Світлана Ракова
СОО
Щоб зробити сайт для юридичної компанії не просто привабливим, але й зручним, відвідуваним, з послугами, що продаються слід враховувати безліч чинників. Про них і поговоримо в цій статті.
Розвиток інформаційних технологій позначився і на діяльності юристів. Для успішного конкурування у своїй ніші, їм необхідно запускати власні ресурси.
Створення сайту дозволить істотно підвищити впізнаваність бренду. За допомогою проекту відвідувачі отримують важливу та корисну інформацію. Ресурс не тільки приверне потенційних клієнтів. При правильному оформленні вони конвертуються у реальних.
Такий сайт сьогодні потрібен всім, хто займається наданням юридичних послуг різного типу:
Конкретний тип ресурсу залежить від розвиненості компанії, масштабності її діяльності та спектру послуг, що надаються.
Найбільш простий сайт адвоката, який презентує фахівця. Він складається всього з декількох сторінок. На ньому представлена основна інформація:
Даний варіант вибирають фахівці, що працюють поодинці, які спеціалізуються на наданні певних послуг.
Являє собою масштабний ресурс. Кількість сторінок на ньому не обмежується. Обов’язково є розділ з новинами компанії. Є блог. Передбачені спеціалізовані онлайн-сервіси. Наприклад, що дозволяють відразу записатися на консультацію.
Зверніть увагу! У цій статті представлені основні моменти, які слід враховувати при розробці ресурсів даного типу. Ми вказуємо, що і як необхідно реалізувати. Але інформація – загальна, довідкова. Слід розуміти, що типових рішень немає. Особливості створення визначаються окремо у кожному конкретному випадку.
Розробка подібних проектів вимагає високого рівня кваліфікації та професіоналізму.
В першу чергу слід визначитися з цілями, які передбачають:
До відома! У будь-якому випадку необхідно досягти високого рівня довіри з боку відвідувачів.
Основне завдання – досягти виконання цільової дії. Наприклад, замовлення послуги або отримання консультації.
Сайт для юристів повинен відповідати ряду вимог і умов. Щоб досягти необхідного результату, слід чітко виконувати певні правила. Зокрема, дотримуватися послідовності етапів розробки.
1. Аналітичні дослідження.
Спочатку проводяться дослідження. Вивчається цільова аудиторія, що дає можливість зрозуміти її основні потреби. Аналізуються конкуренти для виявлення слабких і сильних сторін. Зібрані дані дозволяють скласти чітке технічне завдання та визначити стратегію розвитку проекту.
2. Дизайн.
При створенні дизайну враховуються потреби та звички аудиторії, особливо послуг, що надаються. Ресурс повинен бути зручним, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.
3. Верстка.
Затверджений замовником макет сайту передається в роботу верстальщику. Він створює реальний сайт. Обов’язково передбачається адаптивна верстка, що дозволяє проекту коректно відображатися у всіх браузерах і на всіх пристроях, незалежно від типу операційної системи та розміру екрану. Адаптивність – важлива. Адже сьогодні вже більше 50% всього трафіку на сайти йде з мобільних пристроїв.
4. Програмування
У роботу включаються програмісти. Вони впроваджують функціональні блоки, розширення. Налаштовують їх та перевіряють коректність роботи.
5. Тестування.
Фахівці здійснюють тестування проекту. Сайт для адвокатів повинен працювати без збоїв, належним чином у всіх браузерах і на всіх пристроях. При його роботі не повинно виникати помилок.
6. Наповнення.
Проводиться наповнення контентом – публікуються статті, опис розділів. Додаються фотографії, таблиці, відео-матеріали – залежно від побажань клієнта, стратегії розвитку та потреб майбутньої аудиторії.
7. Публікація.
Сайт переноситься на хостинг і стає доступним для користувачів. Замовнику передаються всі «ключі» і права доступу.
Повноцінний, працездатний сайт для юристів створює команда професіоналів. До неї входять наступні фахівці:
Можлива участь інших фахівців. Над ресурсом може працювати різна кількість людей, все залежить від складності проекту. Наприклад, 2 або 3 програміста, кілька копірайтерів і так далі.
У цьому розділі більш детально зупинимося на тому, які моменти обов’язково слід враховувати при розробці юридичних проектів.
Зверніть увагу! Продавати послуги – будь-які – без власного сайту сьогодні вкрай складно. Адвокат, нотаріус – він також продає послуги. Тому йому не обійтися без особистого ресурсу.
Кожен проект розробляється індивідуально. Враховується ряд факторів, важливих моментів і аспектів. Типовий підхід – шлях до провалу. Створений сайт адвоката не буде приводити клієнтів, ніколи не окупиться та стане «чорною дірою», в яку йдуть гроші на утримання.
Проведені на першому етапі роботи маркетингові дослідження дозволяють отримати безліч даних. Проаналізувавши їх, фахівці зможуть визначити напрямки, в яких слід працювати. Чітко вкажуть, на що саме слід звернути підвищену увагу. Знайдуть цільову аудиторію та визначать, як саме на неї варто впливати.
До відома! Будь-який юридичний сайт спрямований на продаж послуг!
Повторимося – розробка для кожного проекту передбачає індивідуальні рішення. Тому тут приведена загальна інформація.
При створенні ефективного сценарію продажу послуги необхідно виключити можливе роздратування потенційних клієнтів, які приходять на ресурс. Слід уникати нав’язливості.
До речі! Різноманітність технологій і інструментів дозволяє забезпечити простоту та ефективність продажів послуг. Важливо правильно підібрати інструменти.
Не слід використовувати скрипти. Вони не дають потрібного результату. В даному випадку важливо зробити так, щоб клієнт чітко усвідомлював – він спілкується з живою людиною! Наприклад, відмінним рішенням стане впровадження онлайн-чату, в якому на питання відвідувачів відповідає реальний працівник компанії, а не робот за прописаним сценарієм. Це дозволяє відносинам вийти на максимальний рівень довіри.
До відома! Необхідно також передбачити зручність чату, з простою та зрозумілою формою для заповнення. Будь-які складності із заповненням полів приведуть до того, що клієнт не стане спілкуватися. Він покине сайт.
Додатково рекомендується використовувати форму зворотного зв’язку. Знову-таки: зручну, зрозумілу та з мінімальною кількістю полів. За допомогою такої форми потенційний клієнт зможе або написати запит зі своїм питанням, отримавши відповідь на адресу електронної пошти, або замовити зворотний телефонний дзвінок у зручний йому час.
За допомогою форми зворотного зв’язку успішно вирішується відразу три завдання:
Останній пункт – не менш важливий, ніж перші два. Наявність у компанії контактів клієнта допомагає побудувати довгострокові відносини. Що дозволить продати свої послуги в майбутньому.
Сайт для адвокатів – обов’язково зручний дизайн. Що мається на увазі? Відвідувач відразу повинен розуміти, куди він потрапив, де шукати потрібну інформацію і що слід робити для виконання цільової дії.
Зверніть увагу! Кожен окремий елемент оформлення проекту зобов’язаний допомагати клієнту в роботі з ресурсом.
Основні вимоги до дизайну:
В оформленні бажано передбачити використання фотографій співробітників. Реальні особи юристів сприяють формуванню високого рівня довіри.
Створюючи сайт для юристів, не можна ігнорувати контент. Або применшувати його значення. На першій сторінці повинна бути представлена лаконічна, але чітка інформація про діяльність контори, її послуги і т.д.
Зверніть увагу! На подібні ресурси клієнти приходять з певною проблемою. І надією, що вона може бути вирішена. Перша сторінка повинна конвертувати надію на впевненість. Це стане запорукою, що клієнт залишиться і замовить послугу.
Обов’язково повинні бути присутні статті та огляди, докладний опис розділів. Щоб людина отримувала максимально повну інформацію про ту чи іншу послугу, особливості її надання. Розуміла, що їй потрібно для отримання послуги, і які результати будуть досягнуті. Яких наслідків варто очікувати. Такий підхід дає можливість:
При написанні такого контенту можуть виникнути певні проблеми. Зокрема, статті повинні бути написані для людей. Тобто, щоб будь-яка людина, незалежно від рівня своїх знань юридичної тематики та знань окремих термінів, чітко розуміла, про що йде мова.
Однак власники адвокатських, нотаріальних контор по-своєму дивляться на такі матеріали. Вони впевнені – чим більше професійних, складних термінів використовується, тим більш компетентно виглядає стаття.
Це серйозна помилка. Оскільки переважна більшість людей бажає читати доступні для їх розуміння матеріали, а не «тонути» у нетрях юридичної термінології. Не розуміючи нічого у викладеному матеріалі, вони, швидше за все, покинуть сайт. Оскільки не отримають відповіді на свої питання.
Для перевірки можна використовувати наступний «сценарій» – написати три статті за вимогами юриста, з використанням безлічі термінів і три статті, підготовлені для людей, розжованих і розкладених по поличках. Після чого провести дослідження, вивчивши:
Отримані дані таких досліджень дозволять зрозуміти, на який тип контенту варто орієнтуватися при його створенні.
Будь-який привабливий сайт адвоката повинен мати власний блог. Деякі власники контор вважають його зайвим, думаючи, що таким чином розробники штучно збільшують обсяги робіт, щоб підвищити цінник на свої послуги. Однак без блогу не обійтися з кількох причин.
За допомогою блогу вдається не просто залучати клієнтів, а робити це в найкоротші терміни. Просування, оптимізація проекту зазвичай затягується на кілька місяців. Чекати швидкого результату годі й говорити. Правильно написана стаття з використанням певних ключових слів виявляється на високих позиціях у видачі набагато швидше. Вона почне приводити клієнтів вже через кілька днів після публікації.
Якщо будуть внесені зміни до законодавчої бази, окремі нормативно-правові акти, про які вже писали в блозі, не знадобиться готувати новий матеріал. Досить просто оновити статтю, відредагувати її та змінити мета-дані. Це позитивно позначиться на SEO.
Блог можна використовувати, як майданчик для новин. Розповідати про особливості діяльності компанії.
Велику частину інформації про ту чи іншу юридичну послугу реально знайти в інтернеті на десятках інших сайтів. У блозі ж добре публікувати історії з особистого досвіду контори. Демонструвати, як насправді йдуть справи. Як проходять судові засідання. Які труднощі часто виникають та як правильно долати їх, досягаючи потрібного результату.
Порада! Добре, якщо в шаблоні блогу передбачена кнопка цільової дії. Яка буде розміщуватися під кожною статтею. Яку саме дію? Наприклад, запис на безкоштовну консультацію. Прочитавши статтю, людина повинна відразу бачити, що їй потрібно зробити, щоб зв’язатися з фахівцем, а не витрачати час на пошуки необхідного розділу з контактами.
Можлива реалізація й інших додаткових послуг. Яких саме – визначається маркетологом при створенні стратегії просування та розвитку проекту.
Наявність таких послуг сприяє формуванню лояльності з боку потенційних клієнтів. Крім того, з’являється можливість значно розширити базу реальних клієнтів.
Зверніть увагу! Впровадження розсилки інформації на адресу електронної пошти дозволяє підвищити генерацію лідів. Для отримання адреси слід надати клієнту купон на безкоштовну консультацію. До речі, краще збирати і номери телефонів.
Сайт для юридичної компанії повинен мати обов’язкові форми зворотного зв’язку. Оскільки вони сприяють прямій взаємодії з відвідувачами. Тільки лише вказати номер контактного телефону у верхньому правому куті – вже недостатньо, щоб мотивувати людей виходити на зв’язок. Спливаюча форма або вікно – буквально примушує їх звернутися до фахівців, написати питання або запит.
У статті ми розглянули особливості розробки сайту для компанії, що надає юридичні послуги. Акцент зроблений на ключові моменти, особливості. Що дозволяє зрозуміти основні принципи створення подібних проектів. Зокрема, слід зробити ресурс в стриманому діловому стилі, що ефективно продаватиме послуги компанії.
Повторимося, що всі наведені рекомендації – загальні. Конкретні шляхи досягнення мети, вибір впроваджуваних інструментів визначається в кожному окремому випадку індивідуально. Залежно від ряду факторів.
Якщо Ви хочете отримати зручний для користувачів і адміністраторів, ефективний ресурс, що продаватиме, звертайтеся до нас. Фахівці веб-студії Centum-D докладуть максимум зусиль і досягнуть поставленої мети.
Створений сайт буде не просто залучати потенційну цільову аудиторію, а й конвертувати її в реальних клієнтів. Що позитивно відіб’ється на показниках діяльності компанії. В тому числі, і фінансових.
Коментарі