Створення, розробка та просування сайтів Centum-D SEO-просування сайту в Дніпрі

SEO-просування сайту в Дніпрі

Просування сайту – це масштабний процес, який передбачає виконання безлічі заходів, спрямованих на внутрішню та зовнішню оптимізацію. Мета їх – підвищити пошукову видачу ресурсу, збільшити трафік. Під час просування фахівці приділяють увагу безлічі деталей, і як наслідок забезпечує високий результат.

У цій статті ми розглянемо основні моменти, які слід сьогодні враховувати при просуванні сайтів і розповімо, як вони впливають на позиції ресурсу, рівень відвідуваності.

Вступна інформація: стандартний алгоритм просування сайтів

Спочатку перерахуємо основні етапи робіт, що виконуються при просуванні веб-ресурсів різної тематики:

  • вивчення сайту, аналіз його слабких і сильних сторін, виявлення помилок і недоліків;
  • аналіз конкурентів і ніші в цілому – це необхідно для того, щоб розуміти, на чому саме слід робити акцент;
  • аналіз цільової аудиторії;
  • формування семантичного ядра;
  • підвищення юзабіліті – проект повинен бути максимально зручним для користувачів;
  • підготовка якісного контенту, релевантного тематиці сайту;
  • робота з посилальною масою;
  • та деякі інші.

Це все стандартний набір дій, які зазвичай виконуються при просуванні сайтів. Зупинятися саме на такому описі роботи оптимізаторів, як говорили вище, не будемо.

Наша мета – розповісти про найбільш важливі аспекти, які мають найбільший вплив на позиції сайтів у 2020 році. Ознайомившись з ними, Ви зрозумієте, що саме і як роблять фахівці у сфері просування, щоб проекти займали лідируючі місця у видачі.

1. Оптимізація до мобільних пристроїв

Коли виконується просування сайту, обов’язково враховується алгоритм, запущений компанією Google ще в середині 2015 року. Завдання цього «оновлення» – враховувати, оптимізований проект до мобільних пристроїв, тобто, чи є він mobile friendly. З моменту запуску нового алгоритму значення мобільної верстки для просування помітно зросла.

Впровадження нового алгоритму невипадкове – воно зумовлене суттєвим і постійним зростанням мобільного трафіку. Є ряд досліджень, які доводять це. Ми не будемо зупинятися на конкретних, а наведемо усереднені показники кількох проведених аналізів.

ПристрійСічень 2018 рокуГрудень 2018 року
ПК/ноутбуки59%51%
Смартфони37%44%
Планшети4%5%

Як бачите, тільки за 2018 рік мобільний трафік помітно виріс, а десктопний – втратив! У 2019 ця тенденція ще більш відчутна. Відповідно, у 2020 – вона буде не менш помітною!

Тому, коли виконується просування сайту, фахівці обов’язково проводять оптимізацію проекту для мобільних пристроїв.

Правило Mobile First Index

Згідно зміненим алгоритмам пошукові роботи Google при індексуванні та ранжируванні сайтів віддають перевагу ресурсам, у яких є адекватна мобільна версія.

Дані зміни активно запрацювали з грудня 2018 року – переваги при попаданні у ТОП-10 надається проектам, які мають мобільну версію.

Юзабіліті сайту

Цей принцип не втрачає своєї актуальності, але з кожним роком стає все більш вагомим. Його сутність полягає у тому, щоб ресурс був максимально зручним для користувачів:

  • релевантна та корисна інформація;
  • зрозуміла структура;
  • форма зв’язку з мінімальною кількістю полів і простотою заповнення;
  • і т.д.

Пошукові роботи перевіряють, чи реально користувачеві дістатися до необхідної йому сторінки або інформації у два-три кліка.

Високий рівень юзабіліті дуже важливий. Адже якщо користувач побачить, що сайт незручний, він навряд чи повернеться на нього ще раз.

Швидкість завантаження сайту

Це вже аспекти технічної оптимізації. Якщо проект буде завантажуватися більше 2-3 секунд, розраховувати на високі позиції у видачі не варто. Ресурс буде нижче сайтів, у яких сторінки відкриваються швидше.

Тому, поки не вирішені технічні проблеми, займатися іншими питаннями просування – наприклад, підготовкою якісного контенту, – немає сенсу. Сайт все одно не зможе піднятися у видачі. Оптимальний показник відкриття сторінки – не більше 1,5 секунди.

Актуальним буде використання технології AMP, покликаної підвищити швидкість завантаження сторінок, у тому числі – на мобільних пристроях. Сутність цього методу полягає у розміщенні на сторінках особливих тегів – їх пошукові роботи:

  • зчитують;
  • запам’ятовують;
  • кешують.

Далі, коли користувачів з пошукової видачі переходить на сторінку – вона відкривається практично моментально. Ресурси, які використовують дану технологію, у видачі виявляються вищими конкурентів.

Однак вона не може використовуватися повсюдно. Цей тренд дозволяє досягти результату при застосуванні для невеликих сайтів або окремих категорій великих проектів. Ця технологія була запущена ще у 2015 році, але тільки з 2019 стала використовуватися більш активніше.

2. Внутрішня оптимізація та підвищення якості контенту

Якість контенту, його унікальність і релевантність залишається важливим фактором успішного просування сайту. З огляду на зростання конкуренції серед сайтів, вимоги щодо інформаційного наповнення тільки зростають. Бути успішним зможе лише той проект, який надає своїм відвідувачам дійсно цікавий контент.

Всі основні вимоги, що висуваються пошуковими машинами до статей, були «узаконені» у вересні 2013 року – саме тоді з’явився новий алгоритм від «Гугл» під назвою Hummingbird або Колібрі. На основі цього алгоритму пошукові роботи «отримали» вказівки оцінювати релевантність та якість текстів. Тоді ж почав впроваджуватися новий метод написання статей. Його назва LSI-копірайтинг – його можна назвати більш вдосконаленим відгалуженням SEO-копірайтингу.

4 основні вимоги до статей. Таблиця

КритерійОпис
УнікальністьКожна стаття повинна бути унікальною. Чим вище цей показник, тим краще. Це важливо не тільки для користувачів, але й для пошукових роботів. Вони ніколи не дозволять зайняти високе місце у видачі проекту з не унікальними матеріалами.
Унікальність повинна становити не менше 90-95%. Перевіряти показник слід на спеціалізованих сервісах. Наприклад, зручним інструментом є Текст.ру.
РелевантністьВ першу чергу, тематиці сайту. Звичайно ж, ключовим словам. Але також тести повинні відповідати Вашій цільовій аудиторії. Для молодих батьків – один стиль, а для академіків вузькоспеціалізованого наукового проекту – зовсім інший.
ЧитабельністьСприймаються статті користувачами – ось ще один важливий фактор, що визначає її кінцеву якість. Під читабельністю передбачається наявність: чіткої структури;< підзаголовків різного рівня, збудованих логічно; списків; таблиць.
Експертність/КорисністьУ статті необхідно максимально розкрити головне питання. Але зробити це аргументовано, наводячи факти, цифри, порівняння.
Важливо, щоб в матеріалі була представлена ​​нова інформація, якої ще немає на інших проектах, сайтах.
Якщо вдасться готувати подібні статті, сайт швидко завоює негласне звання «лідера думок»!

Аналіз контенту конкурентів, як пошук шляху до ідеального контенту

Просування сайту передбачає не тільки підготовку контенту. Обов’язково проводяться попередні аналітичні дослідження. Вивчаються матеріали конкурентом. Спираючись на їх досвід, можна зрозуміти, як саме вдасться обійти суперників. На що саме слід звернути увагу при аналізі – дивіться в таблиці.

ПараметрПояснення
Обсяг (у символах без пробілів)Необхідно, щоб статті на сайті були більш об’ємними, ніж у конкурентів. Звісно, збільшити розмір потрібно не порожньою інформацією, а корисними даними.
УнікальністьВище вже говорили про її важливість. В ідеалі – не менше 95%, але обов’язково вище, ніж у конкурентів.
Орфографія, читабельністьСтруктура повинна бути набагато кращою, зрозуміліша, логічніша, ніж у «конкуруючої фірми».
Щільність ключових слівПід щільністю мається на увазі співвідношення ключових запитів до загального обсягу тексту, вираженого у %. Чому необхідно перевіряти цей параметр? Тому що якщо показник щільності низький при великому обсязі статті, легко можна обійти конкурентів.

Починаючи з 2019 року, Google ввів у дію «нульову позицію» у видачі. Зайняти її реально за допомогою дійсно класного контенту!

LSI-копірайтинг

Коли виконується просування сайту, слід писати статті, використовуючи такий напрямок, як LSI-копірайтинг.

З його допомогою можна охопити більшу аудиторію, залучити нових читачів. Сутність полягає у тому, щоб за допомогою текстів допомагати людям вирішити їхню проблему. Наприклад, використовуючи запит «купити ноутбук» підготуйте дня них матеріал із заголовком: «Як вибрати та купити ноутбук не за всі гроші та не розчаруватися» або «Як купити бюджетний ноутбук за 9000 гривень».

При написанні статті крім основного ключа слід використовувати допоміжні, близькі до нього слова й словосполучення, синоніми, запити з нижньої частини пошукової сторінки «Гугл». Гарним способом просування сайту стане використання відео-контенту. Однак для його підготовки знадобляться певні вкладення. Адже ролики також повинні бути якісними!

SEO-продвижение сайта в Днепре

3. Семантика: її важливість у просуванні сайту

Оптимізація проектів – складний процес. Ми говорили про це вище. Він передбачає безліч етапів. Серед них – формування семантичного ядра. Його наявність та якість – важлива складова успішного просування.

Зверніть увагу! Для складання семантичного ядра сайту слід використовувати сервіс від «Гугл» Google Ads. Правильне семантичне ядро ​​- гарантія правильної і якісної оптимізації всього контенту.

При підборі ключових слів і формуванні семантики слід враховувати кілька факторів:

  • релевантність тематики сайту;
  • приватність – всі запити поділяються на три групи: низькочастотні, середньочастотні, високочастотні;
  • рівень конкуренції.

Важливість семантичного ядра можна применшувати. Правильно і попередньо підготовлене ядро ​​гарантує ефективність всього просування, дозволяє розробити успішну стратегію.

Зверніть увагу! Не можна нехтувати низькочастотними запитами. правильна робота з ними дозволить залучити додаткову аудиторію. До того ж, як показує статистика довгі (більше 3-4 слів) низькочастотні запити характеризуються найбільшою конверсією.

Семантика – це не тільки перелік всіх слів, які будуть використовуватися при просуванні. Це ще й правильне їхнє угруповання в залежності від того, для якої саме сторінки або вигляду сторінок вони будуть використовуватися:

  • головна;
  • категорії;
  • блог;
  • картки товару;
  • корзина;
  • і т.д.

Виходячи із семантики, формується і готується контент-план, план публікацій, проводиться збільшення кількості посадкових сторінок, оптимізація їх до певних запитів.

4. Поведінкові фактори їх важливість при оптимізації сайту

Пошукові роботи обов’язково враховують поведінкові чинники – тобто, як саме поводяться користувачі на сторінках сайту. Це ще один важливий параметр, яким не можна нехтувати, коли виконується просування сайту.

На які поведінкові фактори потрібно звернути особливу увагу

  1. Кількість відмов.
  2. Швидкість завантаження сторінок.
  3. Скільки сторінок переглядають користувачі за одне відвідування.
  4. Чи повертаються користувачі до повторного пошуку.
  5. Рівень юзабіліті.
  6. Наявність адаптивної версії, кроссбраузерність.

Кожному з перерахованих показників фахівці в області оптимізації сайтів приділяють увагу і опрацьовують їх. Тільки так можна досягти гарних показників при просуванні.

Здавалося б, тут все просто й зрозуміло, чим менше відмов, чим вище швидкість завантаження, чим більше сторінок відвідає користувач – тим краще. Але що таке повторний пошук? Сьогодні машини настільки стали розумні, що здатні відстежувати, чи продовжував користувач шукати інформацію за тим же запитом після відвідування сайту чи ні. Якщо шукав, значить він не знайшов те, що його цікавить. Відповідно, виникають сумніви щодо належної якості контенту, його корисності. Про адаптивність, наявність мобільної версії ми вже говорили вище. Кросбраузерність також важлива – проект повинен адекватно відображатися у всіх браузерах.

Юзабіліті сайту: все, що слід про нього знати

Окремо поговоримо про юзабіліті сайтів. Коли здійснюється просування сайтів, оптимізатори максимально опрацьовують цей напрям. Під юзабіліті мається на увазі:

  • оформлення та його відповідність сучасним трендам;
  • зручність користування проектом;
  • зрозумілість структури й розташування функціональних кнопок;
  • загальний рівень презентабельності та багато іншого.

Для оцінки параметрів фахівці використовують профільні інструменти. Наприклад, багато інформації для роздумів надають результати інструменту Plerdy – це карта кліків. Вона показує, як саме поводяться користувачі на сторінках сайту, які кнопки натискають.

5. Локальний пошук, як сучасна тенденція просування сайту в Дніпрі або іншому населеному пункті

Виконуючи просування сайту в Дніпрі або в іншому місті, слід орієнтуватися на локальну аудиторію. Оскільки більшість користувачів вважають за краще купувати товари в межах свого населеного пункту. Не кажучи вже про замовлення тих чи інших послуг.

Тому слід на повну потужність використовувати саме можливості локального просування.

Реєстрація в каталогах і сервісах

Одним із сервісів, в якому слід зареєструвати сайт, компанію, є платформа «Google Мій Бізнес». З цим проблем не виникає, необхідно тільки лише уважно заповнити всі поля:

  • інформацію про компанію;
  • адресу сайту;
  • графік роботи;
  • перелік послуг, що надаються;
  • та інше.

Тоді користувачі, які забивають релевантні сайту пошукові слова і знаходяться недалеко від вказаної адреси, будуть бачити інформацію про компанію над пошуковою видачею. Також слід провести реєстрацію проекта у всіх місцевих каталогах і проектах.

Внутрішня оптимізація для локального просування

Просування сайту в Дніпрі або іншому місті вимагає проведення відповідної внутрішньої оптимізації. Вона включається в себе:

  • використання у заголовках Н1 і Н2 назва міста;
  • використання у текстах відповідних ключових слів;
  • налаштування мікророзмітки для локального просування.

Просування сайту в Дніпрі або іншому місті на що ще слід зробити акцент

Крім перерахованих вище завдань, заходів, які слід реалізувати при оптимізації ресурсу, є ще кілька важливих напрямків, що дозволяють підвищити позиції у пошуковій видачі та збільшити обсяг трафіку.

1. Графи знань

Ці блоки почали з’являтися з 2012-2013 років. Це блок, що з’являється над основною видачею. Щоб сайт потрапив до нього, необхідно реалізувати структуровану розмітку і підготувати якісну статтю, максимально релевантну пошуковому запиту, що і дає відповідь на питання користувача.

2. Голосовий пошук

Даний напрямок поки що не актуальний для України та інших країн Східної Європи, але світові тенденції вказують, що нехтувати ним не можна. Тому вже сьогодні необхідно використовувати мікророзмітки з чіткими даними. У заголовки та підзаголовки статей слід вписувати такі слова:

  • Як?
  • Що?
  • Чому?
  • Коли?
  • та їм подібні.

Ще більшу цінність набуває карта сайту. Вона допомагає забезпечити правильний голосовий пошук.

У статтях необхідно вказувати інформацію, слова, які можуть використовуватися у голосовому пошуку. Стиль написання статей повинен бути простим, наближеним до звичайної мови.

3. HTTPS як важлива складова seo-просування сайту

HTTPS – сучасний протокол, що повністю захищає дані. В тому числі, користувачів, що користуються сайтом. Пошукові роботи дають перевагу сайтам з протоколом HTTPS. А ось проекти на http виявляються значно нижче у видачі.

Просування сайту в Дніпрі і не тільки: основні висновки

Ми розповіли Вам, що слід враховувати й реалізовувати, коли виконується просування сайту. Перелік робіт – вражаючий. Виконувати їх повинні тільки справжні професіонали, що володіють необхідним досвідом. Тільки у такому випадку можна бути впевненим у відмінному результаті, попаданні у ТОП і підвищенні рівня трафіку. До того ж, на сайт буде приходити саме цільова аудиторія, яка готова зробити замовлення.

Виконати повноцінне просування сайту своїми руками безкоштовно – не має можливим. Тому що при комплексному просуванні використовується праця і досвід не тільки оптимізатора. Найчастіше залучаються й інші профільні фахівці:

  • програмісти;
  • верстальники;
  • дизайнери;
  • копірайтери.

Адже необхідно налаштувати сайт, внести зміни у верстку та оформлення, підготувати правильні не тільки з точки зору маркетингу, а й корисні для людей статті.

Ми привели Вам основні моменти просування сайту у 2019 році. Ці тренди будуть актуальні і на 2020 рік.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь