Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Що стоїть за вашим брендом? Із чого починається брендинг?

Що стоїть за вашим брендом? Із чого починається брендинг?

Брендинг — важливий етап розвитку будь-якого бренду, компанії, що прагне завоювати нову аудиторію та збільшити свій прибуток.

Розробка брендингу передбачає використання стратегії позиціонування і просування компанії та рекламних інструментів, створення певних брендових атрибутів, проведення рекламних заходів. Зрештою, створюється унікальний стиль, позитивний образ бренду, який займає своє місце на ринку.

Завдання та цілі брендингу

  1. Продемонструвати цінність товару/послуги.
  2. Сформувати позитивний імідж компанії.
  3. Створити та (або) підвищити впізнаваність підприємства та рівень довіри до її товарів.
  4. Наголосити на конкурентних перевагах.
  5. Залучити нових клієнтів/споживачів та утримати вже наявних.
  6. Створити привабливе обличчя компанії.
  7. Сприяти закріпленню позицій компанії на вибраному ринку, у вибраній ніші.

Важливість брендингу добре показують відомі компанії. Варто лише споживачам почути такі назви, як Coca Cola, iPhone або Mercedes — і вони одразу розуміють, про що йдеться, які товари/продукти представляють компанії, рівень їхньої якості та цінність.

Етапи брендингу

Процес брендингу передбачає кілька послідовних етапів. Кожен із них — важливий. Коротко їх розглянемо.

1. Аналітичні дослідження

Необхідно отримати якомога більше корисної та цінної інформації:

  • про нішу, у якій працює компанія;
  • про потенційних клієнтів, цільової аудиторії;
  • про конкурентні переваги товару/послуги;
  • і так далі.

Що більше інформації буде зібрано, то краще. В ідеалі — провести аналіз ринку, конкурентів та сформувати маркетингову стратегію для максимально якісного формування особи бренду.

2. Позиціонування

Якщо маркетингових досліджень не проводилося, необхідно зайнятися ними на цьому етапі — хоча б в експрес форматі. Завдання етапу позиціонування — виділити товар/послугу чи компанію на фоні конкурентів. А також забезпечити позитивне сприйняття бренду аудиторією.

Від правильного позиціонування залежить:

  • впізнаваність продуктів/послуг;
  • кількості заперечень аудиторії;
  • обґрунтоване ціноутворення.
Брендинг

3. Неймінг та реєстрація торгової марки

Якщо робота ведеться з новим продуктом, що тільки виходить на ринок, йому знадобиться неймінг. Хороша назва дасть змогу аудиторії легко та без помилок ідентифікувати бренд, товар чи послугу.

Коли ім’я вибрано, необхідно пройти процедуру реєстрації торгової марки.

4. Формування візуального образу

На цьому етапі виконуються такі дії:

  • підбирається колірна гама для візуальних об’єктів;
  • розробляється логотип;
  • створюється фірмовий стиль.

Спираючись на зазначені вище дизайнерські розробки, створюється оформлення для пакування, рекламних матеріалів, рекламних креативів і так далі.

Створюючи візуальні образи, варто домогтися того, щоби вони викликали в потенційних споживачів позитивні емоції та асоціації з товаром/послугою/брендом, що просувається.

5. Адаптація. Стратегія просування

Сформована на початок процесу брендингу чи першому етапі стратегія просування містить перелік рекламних каналів та інструментів просування бренду. На цьому етапі створений образ бренду перевіряється на відповідність цієї самої стратегії. І якщо є розбіжності — стратегія коригується, щоб план подальших робіт був максимально конкретним і відповідним загальній стратегії позиціонування. Враховуються всі зібрані дані, підготовлені матеріали. Ще раз оцінюються оптимальні маркетингові канали та формулюються пропонування для цільової аудиторії.

Проміжний висновок

Як бачимо, брендинг є комплексним процесом, що враховує масу нюансів. Проте варто пам’ятати, що він є індивідуальним, оскільки враховуються конкретні особливості компанії, її товару/послуги, а отже діяти за шаблоном точно не вдасться.

Брендування потенційного та представленого на ринку товару: відмінності

Зазначимо, що брендування потенційного товару/послуги, які тільки планується виводити на ринок, і вже представлені аудиторії — різні процеси з певними відмінностями.

Наприклад, якщо товар виведений на ринок, то всі маніпуляції з ним — це більше ребрендинг. Особливо якщо брендинг проводився раніше — виникають певні складнощі. Необхідно діяти акуратно, щоби не зачепити почуття/емоції клієнтів та партнерів. Особливі складнощі в такій ситуації виникають, якщо одночасно з брендингом проводиться розширення компанії, захоплення нових ринків або навіть зміна ніші.

Такі маніпуляції вимагають більше часу, делікатного підходу та солідних фінансових вливань.

Під час роботи з новим продуктом/послугою всі зазначені вище ризики виключені. Тому проводити брендинг рекомендується перед виходом ринку.

Водночас бувають ситуації (їх навіть більше, ніж тих, коли компанії діють за правилами), коли бренд запускає товар чи послугу, виходить на точку прибутковості й потім починає займатися брендингом. Такий підхід має право на життя.

На завершення додамо, що брендування нового бізнесу — вигідніше в перспективі, а наявного та робочого — необхідне для розвитку.

Якщо вам потрібен справді сильний брендинг, здатний залучити нову аудиторію, утримати клієнтів — звертайтеся до вебстудії Centum-D!

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь