Микола Бiлоногов
Копiрайтер
Запускаючи вебпроєкти, більшість впевнені, що до них відразу піде багато нових клієнтів. Здебільшого цього не відбувається — ресурс просто не дає очікуваного результату. Нижче ми обговоримо кілька можливих причин.
Забезпечити власника сайту грошима й обрушити лавину нових користувачів — першорядне завдання проєкту в інтернеті. Незалежно від того, яке в сайту призначення. Вебсайти здатні заробляти на рекламі, сайт-візитка буде інформувати про те, чим компанія займається, приводити все більшу кількість нових клієнтів, а вебмагазини призначені безпосередньо для продажу.
Існують моменти, коли інвестовані в розвиток проєкту ресурси так і не окупаються. Кількість клієнтів не збільшується, а цільові дії (купівля, дзвінок, заповнення форми) не відбуваються. Існує може безліч причин, однак їх усе ж поділяють на дві умовні підгрупи: маркетингові й технічні. Кожна група складається з переліку різних проблем.
Через це, якщо вебресурс не функціонує, варто уважно вивчити цю статтю. Тут ми розкриємо низку основних проблем, які можуть виникати як на торговому, інформаційному, так і презентаційному проєкті.
Технічний елемент дуже важливий — він забезпечує ефективну роботу вебресурсу. Найчастіше поява будь-якої складності обумовлюється одним із трьох основних моментів.
Не всі користувачі мають бажання довго чекати завантаження вебресурсу. Велика частина користувачів швидше закриє сторінку, не чекаючи її остаточного відкриття. Найімовірніше, у такого користувача вже не буде бажання заново відкрити ресурс.
Варто звернути увагу! Пошуковий робот також не любить такі вебсайти. Через це вони і втрачають свою позицію на сторінках результатів пошуку.
Що з цим робити? Перевіряти наявні проблеми рекомендується за допомогою сервісу Google PageSpeed Insights. Для внесення адреси вебсайту існує спеціальний рядок, де ви зможете спостерігати конкретні рекомендації, які сприятимуть усуненню труднощів.
Якщо видана сервісом оцінка ресурсу становить 70 балів і менше, варто вжити низку заходів.
Це є, мабуть, одними з найбільш поширених труднощів, що провокують погані результати вебресурсу. Користувач, потенційний клієнт просто не має можливості відправляти заявки. Або ж вона не виходить власникам, адміністраторам, менеджерам.
Що з цим робити? Спершу варто попросити допомоги в програмістів, здатних перевірити рівень працездатності форм контакту, виправити неполадки.
Якщо адаптивна верстка не передбачена, підвищуються ризики невеликого або зовсім відсутнього результату з боку ресурсу. Коли користувачі заходять із мобільного пристрою, вони спостерігають лише недопрацьовану версію ресурсу або його некоректну роботу. Довго затримуватися на такому сайті особливо немає бажання ні в кого — на ньому некомфортно перебувати й користуватися.
Перевірку адаптивності можна провести й без сторонньої допомоги. Просто розгорніть свій ресурс на телефоні. Однак якщо потрібно переконатися повністю у відсутніх або присутніх проблемах, заручіться допомогою Яндекс.Метрики. Вона передбачає можливість побудови звітів, відштовхуючись від пристрою користувача. Зрозуміти, чи присутня будь-яка складність, можна за допомогою перегляду кількості відмов. Число відмов однакове як на десктопі, так і на мобільному пристрої? Проблеми відображення ресурсу на мобільних девайсах або не суттєві, або відсутні.
Якщо ж відмови з мобільних пристроїв перевищують кількість десктопних відмов — варто більш детально перевірити елемент адаптивності.
Що з цим робити? Google PageSpeed Insights знову на допомогу. З його допомогою можна переглядати низку конкретних рекомендацій про те, що і як робити для коректного відображення ресурсу на мобільних пристроях. Найімовірніше, необхідно просто переробити верстку.
Елементи подібного характеру нерідко не так яскраво виражаються, як будь-який із технічних елементів. Через це їх необхідно розглядати в окремому порядку. Давайте розбиратися.
Цю проблему часто спостерігають, якщо контекстну рекламу налаштували некоректно:
Тобто, користувач хоче спостерігати щось конкретне, але отримує щось зовсім інше. Це може бути причиною того, що сайт не приносить результату.
Що з цим робити? Спершу потрібно задуматися про проведення аналізу числа відмов на сторінках входу. Наприклад — середнім показником відмов на всьому проєкті є 20 %, але деякі сторінки піднімають його до 45 %. Це і є сигналом наявності нецільового трафіку. Необхідно задуматися про перевірку реклами і скорегувати її.
Під час розроблення вебресурсу має бути присутнім розуміння своєї цільової аудиторії. В іншому випадку краще забути про ефективний і прибутковий бізнес.
Що з цим робити? У випадках, коли ресурси погано продають, необхідно приділяти більше уваги вивченню своєї ЦА. Постарайтеся сформувати розуміння своїх потенційних клієнтів, щоби зрозуміти, якими цілями вони керуються.
Наприклад, сайт має занадто яскраву гаму, там дуже багато об’єктів різних кольорів, великі логотипи та інші дратівливі елементи, що втомлюють.
Без заклику до дії тут ніяк, але і їхній надлишок не принесе ніякої користі. Якщо ви постійно використовуєте «Купіть зараз», «Зареєструватися», «Поставте питання» і т. ін., малоймовірно, що це буде до смаку користувачам. Найімовірніше, він буде роздратований.
Недобре й те, що сайт не має продуманої структури — сторінки розташовуються без будь-якої логіки як попало. Користувач просто заплутається.
Що з цим робити? В обов’язковому порядку дайте інформацію про сторінки ресурсу, розкажіть про ваші пропонування, умови. Покажіть свої пропозиції як можна більш детально — додайте опис, зображення, таблиці з технічними характеристиками. Виключіть наявність непотрібної інформації на ресурсі:
І в обов’язковому порядку займіться акцентуванням уваги на більш вагомих елементах.
Власник сайту може бути впевнений, що для підвищення показника продажів досить звичайного запуску проєкту. Однак необхідно не просто розмістити товарні позиції на ресурсі. Потрібно опрацювати унікальні пропозиції, відсутність яких навряд чи буде приносити результат.
Про що йде мова? Наприклад, два сайти продають фотоапарат за однакову вартість — 12000 гривень. Один у якості бонусу пропонує об’ємну флешкарту зі знижкою 45%. Другий — нічого. І якій же пропозиції віддасть перевагу клієнт? Звичайно, першій, особливо з урахуванням того, що флешкарта йому однаково була б необхідною.
Запам’ятайте! Користувачі ніколи не роблять покупку на першому відкритому ресурсі. Вони в обов’язковому порядку порівнюють низку пропозицій із декількох магазинів.
Що з цим робити? Для створення ефективного пропонування варто зрозуміти, чого конкретно хочуть потенційні клієнти. Якщо ви здатні задовольняти кожне його очікування, не сумнівайтеся — це ваш клієнт.
Це може вас здивувати, але все ще є ресурси, які не надають контакти для зв’язку. Відсутній телефон, електронна пошта. Немає навіть найпростішої форми для зворотного зв’язку.
Ну або контакти вказуються практично непомітними шрифтами в «підвалі» ресурсу, де їх практично неможливо виявити.
Що з цим робити? Усе елементарно — досить додати низку контактів, зробити їх доступними. В обов’язковому порядку зробіть установку форми для консультації в режимі онлайн. Існує низка спеціальних віджетів/плагінів, які пропонують просто заповнити рядок із номером телефону й підтвердити дію, а консультант передзвонить вам упродовж 30 секунд.
Відмінним рішенням є й передбачення можливості вести спілкування через месенджери:
Пам’ятайте, де конкретно повинна розташовуватися інформація з контактами. Відвідувач вебресурсу звик, що номери телефону вказуються в правій верхній частині сайту.
Наприклад, ви переходите на вебресурс, де пропонуються різні косметологічні послуги:
Але зате від вас відразу хочуть домогтися виконання цільової дії — натискання кнопки «Замовити». Природно, тут немає нічого незрозумілого. Але не все так просто. Правильною цільовою дією тут буде не пропозиція купити, а «Оформити консультацію».
Що з цим робити? Не варто намагатися відразу «закривати» угоду з відвідувачем вебресурсу. Пропозиції мають бути максимально простими. Крім іншого, забезпечте користувача додатковою інформацією. Дайте йому будь-якого роду бонус. А ось кнопка з цільовою дією мусить бути збільшеною й легко помітною.
Тут усе й так зрозуміло. Вебресурс із красивим оформленням і великим каталогом товарних позицій не завжди гарантує якість і надійність. Клієнт має довіряти вам.
Що з цим робити? Пробудити відчуття довіри в потенційного клієнта можна кількома способами:
Як викликати довіру потенційних клієнтів
Нами були детально розглянуті можливі причини того, що сайт не приносить бажані результати. Ми розглянули далеко не всі можливі труднощі. Природно, ми можемо обговорити воронку продажів, але це предмет для повністю окремої розмови й розгляду.
Основне — виявити головну причину проблем. Згадайте слова лікарів: Коректна діагностика — 50 % від успішності лікування. З вебсайтами точно така ж ситуація.
Не виходить самостійно визначити проблему? Зверніться у вебстудію Centum-D і ми займемося проведенням комплексної діагностики ресурсу, займемося його «лагодженням», а також гарантуємо потрібну результативність.
Коментарі