувати сторінки. У зв’язку зі змінами в ринковій ніші, конкурентному середовищі, товарний асортимент компанії посадочна сторінка також потребує змін. І після кожного з них необхідно проводити спліт-тестування інтернет-майданчика з метою зробити сторінку максимально зрозумілою та зручною для користувачів.

Візьміть собі на замітку перераховані рекомендації, якщо готові зайнятися самостійною оптимізацією своєї посадочної сторінки. Також дана інформація не буде зайвою і для тих, хто збирається замовити створення цільової сторінки у професійних розробників. Вибравши в якості виконавця веб-студію «CENTUM-D», Ви отримаєте оптимізовану за всіма правилами посадочну сторінку, що представляє інтерес для потенційних клієнтів і пошукових систем.

9 крутих стратегій, що сприяють оптимізації посадочних сторінок

Вище ми привели основну інформацію про оптимізацію посадочних сторінок. Її вже досить, щоб прийшло розуміння – що і як слід робити. Більш детально поговоримо про стратегії, реалізувавши які, Ви досягнете класних вражаючих результатів.

1. Якісні картинки

Зображення, фотографії повинні бути максимально якісними, але реальними, живими, цікавими. Найбільш простий спосіб підібрати їх – звернутися до фотостоків. Там дійсно представлені якісні знімки чи ілюстрації. Але вони можуть не відповідати Вашому бізнесу повністю або не передавати атмосферу компанії.

Оптимальний варіант – найняти професійного фотографа. Він зробить круті знімки саме Вашого товару, компанії, співробітників.

Зверніть увагу! Ми не проти фото зі стоків! Там багато цікавого контенту. Але немає нічого кращого, ніж реальні знімки компанії!

Встановлено, що правильно підібрана фотографія значно збільшує конверсію, коли всі інші умови рівні.

Підібрати ілюстрації можна фактично до будь-якої сфери чи дії. Але при виборі фото, іншого візуального контенту слід мислити нестандартно. Хоча й занадто креативити не варто – користувач повинен без мозкових зусиль розуміти, що саме Ви хотіли продемонструвати, сказати візуальним контентом.

Але не підносьте важливість зображень, ущемляючи текст. Проведені численні дослідження доводять – найкращі результати приносять посадочні сторінки, в яких на першому екрані присутній просто, але чітко описаний оффер. Гармонійно поєднуйте візуальний і текстовий контент.

2. Якісний текст – основа всього

Не важливий обсяг тексту – акцент повинен робитися на його якісті. Сталий міф стверджує – посадочна сторінка повинна містити мінімум тексту. Але, як доводять дослідження, основна проблема неефективних сторінок полягає не в обсязі, а в якості тексту.

Його може бути навіть занадто багато. Наприклад, це повноцінна стаття, але важливо, щоб вона була:

  • структурованою;
  • цікавою;
  • читабельною;
  • корисною.

Зверніть увагу! Презентуючи товар або послугу, необхідно уникати кліше та нудних академічність описів. Цікаві факти, незвичайні поради та рекомендації – зроблять текст незвичайним.

Ось 4 поради, як зробити текст для Landing page крутим, що безпосередньо впливає на користувача:

  • простота, але цікавість – не “тупо” продає, а націлений на спілкування з потенційним покупцем;
  • обов’язкова структура – заголовки, підзаголовки, списки додають читабельності матеріалу. Звичайні абзаци пропускаються, а ось помітні заголовки та списки з фактами – привертають увагу;
  • вміння вчасно зупинитися – не намагайтеся створювати з посадочної сторінки енциклопедію, що оповідає про все. Формулюйте думки чітко, а певна пропозиція Лендінгу нехай стане наріжним каменем, на якому тримається весь текст;
  • використовуйте сторітеллінг – історії залишаються потужним інструментом впливу на аудиторію, вони мотивують зробити цільову дію.

Є цікава формула, яка сприяє створенню класного текстового наповнення: половину часу, виділеного на написання контенту, необхідно приділяти опрацюванню основного заголовка, а решту – на формування крутого призову до дії. Решту пишіть як би «між іншим».

Тема – основа гарного, успішного тексту. Якщо він не буде працювати, про високі показники конверсії можна навіть не мріяти.

Зверніть увагу! Для оптимізації посадочних сторінок ідеально підходять подвійні заголовки. Або навіть потрійні. Але їх слід правильно оформляти – основна фраза, як Н1, а частина, що залишилася, як додаток у вигляді підзаголовка.

Ось приблизна «структура» складного тайтла, що забезпечує вплив на аудиторію:

  • основний заголовок – в ньому відразу потрібно вказати всі особливості та переваги пропонованого товару;
  • переконливу пропозицію – вказує на вдале застосування товару;
  • фінальне переконання, мотивуючи користувача зробити замовлення – наприклад, інформація про закінчення акційної пропозиції через деякий час.

Забезпечує ефективну взаємодію з клієнтом заклик до дії. Це фінальна крапка. Опускаючись до кнопки дії, відвідувач думає – клікнути чи ні. Допомогти йому прийняти рішення (на користь власника посадочної сторінки) допоможе правильно складений заклик до дії:

  • вказівка ​​реальної вигоди (наприклад, знижка);
  • використання в тексті дієслів у наказовому способі (підпишіться, замовте і т.д.);
  • застосування присвійних займенників;
  • акцентування уваги на терміновості прийняття рішення («залишилося 10-ть одиниць товару» або «щоб отримати знижку, підпишіться прямо зараз»).

Але слід пам’ятати і про те, що деякі моменти можуть призвести до зниження конверсії. Як варіант – якщо занадто активно переконувати клієнта у безпеці. Оскільки Ви акцентуєте увагу не на безпеку – користувач починає думати про гіпотетичну небезпеку. І не робить цільової дії.

Як варіант, якщо під формою підписки на поштову розсилку вказати навіть дрібним шрифтом, що користувачі не будуть отримувати спаму, показники підписки знижуються. Тому що клієнт бачить слово спам, і воно його відлякує. Незважаючи на всі запевнення про відсутність спаму.

3. Чітке входження

У цьому розділі продовжимо розмову про якість текстів. Якщо на посадочній сторінці занадто високі показники відмов, слід перевірити текст на відповідність. Для цього перечитайте рекламне оголошення, що веде на Лендінг. Можливо, в ньому використовуються суперечливі висловлювання або воно взагалі не релевантне змісту посадочної сторінки.

Одні з маркетингових досліджень показали, що 90% рекламних оголошень не відповідають змісту Лендінгу. Відвідувач отримує не те, чого він очікував. Тому він тут же закриває посадочну сторінку. Це вірна ознака поганої оптимізації.

4. Пам’ятайте про тренди

Landing і мода йдуть нога в ногу. Посадочні сторінки вже дуже сильно залежать від трендів. Навіть якщо основний сайт простий, стильний, з нескладними графічними елементами, при розробці Лендінгу обов’язково потрібно враховувати віяння веб-дизайну в цій сфері. На даний момент добре працюють:

  • мінімалізм;
  • великі шрифти;
  • паралакс;
  • повноекранні фото.

До речі! Пошукова оптимізація досить часто не робить безпосереднього впливу на результати «роботи» Лендінгу. Велике значення має оформлення та способи психологічного впливу на аудиторію.

Ось кілька додаткових порад, як досягти високої конверсії за допомогою оформлення:

  • обережність експериментів – не потрібно робити сторінки аж надто оригінальними. Чим креативніше дизайн, тим ближче межа, після якої конверсія обвалюється;
  • дотримуйтесь наступної формули: простота + краса = результат;
  • обов’язковий аналіз ніші та ЦА – це дозволить створювати гармонійне оформлення й наповнення, що допомагає впливати на відвідувачів.

5. Короткі форми

Користувачі не люблять складні форми. Якщо в ній більше 7 полів – це погано. Клієнти не стануть їх заповнювати. Основне завдання кожної форми – отримати потрібну інформацію для зв’язку з клієнтом. Тому не слід влаштовувати соціологічні дослідження.

Зверніть увагу! Навіть якщо Ви перед собою ставите світлі цілі, вимагаючи від відвідувачів безліч інформації, Ви не досягнете збільшення кількості лідів. Навпаки, їх кількість зменшиться.

Для збору інформації достатньо трьох полів:

  • ім’я клієнта;
  • номер телефону;
  • адреса електронної пошти.

Цих даних вистачить, щоб менеджер міг зв’язатися з потенційним покупцем. Надамо ще кілька порад щодо лід-форми.

