Як модернізують сайт? Увесь процес зсередини
Модернізація сайту – процес, який передбачає внесення змін, оновлень у проект для підвищення функціональності, поліпшення юзабіліті. Все це згодом дозволяє підвищити рівень продажів, сформувати додаткову лояльність з боку клієнтів.
Кожному сайту постійно потрібне оновлення, а його розвиток – взагалі безперервно. Однак коли мова заходить про модернізацію, багато хто думає, що мова йде тільки про зміну дизайну. Це помилково, звичайного редизайну недостатньо. У цій статті ми детально розглянемо, що являють собою роботи з модернізації, коли вони необхідні та яких результатів дозволяють досягти.
Модернізація сайту: загальна інформація за темою
Під модернізацією сайту передбачається перелік робіт, сутність яких полягає у розширенні, удосконаленні та оптимізації всіх процесів, функціоналу. Мета – забезпечити комплексне поліпшення всього, що є на сайті. Прогрес не стоїть на місці, постійно з’являються нові розробки, впроваджуються більш досконалі принципи залучення клієнтів. Тому так важливо регулярно проводити аналіз ресурсу, щоб розуміти, які програмні продукти, функції слід обов’язково використовувати, а від чого потрібно відмовитися.
У яких випадках необхідна модернізація веб-сайту
- Після проведення аналізу ринку та конкурентів з’ясувалося, що компанія програє суперникам і втрачає клієнтів.
- В роботі компанії відбулися значні зміни.
- Розширився або повністю змінився асортимент продукції, товарів.
- Додалися нові розділи, категорії на сайті.
- Був проведений ребрендинг.
- Високий рівень відмов через погану функціональність або юзабіліті.
Модернізація і редизайн – це різні поняття
Завдання редизайну – змінити візуальне оформлення проекту:
- зовнішній вигляд;
- графічні елементи;
- можливо – колірну схему;
- розташування функціональних модулів, кнопок.
Модернізація сайту зачіпає більш широкий перелік робіт:
- оптимізація коду;
- додавання нових опцій;
- впровадження нових функцій;
- опрацювання структури;
- вирішення технічних завдань.
Для проведення всіх цих робіт залучаються різні фахівці:
- маркетологи;
- оптимізатори;
- програмісти;
- дизайнери;
- копірайтери.
Тобто, над ресурсом буде працювати повноцінна команда. Тільки так можна досягти необхідного результату та вирішити всі поставлені завдання. Основне завдання модернізації – суттєво поліпшити програмне рішення. При її проведенні зачіпається технічна та візуальна складова.
Розглянемо найбільш важливі моменти, які реалізуються при вирішенні технічних завдань.
Технічна модернізація сайту
Такий вид робіт передбачає наступні дії:
- оптимізацію та поліпшення коду в цілому;
- зміна структури (видалення/додавання розділів, категорій, їх розробка та впровадження);
- зміна переліку функцій і функціональних інструментів – видалення застарілих, розробка і впровадження нових;
- зміна верстки, оптимізація стилів;
- впровадження нової CMS – актуально, якщо сайт необхідно перенести на іншу систему управління.
Тепер трохи докладніше про кожен вид робіт, які виконуються профільними фахівцями.
Код
Код вимагає постійної уваги до себе. Його слід періодично перевіряти і оптимізувати – кількість перевірок, їх регулярність залежить від початкової якості, а також внесених змін при розвитку проекту. У деяких ситуаціях видаляються навіть цілі рядки коду. У деяких ситуаціях вони змінюються.
Код – основа сайту, тому таким видом робіт не можна нехтувати. Будь-які недоліки, допущені промахи або проста зверхність здатні негативно вплинути на роботу проекту, привести до збоїв і навіть негативно відобразитися на результатах пошукової видачі.
Структура
Структура вимагає змін, якщо сама компанія проходить процес реструктуризації. Наприклад, з’являються нові відділи, або об’єднуються вже існуючі, відкриваються представництва в інших регіонах, розширюється асортимент товарів. Все це потребує доопрацювання структури, опрацювання нових розділів, їх оптимізація.
Ще одна ситуація, при якій необхідні зміни структури – якщо цього вимагають SEO-оптимізатори для забезпечення більш ефективного просування сайту. Вони розробляють семантичне ядро і розуміють, що для його посилення слід додати нові розділи до категорії або ж поєднати вже існуючі. Паралельно проводиться переробка всього інформаційного наповнення. Готується новий релевантний контент.
Не можна виключати можливість, що при підготовці семантичного ядра в попередній раз були допущені помилки, а тому на сторінки нинішньої структури не приходять відвідувачі з пошукової видачі.
Функціонал
Коли проводиться модернізація сайту, обов’язково порушується функціонал. Тому що він може працювати з помилками, бути просто застарілим. Нерідко виникає ситуація, коли існуючих інструментів недостатньо, тому необхідно впровадити й налаштувати нові блоки, модулі для вирішення тих чи інших завдань.
Верстка
Постійний розвиток інтернет-технологій позначається і на верстці. При її зміні враховується ряд параметрів, серед яких досвід користувачів. Тому сайт може бути навіть повністю зверстаний заново, щоб підвищити комфорт відвідувачів.
Система управління
Модернізація сайту може припускати впровадження нової CMS або оновлення старої версії. При впровадженні нової платформи проводиться повне перенесення сайту з усім вмістом. Підбирається движок, який буде характеризуватися:
- зручністю роботи;
- швидкістю завантаження;
- простотою адміністрування;
- і т.д.
Комплексна доробка, як один з різновидів модернізації
У цій ситуації передбачається перелік певних робіт, мета яких суттєво поліпшити сайт у всіх сенсах:
- технічно;
- функціонально;
- візуально.
Підвищується рівень юзабіліті, поліпшується користувальницький інтерфейс. Все це позитивно відбивається на відвідуваності, рівні продажів.
До комплексного доопрацювання можуть бути включені наступні роботи:
- оптимізація з точки зору SEO;
- маркетингові складові;
- та інше, що направлено на поліпшення сайту і підвищення його позицій у пошуковій видачі.
Перелік певних робіт
При доопрацюванні модернізація сайту може припускати такі види роботи (не зазначені у попередньому розділі):
- впровадження захищеного протоколу HTTPS;
- перенесення проекту на новий, більш захищений і швидкий, надійний хостинг;
- зміна домену;
- створення адаптивної верстки;
- створення нового релевантного унікального контенту;
- видалення всіх накопичених помилок, у тому числі – непрацюючих посилань;
- та багато іншого.
Якщо Ви хочете, щоб Ваш проект був затребуваним, відвідуваним, обов’язково продавав, слід своєчасно проводити роботи з його модернізації.
Редизайн, як окремий етап модернізації
Вище ми відзначили, що вважати тільки редизайн повноцінної модернізацією – неправильно. Однак зміни дизайну можуть бути окремим етапом робіт. Часом їх досить, щоб досягти високого кінцевого результату. Тому окремо зупинимося саме на редизайні.
Завдання редизайну при модернізації сайту
- Зміни логотипів. Проводиться у разі, якщо логотип морально застарів або змінилися продукти компанії, асортимент послуг, що пропонуються або навіть напрямок діяльності в цілому.
- Зміна кольору і шрифтів. Сайт набуває нового, стильного вигляду.
- Робота з контентом. Найчастіше мається на увазі контент, який формує безпосередньо сам зовнішній вигляд проекту.
- Додавання анімації. Або її видалення – в залежності від особливостей проекту.
2 види редизайну
1. Візуальний
Сутність його полягає в наступному:
- зміна колірної схеми;
- додавання нових зображень;
- заміна іконок.
Фактично, проект залишається таким же, яким був і до цього – з точки зору розташування кнопок і зручності, – але його зовнішній вигляд стає більш свіжим, привабливим, стильним і відповідним духові часу. Навіть така модернізація сайту здатна позитивно відбитися на конверсії. Однак бувають ситуації, коли помітних результатів немає.
Перш, ніж зробити візуальний редизайн, необхідно провести дослідження, щоб розуміти – що саме і як слід зробити, а від чого відмовитися.
2. Функціональний
Сутність такого виду редизайну – більш глибока зміна оформлення. Зокрема, продумується більш зручне розташування кнопок, рубрик, розділів. Якщо на сайті багато товарів, дизайнер обов’язково продумує фільтри для їх сортування – вони повинні бути не тільки максимально зручними, але й простими для розуміння. Фільтри відповідають конкретному виду товару і його характеристикам.
В результаті функціонального редизайну проект стає більш зручним та зрозумілим для користувачів, кількість відмов знижується.
Якщо обсяг контенту на сайті постійно зростає, кількість товарів збільшується, а оптимізація юзабіліті не проводиться – відвідуваність ресурсу знизиться.
Модернізація сайту: етапи проведення робіт
Щоб всі роботи з модернізації були ефективними, дозволили досягти потрібного результату, слід довіряти їх тільки професіоналам і кваліфікованим, досвідченим фахівцям.
Модернізація сайту – це чітка послідовність. Перелічимо основні етапи, хоча вони можуть відрізнятися в залежності від особливостей проекту і необхідних дій.
1. Попереднє обговорення
Власник сайту зустрічається з проект-менеджером підрядника, розповідає про особливості компанії:
- вид діяльності;
- цільова аудиторія;
- ключові особливості та конкурентні переваги;
- що влаштовує в сайті, а що потрібно поміняти;
- яких результатів хоче досягти.
2. Аналітичні дослідження
Фахівці підрядника проводять аналітичні дослідження. Зокрема, детально вивчається сайт. Це потрібно для розуміння:
- принципів роботи проекту;
- особливостей поведінки відвідувачів;
- причин низької конверсії;
- і т.д.
Додатково аналізується ніша, конкуренти та ЦА в цілому.
Завдяки отриманим результатам формується чітке розуміння, що саме і як необхідно змінити на сайті.
3. Розробка ТЗ
Отримана інформація від клієнта та результати аналітичних досліджень зводяться воєдино. На основі всіх даних формується чітке технічне завдання. У ньому детально, покроково описуються всі роботи, їх терміни реалізації та очікувані результати.
Технічне завдання важливий документ. Від точності й правильності зазначених у ньому завдань залежить кінцевий результат. Зазвичай ТЗ додатково узгоджується з власником проекту. Це потрібно для того, щоб виключити можливе непорозуміння, яке могло виникнути на етапі попереднього обговорення.
4. Модернізація сайту
Починається модернізація сайту. До неї включаються всі фахівці, послуги яких будуть необхідні для вирішення певних завдань:
- маркетологи, оптимізатори;
- програмісти;
- дизайнери;
- верстальники;
- та інші.
Проект-менеджер відстежує строки реалізації кожного окремого етапу. Паралельно проводяться аналітичні дослідження, що дозволяють зрозуміти, як саме внесення тих чи інших змін вплинуло на результати пошукової видачі, відвідуваності, конверсії і т.д.
Хоча слід розуміти, що іноді на отримання результатів потрібно багато часу – від кількох тижнів до кількох місяців.
Модернізація сайту: підводячи підсумок
Як бачите, модернізація сайту – це цілий перелік робіт. Завдання – зробити проект зручнішим, впровадити новий функціонал, підвищити результати пошукової видачі та суттєво збільшити конверсію.
Модернізацію слід проводити регулярно, щоб не відставати від конкурентів. Адже навіть просто застаріле оформлення здатне негативно позначитися на рівні продажів. Тому, якщо Ви хочете залишатися на вершині, бути лідером у своїй ніші або ж тільки мрієте про «жовту майку лідера», замовте модернізацію свого проекту!
Коментарі