Микола Бiлоногов
Копiрайтер
Стаття оновлена у лютому 2022
CMS (Content Management System) являє собою систему управління вмістом вебресурсу, яка дає можливість регулювання відображення інформації на завантажується користувачами сторінці. CMS часто іменується як «движок» сайту, адже саме за допомогою цієї системи регулюється завантаження контенту на пристрої користувачів. Багатьма, особливо комерційними проєктами, активно експлуатуються CMS як для редагування своїх вебресурсів, так і для збільшення обсягу продажів товарних позицій і послуг. Принципи роботи CMS, вплив CMS на процес просування продукції й компанії ринку, а також кращі CMS для вебмагазинів у 2021 році.
Для розуміння всієї користі, принесеної бізнесу під час використання системи управління контентом, необхідно розглянути механізм функціонування самої системи. Основним завданням її є розміщувати контент на сторінці так, щоб інформація, яка з’являється на екранах користувачів у момент відкриття сайту, погоджувалася з їхніми пошуковими запитами. Інакше кажучи, користуючись CMS, ви не володієте вебресурсом як таким — ви користуєтеся шаблонами сторінок і інтерфейсу, куди системою завантажується тематична складова з баз даних на серверах. Під час завантаження сторінок користувачами, системою аналізується його пошуковий запит на ресурсі, після чого вона виробляє розміщення на сторінці того контенту, який відповідає інтересам користувачів.
У такий спосіб, користь CMS під час розкручування бізнесу видно неозброєним поглядом:
Поряд із безпосереднім просуванням продукції, експлуатація системи управління контентом в SEO-просуванні буквально забезпечує високий результат, впливаючи на загальний рівень популярності вашого ресурсу в призначеному для користувача сегменті.
Крім згаданих можливостей, обробка вмісту також має на увазі і використання інструменту для оперативного й нескладного редагування ресурсу і його контенту. Технологія дає змогу власникам бізнесів у найкоротші терміни додавати або змінювати вміст на вебресурсі без необхідності вивчати вебпрограмування. За допомогою використання простого візуального редактора, власники сайтів просто вибирають файл і текст, що розміщуються на сторінці, паралельно спостерігаючи результати проведених зміни.
Які ж движки удостоїлися звання кращих CMS для вебмагазинів у 2021 році? Поміж головних умов відбору в складеним нами топ 5 CMS знаходиться:
Крім того, що ця CMS являє собою зручний каркас для розроблення інтернет-додатків, вона також входить у список найпопулярніших CMS 2021 року.
Створений у далекому 2000 році, Drupal регулярно вдосконалюється й розширює спектр своїх можливостей за допомогою величезної спільноти. Drupal написаний на мові програмування PHP, завдяки чому займає високе місце в списку популярності в призначених для користувача співтовариствах. Це програмне забезпечення безплатне, а також вільно поширюється з ліцензією GPL.
Ця система управління сміливо заслуговує звання кращого движка для вебмагазинів у 2021 році. Движок заслужить свою популярність через простоту експлуатації. Встановлюється запросто й інтуїтивно освоюється навіть новачками у цій сфері. Ми не могли внести OpenCart в наш топ.
Розроблено ця CMS була в 1998 році, тим не менш популярною стала у 2009 році завдяки регулярним оновленням і безпосередньо випуску однієї з версій. Знаходиться у вільному доступі.
Найвагомішим мінусом цієї CMS є її вузька спеціалізація. За фактом, цей движок створювався в якості платформи для вебмагазинів виключно.
Ця система управління вмістом відмінно підійде об’ємним платформ із великими масивами даних, що регулярно збільшуються: для форумів, блогів та іншого. MODX має широкий спектр додаткових можливостей (модуль реєстрації користувача, пошук й т. ін.), які дозволяють розробляти на движку ве-ресурси різного характеру, поміж яких і платіжні сервери. Постійне додавання оновлень і доопрацювання цього движка служить ще однією причиною його популярності у 2021 році.
Являє собою корисний движок, однак він трохи відстає в плані популярності від побратимів (хоча б через те, що він важко вивчається, настроюється й експлуатується). Мови написання цієї CMS — PHP & JavaScript.
Joomla є вільним програмним забезпеченням, особливість якого є можливість кешувати, що сильно збільшує швидкість роботи ресурсів, сконструйованих із його допомогою.
Головною перевагою цієї системи управління є її всебічна доступність або універсальність. Вона підійде як для блогів, так і для розроблення й адміністрування проєктів будь-якого характеру й масштабу, поміж яких може бути як комерційний ресурс, так і вебмагазин. Великі функціональні можливості, поширена мова написання (PHP), множинні додаткові можливості, зручна установка й легке вивчення роблять цю CMS однією з найпопулярніших. ~ 30 % всіх ресурсів, створених на системах управління контентом, оперують саме на WordPress. Можливість застосовувати цю CMS як у будь-якому комерційному, так й інформаційному ресурсі робить її якщо не найкращою системою управління в пошуковому просуванні бізнесу, то однозначно однією з кращих.
Не вдалося потрапити в рейтинг п’ятірки кращих CMS у 2021 році системі 1С-Бітрікс. Переваги системи:
Чому ми не внесли цю систему в топ-5? Її досить складно вивчати новачкам, а також вона порівняно дорога. Оплатити доведеться не тільки ліцензію, але й роботи фахівців, які працюють із системою під час розроблення ресурсу, а також після розроблення з метою забезпечення технічної підтримки ресурсу.
Однозначної відповіді на таке запитання дати не вийде, адже кожна система має свої особливості, переваги та недоліки. Крім іншого, на відповідь вплине і вкрай важливий чинник: цілі бізнесу та індивідуальні цілі власника. Одна система управління контентом допомагає зручно управляти торговим вебресурсом, інша сміливо називається «Кращою CMS в просуванні бізнесу»
Орієнтиром мають стати ваші цілі, навички й досвід. Також звертайте увагу на рівень популярності CMS в призначених для користувача колах — тоді ви гарантовано знайдете саме той движок, який принесе вам і вашому бізнесу максимальну користь і комфорт.
Коментарі