Кучугура Андрій
SEO-фахівець
Інтерфейс — слово, яке, здається, не має на увазі нічого складного. Проте інтерфейс є вкрай важливим елементом, якому варто приділяти належну увагу під час розроблення вебресурсів/програм.
Що ж це таке? Простими словами — такий собі «провідник» або точка дотику, що забезпечує комфортну взаємодію користувача і програми/сайту. Він спрощує й робить користування ресурсом і програмою більш комфортним і зрозумілим, дає змогу управляти ними та виробляти необхідні дії. Найпростіший приклад — автомобіль, для управління якого потрібно кермо, коробка передач, педалі, низка інших елементів — це, власне, і є інтерфейсом будь-якого водія.
Основне правило хорошого інтерфейсу — він створюється для людини. Успішність програми або вебресурсу буде залежати саме від цього, адже якщо користувачеві просто некомфортно користуватися програмою через незручний інтерфейс, він і не буде нею користуватися. Саме тому в більшості випадків велику роль грає саме зручність, а не візуальний елемент інтерфейсу.
Що конкретно необхідно людині для комфортного використання сайту? Елементів інтерфейсу є величезна кількість, кожен із яких завжди відмінно справляється зі своїм завданням. Ми ж розглянемо кілька найбільш поширених і корисних.
Кожна кнопка має своє призначення й дає можливість користувачеві здійснювати конкретні дії, переходити на частини сайту. Вони мають схожість зі звичними нам кнопками, наприклад, на магнітофоні або на клавіатурі. Текст на кнопці має говорити лише про її дії або шляху призначення.
Вельми популярний елемент у нинішніх реаліях UX/UI. Картка являє собою невеликий елемент квадратної або прямокутної форми з певним змістом. Можуть містити різні види інформації — тексти, мультимедіа та навіть кнопки. Найчастіше використовуються для розумного заповнення доступного простору й дають користувачеві вибір. Найпростіший приклад — картка товару в інтернет-магазині.
Часто трапляються на музичних стрімінгових сервісах, які дають змогу одним перегортанням перемикнути композицію. За допомогою цього елемента користувач може без зайвих дій переглянути набір контенту у вигляді зображень, листівок, які також містять гіперпосилання на певну сторінку або вікно, що спливає з цим елементом. Найбільша перевага каруселей — кожен її фрагмент займає однаковий простір сторінки або екрана.
Багато хто з нас користуються соцмережами у свій вільний час для того, щоби розслабитися і відволіктися. А тепер уявіть, що в тому ж Instagram немає стрічки. Ось і ми про те ж — стрічка будь соцмережі може інформувати про нові альбоми наших улюблених виконавців, включати в курс справи новин нашого міста, а також вести дискусії з іншими користувачами на різні теми. До всього іншого, стрічка може складатися з різноманітних типів інформації — тексту, музики, зображень і т. ін.
Коментарі — чомусь аж ідеальний інструмент, за допомогою якого можливо дискутувати з іншими користувачами та діставати від них корисну інформацію або просто спілкуватися. Вони доречні у величезному спектрі різних вебресурсів — новинні блоги, торговельні майданчики, соцмережі та інші.
Форма часто трапляється на сторінках приземлення, торгових майданчиках, стрімінгових сервісах. Зазвичай форма являє собою невелике віконце, у якому користувач послідовно заповнює поля своїми даними для подальшої розсилки/зв’язку, або вносить дані карти для проведення оплати продукції.
Створення інтерфейсу — непростий процес, який складається з переліку елементів, що доповнюють один одного. Розробляється інтерфейс відповідно до плану:
Найчастіше в створенні інтерфейсу використовується цілий список інструментів, сервісів і програм, за допомогою яких втілюється кожен етап. У кожного фахівця або вебстудії цей набір свій, але концепція завжди одна — одні інструменти дають можливість аналізувати, інші створювати прототип і т. ін.
Величезний перелік наявних елементів розгортає новий світ зручності в інтернеті як розробникам, так і користувачам. Сьогодні кожен здатний без особливих зусиль вийти в інтернет і купити щось необхідне, подивитися серіал, ознайомитися з новинами. Усе це завдяки зручному інтерфейсу, який дає змогу взаємодіяти з тим, що за екраном.
Коментарі