Кучугура Андрій
SEO-фахівець
У попередніх статтях ми говорили про розкручування інтернет-магазину та сайті: розбиралися з алгоритмом дій, робили акцент на контекстну та тизерну рекламу. Сьогодні ж поговоримо про те, скільки коштує просування сайту та від чого залежить ціна розкрутки.
Однак, перш ніж говорити про ціни, необхідно розібратися з цілями та завданнями сайту, проаналізувати його конкурентоспроможність на ринку і виявити слабкі сторони. Ось кілька нескладних кроків, які слід зробити, перш ніж розкручувати сайт.
Отже, Ви проаналізували сайт, визначилися з цілями і тепер готові займатися просуванням ресурсу. Відразу обмовлюся, що робити це самостійно – справа клопітка та невдячна. Краще передати справу до рук професіоналів. Так Ви заощадите час і гроші.
Просувати сайт можна у двох пошукових системах: Яндекс і Гугл. На сьогоднішній день ці пошуковики – найпопулярніші та відрізняються високою відвідуваністю. Якщо не можете вибрати один, то ось Вам підказка.
Експерти радять розкручувати сайт в двох системах одночасно, щоб досягти максимального результату. Однак, в Україні Яндекс заборонений, тому просування створюється на Google. Давайте розберемо, скільки така розкрутка буде коштувати.
Гугл пропонує наступний спектр послуг: реклама та органічне охоплення. Вартість контекстної та тизерної реклами в Гугл залежить від цілей і завдань бізнесу, але в середньому на рекламу припадає 10 000 гривень. Правда, це тільки в перший місяць, коли необхідно буде визначитися зі стратегією та налаштувати процеси. Далі вартість реклами буде нижче.
Органічна видача включає в себе: контент, внутрішню оптимізацію і аудит сайту, перехід на звичайні посилання. Залежно від стану сайту на момент просування, ціна за послуги коливається від 5 до 14 000 гривень.
Якщо бюджет обмежений, можна просувати сайт поступово. Спочатку оптимізувати внутрішні процеси, поліпшити контент, спробувати органічну видачу за ключовими словами, а потім вже приступати до розкручування за допомогою реклами.
Підсумкові цифри: якісна розкрутка сайту в середньому становить 10-15 тис.
Розкрутку в Яндексі можна запустити, якщо Ваш бізнес орієнтований на російський ринок. Незважаючи на те, що сама система багато в чому простіша, ніж Гугл, працювати з Яндексом в Україні важче: потрібно обходити заборони та використовувати VPN.
У Росії, наприклад, розкрутка сайту обійдеться в 20-25 тисяч рублів, що цілком можна порівняти з ціновою політикою в Україні.
Вартість просування сайту – головний критерій, за яким власник ресурсу, бізнесу вибирає компанію для проведення внутрішньої та зовнішньої оптимізації свого проекту. Хоча слід пам’ятати – ціна не єдиний критерій, якому слід довіряти.
На будь-якому ринку завжди присутні «гравці», які пропонують товар або послуги за низькими цінами. Але чи варто їм довіряти? У випадку з SEO – однозначно ні. Низька ціна = низький результат. Гроші виявляться витраченими даремно!
Пам’ятаєте старий добрий афоризм: «Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві акції». Він відмінно підходить до оптимізації сайтів. Щоб досягти високих результатів, піднятися у пошуковій видачі, не слід довіряти пропозиціям з низькою ціною.
SEO передбачає цілий ряд маніпуляцій. Оптимізація сайту виконується, як внутрішня, так і зовнішня. На просування потрібно кілька місяців. Оплачується не тільки робота фахівця, але й використанням ним інструментів, сервісів.
На вартість просування сайту роблять безпосередній вплив 7 факторів. Розглянемо кожен з них детальніше.
Перш, ніж назвати, яка ціна SEO просування, фахівцям слід проаналізувати нішу, в якій працює сайт. Якщо рівень конкуренції високий, досягти потрібного результату буде складно. Необхідно більше часу, дій, зусиль. Відповідно – великий бюджет.
Чим складніше проект, тим вище вартість просування. Якщо конкурентів можна порахувати на пальцях однієї руки, труднощів з оптимізацією не буде. Ресурс виявиться на перших позиціях досить швидко. Бюджет для цього – мінімальний.
В якому саме регіоні працює компанія? Найбільш дорогі регіони – столичні та великих обласних центрів. Просування в них – вимагає солідних фінансових вливань.
Чим більше регіон, тим вище конкуренція. Маленьке містечко? Проблем не виникне. Фінансових – в тому числі.
Просте просування передбачає виведення ресурсу на перші рядки пошукових систем. Найчастіше – Яндекс і Гугл. Цього достатньо, щоб проект став успішним фінансово. На нього прийдуть клієнти, які забезпечать дохід власнику бізнесу.
Комплексне просування передбачає ряд послуг:
Вартість комплексного просування сайту буде вище. Зате і результати – краще. Віддача від проекту – більше. Прибуток власника – солідніше.
При просуванні використовуються пошукові запити – слова і словосполучення, за допомогою яких користувачі шукають ресурс у пошукових системах. Вони поділяються на три категорії:
Найбільш дорогі – перші. Найдешевші – треті. Для кращого розуміння наведемо приклади з кожної групи. Перші – більш конкретні, з двох-трьох слів, не більше. Останні – більш розмиті, в них використовується кілька слів, цілі фрази.
Низькочастотні запити:
Середньочастотні запити:
Високочастотні запити:
Зверніть увагу! Можливо, коли Ви будете читати статтю, деякі запити поміняються місцями – «мігрують» з однієї групи в іншу.
Переважна більшість власників сайтів не мають уявлення про вартість високочастотного запиту під час розкручування. Іноді його вартість дорівнює ціні сотні середньочастотних і низькочастотних.
Просування по СЧ і НЧ часто буває набагато більш продуктивним. Оскільки вони дозволяють залучити користувачів, вже налаштованих на реальну покупку. Крім того, НЧ не тільки вимагають менших фінансових вливань, але й дають результат набагато швидше. Динаміка буде помітна вже через кілька тижнів. А ось ВЧ дають результат тільки через кілька місяців.
Чим більше продуктів/послуг пропонує компанія – тим більша кількість запитів використовується. Це безпосередньо впливає на вартість просування.
У випадку з обмеженим бюджетом доведеться розставляти пріоритети, відмовлятися від просування певних товарів/послуг, спираючись лише на деякі позиції.
Перед початком роботи оптимізатор обов’язково аналізує стан сайту. В тому числі, технічне. Досліджується:
Якщо сайт недопрацьований, не ідеальний з точки зору юзабіліті, навіть присутність його на перших позиціях пошукової видачі не принесе власнику бізнесу очікуваного прибутоку. Користувачі будуть залишати ресурс, бачачи його незручність.
Якщо необхідно поліпшити функціонал, юзабіліті – будуть потрібні додаткові фінансові вливання. Розмір залежить від типу та обсягу проведених робіт.
SEO передбачає використання якісного контенту – статей, описів, характеристик товарів і послуг. Чим більше статей потрібно написати, тим вище вартість просування.
Оптимізатори працюють (найчастіше) спільно з копирайтерами. Вони визначають, на які сторінки необхідні статті, формують для них список ключових слів, оцінюють контент конкурентів і складають технічне завдання для написання копірайтеру.
Автори готують релевантні запитам тексти – обов’язково унікальні, корисні для відвідувачів, що несуть в собі важливу інформацію. Пошукові роботи стають все більш вимогливими до якості статей, тому просто накидати незрозуміле простирадло зі словосполучень не вийде.
Проаналізувавши структуру та функціонал ресурсу, оптимізатор вкаже на існуючі помилки і запропонує шляхи їх виправлення. Всі дії направлені на підвищення рівня юзабіліті сайту.
Це оцінять користувачі – вони перестануть залишати ресурс, вважаючи його незручним і незрозумілим. Чим простіше вчинення цільової дії, тим вище показник ефективності проекту.
Позитивно на зміни відреагують пошукові роботи. Позиції ресурсу у видачі підвищаться.
Дії оптимізатора спрямовані на те, щоб пропозицію цільова аудиторія побачила раніше, ніж аналогічну пропозицію конкурентів. Якщо товар/послуга, умови замовлення/покупки задовільнять користувача, він обов’язково зробить покупку.
SEO дає результат не відразу, якщо порівнювати з іншими способами залучення клієнтів. Проте- він розрахований на тривалу перспективу.
Загальна ціна залучення трафіку виявляється нижче, ніж у ті й же контекстній рекламі або інших інструментах підвищення відвідуваності та збільшення продажів.
SEO направлено на залучення цільової аудиторії та відсіває користувачів, які нею не являються.
Правильно складене семантичне ядро (список ключових фраз) відсіває нецільових відвідувачів. Які приходять на сайт просто так, не здійснюючи жодних цільових дій, підвищуючи кількість відмов.
Вище ми писали – SEO забезпечує «довгограючий» результат. Всі їх дії привертають користувачів. Їх стає все більше і більше. Сприяє цьому:
Кількість відвідувачів постійно зростає, а їх лояльність до ресурсу збільшується.
Оптимізацією та просуванням ресурсів повинні займатися справжні професіонали. Які мають не тільки теоретичні, але й практичні навички. Всіх фахівців в області SEO можна розділити на 3 категорії.
Розглянемо кожну категорію зі стислою характеристикою. Ознайомившись з описом, Ви зрозумієте, кому довірити роботу.
Вважається, що звертаючись до фрілансера, можна істотно заощадити. Це дійсно так. Фрілансери беруть за свою роботу недорого.
Однак співпраця з такими фахівцями – ризик. Нерідко віддалені підрядники, що працюють на чесному слові, беруть передоплату і не доробляючи до кінця проект, зникають.
Або ж доводять справу до «кінця», але не до необхідного замовнику результату. Не кажучи про таке поширене явище, як зрив термінів.
На профільному ринку послуг представлено безліч молодих компаній. У них прийнятні ціни, широкий спектр послуг. Вони працюють за договором. Але є значний недолік – їх співробітники молоді початківці та не досвідчені фахівці.
Можливо, вони дійсно добре знають теорію, у них є практичний, нехай і невеликий, досвід. Але не факт, що вони притерлися один до одного і можуть успішно працювати у команді. Є ризик і плинності кадрів – проектом постійно будуть займатися різні люди.
Оптимальний варіант – звернутися до досвідченої студії. У ній – команда, що складається з професіоналів володіє солідними практичними навичками в області просування проектів різного типу. За свою кар’єру вони працювали:
Студії обов’язково продемонструють своє «портфоліо», успішні кейси і реалізовані проекти.
Ще один плюс на користь студії – вона дорожить своєю репутацією:
Всі умови роботи чітко прописані у договорі. Наприклад, якщо справа йде до закінчення термінів, бюджет практично повністю витрачений, а результату не досягли, студія буде працювати вже за свої гроші, щоб досягти поставленної мети.
Тепер Ви знаєте, як формується ціна просування сайту. Вона залежить від безлічі факторів, які ми докладно розглянули в статті.
Вибирати для просування слід команди, в яких працюють досвідчені професіонали, які вирішують поставлені завдання в стислі терміни. Вони проведуть технічний аудит сайту, вкажуть, які помилки слід виправити, як підвищити функціональність і юзабіліті сайту, складуть семантичне ядро, напишуть унікальні статті і т.д.
Коментарі