  1. Одне з основних помилок – форма повинна бути обов’язково внизу сторінки. Але це не так.
  2. Лід-форма внизу сторінки орієнтована на тих, хто спочатку бажає дізнатися більше про товар, послугу. Але не варто забувати і про тих, хто не бажає витрачати час на скролінг. Можливо, вони вже прийняли рішення та готові до «угоди» – для них форма повинна бути розміщена вже на першому екрані.
  3. Заклики до дії – без них нікуди. Але слід чітко розуміти, коли та який заклик спрацює краще. Наприклад, доведено, що «Купити» не настільки ефективний, ніж «Замовити послугу».

6. Конкурси

Відмінний варіант – проводити конкурси або генерувати спецпропозиції. Прописуючи умови конкурсу, робіть їх:

  • коректними;
  • чіткими;
  • грамотно складеними.

Не забувайте дати користувачам дійсно цінний приз. Все це зробить компанію в очах користувачів солідною, респектабельною та гарантує приплив лідів.

Конкурс слід продумати до дрібниць, щоб виключити будь-які зміни в процесі. Але все одно залишайте за собою право «лавірувати» – обговорюйте можливі зміни на початкових умовах.

7. Тестування

Регулярне тестування, аналітика – ідеальний спосіб зрозуміти, чи правильно виконана оптимізація, чи не потрібні внесення змін до стратегії.

Один із варіантів тестування – залучити до нього співробітників власної компанії. Вони повинні протягом 5 секунд після перегляду Лендінгу зрозуміти, в чому його сутність. Визначити реальну цінність продукту, його пропоновану вартість.

Є й інші методи тестування, що виконуються досвідченими маркетологами, спеціалістами в області оптимізації. Вони покликані зрозуміти справжню ефективність всієї посадочні сторінки, поштових розсилок та інших моментів.

8. Системи аналітики

Підключені та налаштовані системи аналітики дають чітке розуміння, що робити далі для підвищення результатів. Не маючи правильно налаштованої аналітики, неможливо отримати повну картину. Гроші, витрачені на просування й рекламу сторінки, будуть витрачені даремно.

Приклад! Системи аналітики показали, що найбільш високий коефіцієнт конверсії спостерігається з трафіку Google Adwords. Висновок – рекомендується активніше використовувати контекстну рекламу, збільшивши бюджет на неї.

Правильна робота з системами аналітики дозволить оптимізувати витрати на рекламу.

9. Відео

Посадочна сторінка та навчальне відео – чи є в цьому сенс? Відповідь на питання визначається в кожному окремому випадку. Чи можливо пояснити особливості послуги тільки текстом та ілюстраціями?

Якщо так – у відео немає необхідності. Якщо немає – воно буде актуальним.

Статистичні дослідження вказують на те, що клієнти набагато охочіше здійснюють покупки, якщо на сторінці є відео. Показники коливаються від 64 до 85 відсотків, залежно від досліджень. Хоча ролики підходять не для всіх ніш і категорій товарів.

Щоб зрозуміти, чи є необхідність у відео, необхідно отримати максимально чіткі відповіді на два основних питання.

  1. Чи має можливість цільова аудиторія дивитися відео? Від особливостей клієнтів, їх обставин залежить те, чи зможуть вони подивитися ролик. Які обставини впливають на це? Ось приклад декількох:
    • хто саме є ЦА – працівник офісу або молода мама, що проглядає Лендінг будинку;
    • вік аудиторії;
    • швидкість інтернет-з’єднання;
    • та ін.
    Чинників, обставин насправді багато. Вони залежать від певної цільової аудиторії.
  2. Яку цінність несе відео? Чи здатне відео зробити те, що не змогли зробити текст і картинки? Якщо немає, то з підготовкою відеоматеріалів не потрібно поспішати.

Зверніть увагу! Залежно від особливостей пропонованого продукту та ЦА, відео може бути, як серйозним, так і легким, з гумористичним нахилом.

Якщо продукт, товар або послуга надто складні, потрібна інструкція до них, зробіть лаконічний, не дуже довгий ролик. Він може стати додатковою мотивацією до покупки.

Як оптимізувати посадочні сторінки: підсумки

Описані вище стратегії допоможуть при оптимізації посадочної сторінки, зроблять її більш ефективною. Адже сам процес створення Лендінгу не вимагає багато часу, а ось його «допилювання» (в даному випадку під словом ховається банальна оптимізація) передбачається чи не постійне внесення тих чи інших змін, доповнень. Основний рецепт успішної оптимізації – безперервність процесу.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь