Існуює кілька методів реклами свого бізнесу для збільшення трафіку на сайті компанії. Серед дійсно робочих способів окремо можна виділити аутріч.
Аутріч – популярний і ефективний напрямок крауд-маркетингу. Суть – пряма домовленість з власником сайту або блогу про розміщення на ресурсі матеріалів зі зворотним посиланням на компанію. Це необхідно для розкручування бренду. Також розміщення зворотних посилань позитивно впливає на органічне ранжування. Зростає не тільки позиція в пошуковій видачі, але і збільшується трафік на сайт.
Аутріч також дозволяє підвищити лояльність аудиторії до просуваємої компанії, розширити її впізнаваність. У цій статті ми детально розглянемо, що таке аутріч, які види бувають, як знайти майданчик для розміщення посилань.
Що таке аутріч і інша важлива вступна інформація
Які завдання вирішує аутріч
Попри періодичні зміни алгоритмів, зворотні посилання досі роблять сильний вплив на формування рейтингу сайтів при пошуку в пошуковій системі «Гугл».
Пошукові алгоритми стають більш досконалими, а роботи – більш розумними і усвідомленими: у них розвивається здатність виявляти неетично отримані зворотні посилання. Пошукові машини повністю ігнорують такі посилання, але враховують дійсно якісний контент, для створення яких власникам сайтів доводиться пройти певний – нехай і складний – шлях.
Аутріч дозволяє вибудувати дійсно якісний профіль посилальної маси – фахівці змушені самостійно знаходити проекти для розміщення матеріалів і домовлятися з власниками.
В результаті послідовної, відповідальної роботи, набору якісних зворотних посилань, сайт стає більш видимим в пошуковій видачі, а трафік на нього зростає.
Хто застосовує цей метод залучення посилань
Аутріч – відносно новий напрямок, проте вже заявив про себе, як про ефективний спосіб просування. Такий спосіб активно використовують:
фахівці в галузі пошукової оптимізації сайтів (SEO);
маркетологи;
PR-менеджери;
власники інтернет-магазинів;
засоби масової інформації;
та ін.
2 види аутріч
Аутріч можна розділити на дві категорії в залежності від оплати розміщення матеріалів з посиланнями.
Вид
Опис
Умовно безкоштовний
При такому варіанті не передбачається оплата грошима як такими. «Валютою» можуть виступати (в залежності від домовленості): зворотнє посилання (як варіант, вона розміщується в розділі «Партнери сайту/компанії»); певна послуга, в залежності від сфери діяльності компанії, що розміщує посилання; безкоштовне надання товару, що продається на сайті.
Платний
За публікацію контенту платять гроші в чистому вигляді. Розмір оплати – в залежності від особливостей співпраці, типу сайту, відвідуваності та іншого. Детальніше про це поговоримо нижче.
3 ключові чинники при відборі майданчиків для аутріч
Наявність аутріч-посилань – вкрай важливий аспект в пошуковому алгоритмі «Гугл». Наявність якісних посилань дозволяє підвищити органічну видачу сайту.
У свою чергу, неякісні посилання призводять до погіршення органічної видимості (нехай і не завжди – іноді від них взагалі немає ніякого ефекту). Тому до підбору майданчиків слід підходити максимально відповідально.
При відборі сайтів слід враховувати три важливі чинники. Кожен з них розглянемо докладніше.
1. Релевантність
В першу чергу необхідно враховувати, чи відповідає контент сторінці, на якій буде розміщуватися, і пов’язаній сторінці.
Наприклад, компанія, що займається фотоустаткуванням, але публікує на науковому порталі статтю про чорні діри. Це ніяк не пов’язано з фотоустаткуванням і самою компанією. Тому пошукові роботи Google оцінять появу подібного посилання, як елементи «чорного капелюха», тобто – мова йде про банальне маніпулювання збудованими пошуковими алгоритмами. У кращому випадку, роботи не звертають уваги на посилання, в гіршому – застосовують санкції.
Тому, якщо ви займаєтеся фотоустаткуванням, для розміщення посилань шукайте блоги про фотографії.
2. Рівень довіри
Необхідно враховувати, наскільки у сайту хороша репутація в системі Google. Якщо посилання існують на веб-ресурсах, на які накладено санкції пошукових систем або займаються сумнівним видом діяльності, вони не принесуть користі. Швидше за все, від них буде тільки шкода.
3. Популярність
Обов’язково потрібно перевірити, рівень відвідуваності блогу в цілому і кількість переглядів кожного нового окремого запису.
Один з елементів популярності – проведення власниками блогу конкурсів в соціальних мережах. Та й взагалі – перевірте, чи є у сайту своя група в Facebook або інших подібних мережах.
Чи є зворотні посилання? Яке їх якість?
Дійсно популярні проекти дозволять отримати додаткові переваги при розміщенні на них матеріалів. Це позитивно позначиться:
на SEO-просуванні;
на впізнаваності бренду;
на лояльності аудиторії до компанії.
Ці три чинники дозволять вам зрозуміти, чи підходить той чи інший сайт для розміщення посилань або краще шукати додаткові майданчики.
Пошук майданчиків для аутріч: 3 перевірених методи
Тепер про те, як правильно підбирати сайти для публікації матеріалів з посиланнями. Є кілька перевірених і ефективних методів.
Аналіз зворотних посилань сайтів-конкурентів: обов’язковий етап при аутріч
Пошуків сайтів для розміщення матеріалів з посилання зовсім необов’язково починати з нуля. Найпростіший спосіб (і ефективний!) – подивитися, де розміщують свої посилання конкуренти.
Важливість аналізу конкурентів в ніші аутріч
Веб-ресурси йдуть на контакт з іншими сайтами, тому ймовірність домовитися досить висока.
Всі майданчики – релевантні, тому легко відстежити, чи вдалося досягти результату по збільшенню трафіку.
Є можливість переконатися, наскільки ефективно працює посилання в конкретній ніші: наприклад, розміщена у вигляді прес-релізу, всередині текстового огляду продукту або на рекламному банері.
Для перевірки посилального профілю рекомендується використовувати такі інструменти, як SemRush і Ahrefs. Вони обидва платні, але зручні та ефективні, що показують актуальну інформацію.
Цей метод дозволить вам відібрати частину майданчиків для розміщення. Можливо, їх буде не так багато, як хотілося б. Але навіть якщо їх достатня – на ваш погляд – кількість, спробуйте й інші способи пошуку «партнерів».
Ручний підбір сайтів для аутріч в пошукових системах
Суть – введення в пошуковому рядку Google найактуальніших і частотних ключів по вашій темі. У пошуковій видачі слід переглянути всі блоги, ресурси. Відібрати найбільш привабливі проекти для подальшої «розробки».
Автоматизований пошук блогів/сайтів в пошуковій видачі
Спеціалізовані сервіси допоможуть швидше підібрати потрібні майданчики. Наприклад, хороших відгуків заслуговує інструмент Netpeak Checker. Він простий і зрозумілий в роботі. Щоб підібрати сайти, необхідно:
зареєструватися в сервісі;
встановити ключові слова;
вибрати пошукову систему для аналізу;
вказати глибину парсинга.
Система автоматично підбирає для вас всі сайти.
Що повинно бути в кінці
За результатами аналізу та підбору ресурсів, у вас повинна вийти повноцінна база, що складається з:
назви сайту;
посилання на нього;
контактів.
Після цього проводите аналіз вже розміщених рекламних матеріалів на цікавих сайтах – на кого і як веде посилання, які типи реклами представлені і так далі.
Як почати аутріч: договір, розміщення, контроль
Після проведення всіх робіт по підбору майданчиків і аналізу рекламних матеріалів, розміщених на них, вам необхідно визначитися, яку мету переслідує організовувати вами за допомогою аутріч кампанія.
Тепер потрібно домовитися з власниками відібраних майданчиків. Вам потрібно підготувати лист. До його написання необхідно поставитися максимально відповідально – він має бути:
інформативним;
ємним;
грамотним;
що вказує лаконічно всю потрібну інформацію.
Пишіть персоналізовані листи, вказуючи конкретного отримувача, а не надсилайте загальні шаблони. Коли людина отримує лист, адресований приватно йому, це істотно підвищить шанси на позитивний результат. Якщо ви не знаєте імені людини, то хоча б просто вказуйте назву сайту.
Надсилайте листи по всім контактам, зібраним в результаті підбору і аналітичної роботи.
Порада!Якщо на ресурсі є форма зворотного зв’язку, спочатку спробуйте зв’язатися з адміністрацією за допомогою неї.
Не варто чекати моментальної відповіді. Як і відповіді взагалі – від деяких власників проектів ви так і не отримаєте відповідь листів. Пам’ятайте, що люди не роботи – вони можуть просто не перевіряти пошту, бути у відпустці або на лікарняному. Тому потрібно набратися трохи терпіння.
Відповідь отримано. Що далі?
Отримана відповідь – перший крок до аутріч. Тепер потрібно домовитися, конкретизувавши ряд важливих моментів:
термін розміщення посилання – вічна або оплата на рік;
dofollow або nofollow;
посилання й анкор;
тематика тексту, обсяг, кількість зображень;
дата публікація контенту;
терміни оплати – передоплата, повна оплата перед публікацією, оплата після публікації.
Аутріч – як ринок. Тут можна сміливо торгуватися.
Підготовка технічного завдання для написання статті
Коли всі аспекти співпраці з’ясовано, потрібно готувати контент. Написання статті слід довірити професійному копірайтеру. Для нього складається технічне завдання із зазначенням усіх вимог до статті:
тематика;
обсяг;
ключові слова;
місце для посилання;
та інші вимоги.
Стаття повинна бути не просто унікальною (це вимога встановлюється за умовчанням), а й цікавою, читабельною, корисної для аудиторії. Чим якісніше вийде публікація, тим вищою стає ймовірність того, що читач перейде по посиланню. Іншими словами, це збільшить ймовірність відгуку.
Публікація матеріалу і контроль
Підготовлений текст направляється адміністрації проекту, з яким укладено договір. Бувають ситуації, коли власнику проекту доводиться кілька разів нагадувати про публікації. Після розміщення матеріалу слід проконтролювати якість публікації. Зокрема, мова йде про перевірку:
наявності та правильності анкора і url-посилання;
правильності атрибута – dofollow або nofollow;
чи індексується сторінка – в meta robots не повинно бути атрибута noindex;
відсутності в статті інших посилань, про які не було домовленості;
якості оформлення тексту, присутності картинок та ін.
Якщо все влаштовує, потрібно написати листа зі словами «Спасибі» адміністрації ресурсу. Якщо є зауваження – надіслати відповідне послання з проханням усунути всі проблеми.
Оскільки в майбутньому власник сайту може внести зміни до статті, видалити посилання, рекомендується для постійного контролю користуватися інструментом Link Checker PRO. Він дозволить оперативно виявити всі зміни і порушення.
Аутріч: 8 факторів, що впливають на вартість публікації посилання
Про ціни поговоримо більш докладно. Існує 8 основних факторів, які безпосередньо впливають на вартість розміщення матеріалів з посиланнями. Розглянемо кожен з них.
1. Позиція у видачі
Чим вище позиція проекту в пошуковій видачі Google, тим вище ціна розміщення матеріалу з посиланнями – логічно. Однак обов’язково враховується рівень використовуваного для аналізу видачі запиту – він може бути:
низькочастотним;
середньочастотним;
високочастотним.
І ще один фактор, пов’язаний з видачею – рівень конкуренції в цій видачі.
2. Обсяг органічного трафіку
Ще один важливий показник – обсяг органічного трафіку. Тобто, скільки саме користувачів приходять на сайт безпосередньо з пошукових систем.
Просіть надати скрін-шот з сервісу Google Analytics, що підтверджує точність статистичних даних.
3. Місце для посилання
На ціну впливає і місце, відведене під посилання. Наприклад, якщо це посадкова сторінка – то вона буде давати найбільше ваги. Природно, і вартість такого розміщення буде вище.
4. Термін публікації
Чим довше посилання буде знаходитися на сайті, тим дорожче розміщення. Наприклад, вона може бути місячної, а може – вічною.
5. Тип, вид линка
Аутріч передбачає використання різних видів і типів посилань. Тип може бути:
dofollow;
nofollow.
Видів – більше:
безпосередньо в тексті надається для публікації статті;
в футері;
в логотипі;
і так далі.
6. Число наявних посилань
Чим більше зовнішніх посилань зі сторінки вже є, тим менше ваги отримає публікується лінк. Адже загальна вага ділиться між усіма що донорами. Відповідно, і ціна буде нижче.
7. Число проіндексованих сторінок
Якщо на сайті, обраному для аутріч багато сторінок, неіндексованих пошуковими роботами, тим негативніше пошукові системи сприймають проект. Відповідно, і ціна буде невисокою. І навпаки.
8. PR
Тут все гранично просто – чим вище даний показник, тим вище вартість публікації.
Не один варіант умовно безкоштовного розміщення – тільки за підготовлений матеріал. Суть методу – донор безкоштовно отримує від аутрічера якісну тематичну статтю, а за це встановлює посилання.
Переваги та недоліки аутріч
Як і будь-який інший метод, аутріч має свої плюси й мінуси. Коротенько розглянемо переваги й недоліки цього способу залучення аудиторії та підвищення позицій сайту в пошуковій видачі.
Плюси (явні)
При розміщенні на релевантному порталі, ви отримуєте цільову аудиторію, до того ж – максимально залучену.
У користувачів високий рівень довіри до посилань, розміщених всередині статті.
Істотне зростання параметра TF.
Мінуси (можливі)
Навіть якщо посилання оплачене, адміністратор проекту може просто видалити її або закрити від індексації. Без пояснення причин. Домогтися зміни ситуації практично неможливо.
Можуть знадобитися серйозні вливання для просування. Але гарантій результату немає.
Обсяг трафіку залежить від репутації проекту. У будь-який момент вона може погіршитися і трафік знизиться.
Де знайти аутріч-фахівців: три варіанти
Найняти в штат. Актуально в тому випадку, якщо передбачається солідний обсяг завдань. Фахівець зможе повністю заглибитися в тематику. Будуть потрібні витрати на організацію робочого місця.
Аутсорс. Якщо завдання виникають з певною періодичністю, то передати їх виконання рекомендується стороннім фахівцям. Це вигідніше і зручніше. Зазвичай у таких професіоналів є вже напрацьована база майданчиків.
Спеціалізовані сервіси. Чи не найкращий варіант, але також має право на існування. Головні недоліки – непрозорість і необґрунтованість ціноутворення, якість донорів.
Аутріч. Підбиваючи підсумок
Аутріч є один з поширених і ефективних методів просування сайтів за допомогою нарощування посилальної маси. Однак важливо приділити увагу грамотному підбору майданчиків для публікації матеріалів – вони повинні бути якісними, релевантними і відповідати меті кампанії.
Щоб аутріч був максимально ефективним, необхідно:
сформувати базу якісних донорів;
підготувати релевантний контент;
матеріали повинні також враховувати потреби аудиторії.
Основна відмінність аутріч від інших варіантів отримання посилальної маси полягає в тому, що здійснюється залучення дійсно цільової аудиторії. Виконується не просто технічне просування для отримання позитивної оцінки від пошукових роботів, а про пряму взаємодію зі справжніми людьми, реальними користувачами.
Звичайно, аутріч вимагає додаткових фінансових вливань – для оплати публікації контенту з посиланнями. Але також є ймовірність домовитися про умовно безкоштовне розміщення, обміні публікаціями.
Цей вид просування з’явився порівняно недавно, але вже довів свою справжню ефективність. Якщо під’єднати до роботи профільного фахівця, вдасться домогтися високих результатів – позиції в пошуковій видачі підвищаться, трафік збільшиться, а кінцеві витрати на аутріч будуть не таким вже й високими (і повністю виправданими). Якщо грамотно підійти до справи, всі інвестиції швидко окупляться за рахунок підвищення кількості відвідувань на сайті вашої компанії і, як підсумок, статистики продажів.
Коментарі