Кучугура Андрій
SEO-фахівець
Рекламний бюджет хочеться використовувати максимально корисно: привернути нових покупців, підвищити впізнаваність бренду, збільшити конверсію. І контекстна реклама відмінно з цим справляється. Залежно від цілей Вашого бізнесу Google AdWords пропонує кілька стратегій просування рекламного оголошення. Ви платите тільки за те, що вважаєте за потрібне. Таким чином рекламна кампанія стає більш продуманою, чіткою та ефективною.
У попередніх статтях ми розбиралися скільки коштує контекстна реклама. Нагадаємо, що її ціна залежить від популярності ключового запиту, регіону та часу, коли вона показується користувачам. Ціну за виконану дію користувача (клік, перегляд відео або реєстрацію на сайті) Ви можете встановлювати вручну або довірити цю місію Гуглу і система автоматично вкаже вартість.
Давайте розберемося, як це працює.
Управління ставками в Google AdWords – це постійна зміна ціни за клік в залежності від результатів статистики та сигналів аукціону.
Система пропонує кілька стратегій, вибір яких залежить від цілей рекламної кампанії: конверсії, покази, кліки, перегляди. Давайте розберемося з кожною стратегією окремо.
При такому підході рекламодавець сам призначає ціну за клік. Це допомагає йому повністю контролювати бюджет реклами та самостійно аналізувати ефективність ключових запитів і слів.
На практиці. У мене є інтернет-магазин прикрас срібла. Я запускаю контекстну рекламу з ключовою фразою «купити срібло недорого». За кожен клік встановлюю ціну 0,25 центів, а денний бюджет ставлю – 15 доларів. В ідеалі за день користувачі повинні клікнути на моє оголошення 60 разів.
Щоб автоматично встановити ціну, Гугл пропонує 7 стратегій управліннями ставками, чотири з яких назначаються автоматично на основі обробленої інформації. Розберемося, що кожна з них з себе представляє.
1. Цільова ціна за конверсію. Ми встановлюємо ціну, яку готові заплатити за конверсію (дія, яку здійснив клієнт). Система аналізує статистику компанії і на основі цього встановлює таку ставку, яка отримує максимальну кількість конверсій.
2. Цільова рентабельність інвестицій у рекламу. Гугл, на основі цінності та кількості конверсій, коригує ставки таким чином, щоб досягти рентабельності, яку Ви задали.
На практиці. Я хочу отримувати 4 гривні з кожної гривні, який я витратив на рекламу. Я встановлюю рентабельність інвестицій 400%, тому що хочу, щоб мій дохід був у чотири рази більше, ніж витрати на рекламу. Система приймає мої побажання і виставляє ціну за клік таким чином, щоб цінність конверсії була вище, а рентабельність не падала нижче 400%.
3. Максимум конверсій. Рекламодавець не встановлює ціну за конверсію, а лише задає денний бюджет, в рамках якого система автоматично призначає таку ціну за клік, щоб досягти максимальної кількості конверсій.
4. Оптимізатор ціни за конверсію. Допомагає при ручному коригуванні ставок: шукає перспективні аукціони та намагається висунути рекламне оголошення. Якщо цінність конверсії невисока, оптимізатор знижує ставку.
На практиці. Я запускаю контекстну рекламу прикрас і виставляю максимальну ціну за клік 15 рублів. Якщо оптимізатор знаходить аукціон, де є наш потенційний клієнт, то збільшує ставку до 18 рублів. Якщо аукціон безперспективний – ставка автоматично зменшується до 10 рублів.
5. Максимальна кількість кліків. Рекламодавець встановлює денний бюджет, а система автоматично змінює ставки так, щоб досягти максимальної кількості кліків у рамках бюджету.
6. Цільове положення на сторінці пошуку. Система коригує ставки так, щоб рекламні оголошення з’являлися над пошуком або на першій сторінці. Допомагає підвищити видимість бренду.
7. Цільовий відсоток виграшів. Ви задаєте домен сайту, з яким бажаєте конкурувати і система робить так, щоб Ваші оголошення з’являлися частіше, ніж реклама конкурента. Допомагає впоратися з конкуренцією в суміжних областях.
Коментарі