Кучугура Андрій
SEO-фахівець
«Молоді» інтернет-підприємці, які щойно отримали власний сайт, задаються двома питаннями: «Сайт готовий, що далі?» і «Де натовп клієнтів»? Найчастіше вони не розуміють, що для отримання потоку клієнтів і збільшення обсягів продажів недостатньо просто запустити свій ресурс.
Щоб продавати – необхідно вміло користуватися інструментами інтернет-маркетингу. Тому спочатку слід розробити маркетингову стратегію, а вже під неї робити все інше. В тому числі, сайт. Ще на етапі проектування ресурсу закладається чітка стратегія розкрутки, формується воронка продажів, визначаються основні напрямки SEO-просування та оптимізації.
У цій статті докладно розглянемо канали просування сайту, особливості формування маркетингової стратегії та створення воронки продажів.
Трафік на сайт надходить з різних джерел. Кожен з них має свої особливості. В тому числі, і просування. Тому, перш ніж перейти до формування маркетингової стратегії, давайте розглянемо – звідки і як залучати аудиторію.
Або просування у пошуковій видачі. Суть – підняти сайт на більш високі позиції. За допомогою пошукових систем до теперішнього часу формується основний трафік на сайт.
Зверніть увагу! Якщо мова йде про інтернет-магазини чи інших проектах Ecommerce, SEO є головним напрямком просування.
Основна перевага даного напрямку – тривалий ефект. У разі якщо вдалося домогтися результату у пошукових системах, загальна вартість залучення кожного нового клієнта буде постійно знижуватися.
Для досягнення мети необхідно:
Результат досягається не відразу. Залежно від особливостей проекту та ніші, в якій Ви працюєте, необхідно буде чекати від 3 до 12 місяців. Зате, після закріплення сайту на першій трійці пошукової видачі, будете отримувати вигоду протягом кількох років. Звісно, якщо будете проводити роботу із закріплення результату.
Йдеться про просування у соціальних мережах. Тобто, про притягнення клієнтів з Facebook, VK та інших соцмереж.
На даний момент – це другий за значимістю канал трафіку. Його «вага» стає дедалі більше. Адже соціальні мережі розвиваються, в них зареєстрована величезна кількість людей.
Для ефективного залучення клієнтів рекомендується розкрутити групу або офіційну сторінку в декількох соціальних мережах. Тому, якщо Ви запустили свій сайт, а продажів немає і Ви не розумієте, де натовп клієнтів, переконайтеся, що Ваше представництво у соцмережах ефективно та раціонально працює.
Щоб отримати практично миттєвий результат, використовуйте контекстну рекламу. Сплативши її в Яндекс і Гугл. Пошукові системи будуть демонструвати Вашу рекламу, а Ви – отримувати клієнтів. Подібне вкладення буде успішним лише тільки при правильних налаштуваннях рекламної кампанії.
Зверніть увагу! Даний метод вимагає великого бюджету. Вартість реклами залежить від Вашої ніші – чим вона популярніше, тим дорожче залучення кожного ліда.
Контекстна реклама стане ідеальним варіантом, якщо:
Якщо Ви нічого не продаєте, сенсу в контекстній рекламі немає.
Вище ми говорили, що стратегію необхідно розробляти ще на етапах проектування сайту. Тільки в такому випадку проект буде успішним і ефективним. Адже стратегія враховує масу деталей. В тому числі, і визначає особливості просування, канали отримання трафіку.
Формування маркетингової стратегії передбачає шість етапів. Опрацювання кожного з них вимагає витрат – фінансових, часових. Однак без цього не домогтися ефективності.
Слід провести детальний аналіз усього ринку та обраної ніші. Це дозволить зрозуміти справжню прибутковість напрямку. Вивчається рівень попиту на товар або послугу, які Ви будете пропонувати свій цільовій аудиторії.
Один з найбільш простих способів зрозуміти, як довго саме людина шукає конкретний товар (тобто, має потребу в ньому) або послугу, скористатися профільними сервісами. Наприклад, Яндекс Wordstat і Google Keyword Planner.
Обидва інструменти надають інформацію щодо кількості запитів у місяць, додаткові дані для аналізу.
Порада! Для отримання об’єктивних і максимально повних даних слід використовувати обидва сервісу.
При налаштуваннях сервісів обов’язково враховується регіон, в якому Ви плануєте працювати.
Щоб не шукати відповіді на запитання «Де натовп клієнтів?», слід розуміти – для кого саме Ви працюєте, визначити цільову аудиторію. Є багато способів це зробити. Один з найпростіших і доступних, відповісти на ряд питань:
Проаналізувати потенційну цільову аудиторію здатні справжні фахівці у сфері інтернет-маркетингу.
Дана інформація також допоможе зрозуміти, наскільки Ви конкурентноздатні. Необхідно буде визначити слабкі та сильні сторони конкурентів. Зрозуміти, в чому Ви їх перевершує. Проаналізувати їх помилки.
Аналіз передбачає цілеспрямовану масштабну роботу. В тому числі, і за допомогою застосування спеціалізованих інструментів:
На четвертому етапі розробки маркетингової стратегії здійснюється визначення короткострокових і довгострокових цілей. Важливо розуміти, як саме Ви збираєтеся досягти результату.
Правильно створена стратегія складається з безлічі послідовних короткострокових цілей, які поступово (сходинка за сходинкою) призводять до глобальної мети.
Чітко прописати всі особливості позиціонування компанії / сайту. Адже від правильно обраного напрямку залежить кінцева ефективність бізнесу, успішність проекту.
Заключний етап:
Звісно, всі показники, що наведені в документі, будуть приблизними. Однак вони в цілому покажуть потенціал проекту. Ви зрозумієте, що саме необхідно зробити, щоб отримати конкретний прибуток до певної дати.
Кожен бізнес і сайт, незалежно від конкретної ніші, зобов’язаний мати свою особисту маркетингову стратегію. Вона стане своєрідною дорожньою картою, за якою і буде розвиватися проект, досягатися поставлені цілі та завдання. Саме від ефективної стратегії залежить кінцевий рівень доходу сайту.
Домогтися успіху в інтернет-бізнесі (особливо, безпосередньо пов’язаному з продажами) без працюючої воронки продажів нереально. Воронка – це доріжка, по якій Ваш потенційний клієнт проходить від точки впізнавання про продукт до кінцевої дії (покупки), після чого він стає реальним клієнтом.
Інтернет-маркетинг за основу часто приймає чотиришагову модель поведінки споживача під назвою AIDA (англійська абревіатура Attention-Interest-Desire-Action). Розглянемо її більш докладніше:
На перший погляд все просто. Але є певні особливості. Зокрема, якщо мова йде про інтернет-магазин.
У даному випадку мається на увазі шлях з моменту відвідування сайту і до моменту здійснення покупки. Тому воронка продажів для інтернет-магазину має наступний вигляд:
Необхідно зробити так, щоб ні на одному з етапів у споживача не виникло бажання покинути сайт.
Побудувати її самостійно доволі складно. Обов’язково слід використовувати спеціалізовані сервіси. З їх допомогою вдається максимально точно визначити:
Ось кілька перевірених сервісів, які допомагають при побудові воронки продажів:
Застосування різних інструментів – гарантія побудови максимально ефективної, «працюючої» воронки продажів.
Є кілька способів, що дозволяють оцінити, наскільки ефективними були маркетингова стратегія та воронка продажів. Описувати їх всі не будемо, але деякі, найбільш зрозумілі моменти, відзначимо
Відвідуваність ресурсу за певний період часу (враховується загальна відвідуваність, кількість унікальних відвідувачів, відвідування конкретних сторінок сайту).
Це далеко не повний перелік оцінки ефективності проекту. Вся детальна інформація найчастіше представлена у системах аналітики та статистики.
Порада! Для отримання додаткової інформації рекомендується збирати дані при особистому спілкуванні з відвідувачем. Наприклад, консультант, який приймає дзвінки і замовлення, може поставити клієнту кілька додаткових питань.
Ми спробували відповісти на два фундаментальних питання, які виникають у всіх, хто тільки-тільки перевів свій бізнес в інтернет: «Сайт готовий, що далі?» і «Де натовп клієнтів?».
Як бачите, все залежить від правильно створеної маркетингової стратегії та вибудуваної воронки продажів. Дані маніпуляції необхідно провести ще в момент проектування сайту. Тільки так вдасться досягти ефективності у бізнесі.
Якщо у Вас немає достатніх знань, навичок, умінь, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців веб-студії Centum-D. Високий рівень кваліфікації дозволяє нам проводити аналітичні дослідження, підготувати продуману маркетингову стратегію, в якій будуть враховані всі особливості Вашого проекту. Також ми готові взяти на себе просування сайту різними методами. Ми побудуємо воронку продажів, завдяки чому ймовірність здійснення покупки зросте багаторазово.
Ми знаємо, як вести проекти буквально з нуля, створюючи зручні, ефективні магазини, що реально продають. Якщо виникли питання, наш проект-менеджер надасть всю необхідну додаткову інформацію.
Коментарі