Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Що таке контекстна реклама?

Що таке контекстна реклама?

Під час купівлі нового телефону ми звертаємося за допомогою в Google — вписуємо в пошуковий рядок «купити телефон», а пошуковик показує нам низку релевантних результатів. Ніколи ще не було випадку, у якому за запитом «купити телефон» гугл видавав нам низку сайтів із продажем пральних машин або котячого корму зі знижкою. Пошукова система відповідає за те, наскільки релевантні результати видавання.

Такий же принцип і покладений у роботу контекстної реклами. Ми бачимо її лише тоді, коли вона нам потрібна. Низка перших посилань у видаванні є контекстною рекламою. Оголошення також може розташовуватися в нижній частині першої сторінки пошуковика, а також на іншій сторінці, якщо реклами багато за великої конкуренції.

Контекстна реклама є повідомленням, яке відповідає змісту сторінок або пошуковим запитам.

Яка буває контекстна реклама

Орієнтуючись на розташування контекстної реклами та її вигляд, вона ділиться на: пошукову та контекстно-медійну рекламу.

Контекстна реклама пошукового типу

Контекстна пошукова реклама часто трапляється нам, якщо ми шукаємо щось у пошукових системах (Google, Yandex, Rambler, Mail.ru). Наприклад, вводячи в гуглі «купити авто» пошуковик покаже нам таке:

kupit avto.jpg

Ми спостерігаємо низку перших оголошень — вони і є контекстною рекламою. 32,8 % — середній показник кліків на перші оголошення користувачами.

Контекстна реклама контекстно-медійного типу

Реклама такого роду трапляється нам на ресурсах, які перебувають у партнерській мережі систем реклами. Як правило, ми спостерігаємо її на сторінці будь-якого сайту.

Тематична контекстна реклама налаштовується в такий спосіб:

Пример тематической контекстной рекламы по запросу через поиск Google

Контекстна таргетована реклама. Реклама автоматично переглядає сторінку й демонструє низку релевантних рекламних повідомлень. Наприклад, ми переглядаємо текст про те, як самостійно пошити плаття. Пошуковик сам переглядає текст і демонструє нам рекламу на цю ж тематику: «тканина за доступною ціною». Власне це і є таргетинг.

Пример контекстного таргетинга через объявления в углу сайта

Кут сайту демонструє оголошення. Натискаємо — й опиняємося у вебмагазині, що продає тканини.

Низка поведінкових технологій. Системою автоматично зчитується поведінка користувачів на ресурсі (на що натискає, які сторінки переглядає найдовше, що йому цікаво) і ґрунтуючись на цьому демонструє низку релевантних рекламних оголошень.

Технологія ремаркетингу. Ця технологія налаштовується мануально. Вона покликана нагадувати про низку товарів або послуг на інших вебресурсах. Наприклад, з ранку понеділка ми займалися вибором викрутки у вебмагазині «Розетка»: переглядали різні їхні види, ознайомлювалися з характеристиками, прицінювалися. Але потрібну модель так і не вибрали й відклали вибір викрутки «на потім». Уже ввечері ми відкриваємо вебсайт, який продає ігрові приставки і знизу спостерігаємо рекламу: «купити викрутки в розетці». Безпосередньо це й називається ремаркетингом: рекламне оголошення знайшло нас на іншому ресурсі, який прив’язаний партнерською мережею.

Які переваги має контекстна реклама

Відмінність контекстної реклами від будь-якої іншої реклами проста: ми її бачимо там, де вона нам потрібна. Вона не є інформаційним шумом і не так сильно буде дратувати користувача.

Серед головних переваг, які має контекстна реклама:

  1. Здатність контекстної реклами допомагати в контролі рекламного бюджету. Бюджет буде йти лише тоді, коли потенційні покупці клікають на рекламу.
  2. Контекстна реклама порівняно дешева. 1 цент є мінімальною ціною за одне натискання на рекламу в Google. У Яндексі ціна за натискання — 30 копійок. Вартість одного кліка встановлюється рекламодавцем.
  3. Релевантність контекстної реклами стовідсоткова, отже така реклама ефективніша за інші. Прірва між переглядами й покупками товарів урізається вдвічі.
  4. Контекстна реклама налаштовується легко. У нас є можливість як записувати безліч ключових слів, так і вказувати бажану географію користувача, їхній вік, стать. Ми навіть можемо вибрати те, як вони поводяться на інших вебресурсах.

Навіщо використовується контекстна реклама

Контекстну рекламу, як і будь-яку іншу рекламу, використовують для досягнення однієї мети: розповідь про товари та їхній вигідний продаж. Однак контекстна реклама, на відміну від банерів або вірусних видів контенту, вдаряє прямо в ціль і частіше за іншу рекламу потрапить у користувачів, які все ж куплять.

Контекстна реклама також може використовуватися, якщо бренди виводять на ринок нову продукцію або розпродають стару за заниженою вартістю. Крім функції продажу, контекст також здатний збільшити трафік вебсайту й підвищити впізнаваність бренду.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь