Світлана Ракова
СОО
Технічне завдання — документ із детальним описом всіх вимог до проєкту. Чіткість і якість цього документа безпосередньо впливає на правильне виконання вимог клієнта. Без технічного завдання — операційного фундаменту проєкту — неможливо створити відмінний ресурс. Погоджене ТЗ підтверджує відсутність непорозумінь між клієнтом і виконавцем.
Технічне завдання корисне як виконавцям, так і замовнику. Цей документ детально демонструє на що йдуть кошти й що буде отримано в результаті.
За допомогою ТЗ можливо:
Це питання турбує як замовників, так і виконавців. Відповідь проста — спочатку технічне завдання складається замовником, оскільки у нього перед початком робіт набагато більше інформації, ніж у виконавця.
Якщо в замовника з якихось причин не вдається створити повноцінне ТЗ на сайт, то фахівці можуть допомогти у форматі окремої послуги. Зазвичай складання ТЗ — безплатна послуга за умови продовження співпраці з компанією-виконавцем.
Процес складання й перевірки технічного завдання на створення вебсайту супроводжується вивченням кожного завдання і його нюансів. В іншому випадку ви ризикуєте зіткнутися з низкою помилок:
Усі ці помилки призводять до неякісного виконання проєкту й неадекватного оцінювання як його вартості, так і терміну реалізації.
Технічне завдання повинне виключати наявність будь-яких розбіжностей. Якщо ви припускаєте модернізацію і видозміну ресурсу, то включайте в ТЗ тільки ті елементи, які будуть змінюватися. Кожна вимога до створюваного вебресурсу має бути детально описана. Стежте за наявністю тільки ясних і закінчених формулювань.
Прописуйте в ТЗ як основні терміни проєкту, так і терміни «другого рівня», що обмежують час виконання кожної стадії. Так кожна сторона може відрегулювати свій процес роботи.
Вказуйте в документі відповідальних фахівців для компетентного завершення необхідних робіт у термін.
Надмірно докладний опис може збивати з колії як виконавця, так і самого клієнта. Зайва інформація буде викликати у фахівця додаткові питання. Як підсумок — втрата часу й сил у процесі з’ясування зайвих деталей.
Якщо можливо, замовникам рекомендується вказувати в ТЗ усі релевантні деталі й надавати вичерпну інформацію з кожного пункту документа. З таким підходом обидві сторони залишаться задоволені та витратять ресурси тільки на необхідні дії й роботи. Замовник зможе в деталях уявити підсумковий вебсайт і спланувати як час, так і бюджет, а виконавець легко виконає свою частину роботи.
Коментарі