Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Скільки коштує контекстна реклама Google?

Скільки коштує контекстна реклама Google?

Контекстна реклама – це рекламні повідомлення, які відповідають вмісту веб сторінки або пошуковому запиту.

Існує два типи контекстної реклами Google: пошукова та медійна. У першому випадку реклама – це перші оголошення на сторінці пошукової системи. Знайомі нам гучні повідомлення «Купити телефон недорого» з поміткою реклама в лівому верхньому кутку – це контекстна пошукова реклама від гугл.

Контекстно-медійна реклама з’являється на сторінках сайтів, які входять до партнерської мережі Google. Рекламодавці самі обирають сайти, на яких транслюватиметься реклама, і аудиторію, якій це може бути цікаво.

Давайте розберемося, скільки коштує така послуга.

Вартість контекстної реклами Google

На жаль, фіксованих цін на послуги Adwords немає. Тут все залежить від унікальності Вашої торгової пропозиції, конкуренції, геотаргетингу та часового таргетингу. Це означає наступне:

  1. Перш, ніж запускати контекстну рекламу, визначитеся з якою метою Ви це робите: щоб продати товари, підвищити впізнаваність бренду або залучити трафік на сайт.
  2. Від унікальності Вашої торгової пропозиції залежить, який бюджет знадобиться для покриття витрат на рекламу. Наприклад, якщо у Вашому регіоні Ви продаєте раритетні друковані машинки і ніхто більше не пропонує схожих товарів, то за рекламу гугл попросить менше ста доларів. Відсутність конкуренції на ринку створює ідеальні умови для просування продукту. Але якщо Ви, Ваш сусід і ще два незнайомця продаєте смартфони, то ціни за рекламу сильно зростуть.
  3. Чим вища конкуренція пошукових запитів, тим вище вартість реклами.
  4. Від розмірів регіону та часу, в якому Ви бажаєте показувати контекстну рекламу, також залежить ціна. Чим менше регіон, тим дешевше ціна; чим менше годин на добу крутиться реклама, тим менше грошей Ви витрачаєте на неї.

Говоримо конкретними цифрами

Розглянемо приклад з продажем велосипедів. За влучним ключовим запитом «купити велосипед» ми отримуємо 148 показів і 7 кліків на день. Оскільки запит досить популярний, вартість реклами буде високою. Припустимо, наш денний бюджет становить 20 доларів. Ми вводимо ці дані в Google Adwords і отримуємо такі цифри:

  • кліки – 10
  • покази – 660
  • максимальна ціна за клік – 2, 67 долара.

Якщо нам не подобається ціна за клік, ми можемо її знизити. Але у даному випадку при максимальній ціні за клік ми отримуємо десять переходів на день. Непоганий результат, особливо якщо врахувати, що ключове слово «купити велосипед» знаходиться в сегменті популярних запитів і насилу витримує конкуренцію в інтернеті.

Всі розрахунки контекстної реклами можна провести в Google Adwords, у вкладці «Інструменти і аналіз» – Оцінка трафіку за новими ключовими словами. Це не займає багато часу, зате дає цільну картину: показує максимальну ціну за клік, дає можливість встановити власну ціну, автоматично розбиває денний бюджет на кількість кліків.

Все, що Вам залишається – це створити оголошення, виставити денний бюджет і після проаналізувати ефективність реклами. Всі необхідні інструменти для цього є в Google Adwords.

Платимо не тільки за кліки

Оплата за клік – класичний приклад того, як працює гугл. Але система Google Adwords також пропонує й інші види оплати:

  1. Оплата за покази. Якщо Вам не потрібні продажі, але Ви бажаєте підвищити впізнаваність бренду або марки, логічніше буде платити за покази. Гроші знімаються за кожні 1000 показів. У пошуковій видачі такий тип оплати не передбачено. Тільки в контекстно-медійній мережі.
  2. Оплата за конверсії (підходить для контекстно-медійної реклами). Гугл як і раніше знімає з Вас гроші за кожен клік і автоматично, на основі отриманої статистики, встановлює Ваші ставки на такому рівні, щоб отримати якомога більше конверсій. Конверсія – це певна дія, яку здійснює користувач (заповнити форму, оплатити товар).
  3. Оплата за взаємодію. Гроші знімаються тільки у тому випадку, якщо користувач взаємодіє з Вашою рекламою (дивиться вбудований ролик, розгортає рекламне оголошення і так далі).
Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь