Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Проектування сайту з нуля: докладний опис етапів

Проектування сайту з нуля: докладний опис етапів

Ключовим етапом створення вебсайту є проєктування ресурсу з нуля. Це дає змогу розуміти, для чого розробляється проєкт, як на ньому буде реалізуватися те чи інше рішення, як він буде працювати.

Якщо проєкт не створений, сподіватися на відмінні результати не варто. Створення буде хаотичним, з’являється можливість постійних зривів термінів, доробок і перероблень функціональних блоків. Також можливі перманентні правки в дизайн.

Ця стаття докладно описує основну суть, вивчаються етапи. Так з’являється повноцінне розуміння про проведення всіх маніпуляцій.

Проєктування сайту з нуля: чому це необхідно

1. Гарантія досягнення результатів

Проектування сайту

Сам процес має на увазі:

  • Детальний опис поставлених завдань;
  • Визначити аудиторію;
  • Виявити кожну її потребу;
  • Вивчити способи взаємодії відвідувачів із функціоналом.

Це сильно збільшує ймовірність того, що вебсайт буде на ідеальному рівні.

2. Економія.

Економляться як фінанси замовника, так і час кожного розробника. Вносити будь-яку зміну в майбутній вебсайт під час розробки проєкту набагато легше й оперативніше. Необхідно тільки поміняти конкретні блоги безпосередньо в проєкті, змінити їхні місця і т.ін.

Такого роду зміна на етапі верстки або програмування потребує величезної кількості часу й додаткових фінансів.

Треба звернути увагу! Якщо вирішили економити на розробці проєкту, будьте готові в підсумку витрачати набагато більші суми на зміни й доопрацювання під час безпосереднього створення сайту. Якщо не створити проєкт спершу, ці витрати неминучі.

3. Можливість ефективно розподіляти завдання

Проєкт дає змогу чітко описати кожен етап, а також вказати, хто і в який термін має провести ту чи іншу роботу. Завдання мають чітко розподілятися між фахівцями-розробниками.

4 елементи проєктування

Проєктування сайту з нуля можливо умовно розділити на 4 частини. Вивчимо кожну.

1. Визначення цілей

Дає розуміння про те, для чого розробляється вебресурс, які цілі будуть їм переслідуватися і як вони будуть досягатися. Цілі будуть слугувати орієнтиром на всіх етапах проведення робіт:

  • Моделювання;
  • Розробки структури;
  • Відтворення дизайну;
  • Впровадження функціональних блоків;
  • Та інші.

Необхідно розглянути, які конкретні завдання переслідуються, а також як будуть досягатися цілі.

2. Аналітика та дослідження

Їх треба проводити, щоби визначити різні обставини, які надають прямий вплив на особливості функціонування ресурсу й досягнення кожної поставленої мети.

Фахівцями визначається:

  • Цільова аудиторія;
  • Низка потреб ЦА, які будуть розв’язуватися;
  • Низка особливостей тематики та ніші;
  • Те, як працюють конкуренти;
  • Особливості інших сайтів подібного плану;
  • Те, як впливає законодавство на діяльність обраної сфери.

Завдяки дослідженню можна визначити певну ЦА, а також способи правильного позиціювання ресурсу. Це допоможе знайти «спільну мову» з користувачами ресурсу, а також опрацювати низку ключових відмінностей від конкурентів, які допоможуть «перетягнути» клієнтів.

У процесі дослідження основні зусилля віддаються цільовій аудиторії створюваного ресурсу. Аналітика дає можливість визначати навіть такі деталі:

  • Способи правильної назви пропонованої продукції;
  • Способи звернення до клієнтів (ви/ти);
  • Шляхи використання термінологій і т.ін.

Треба звернути увагу! Завдяки дослідженням вдається з’ясувати основний інтерес аудиторії, а також дії, необхідні для залучення уваги ЦА, а чого робити не рекомендується, щоби не викликати бажання піти до конкурентів.

Усього два канали допоможуть отримувати потрібні дані:

  • Відкриті джерела на просторах інтернету і профільна література;
  • Інтерв’ю з будь-якою цільовою групою — звичайними відвідувачами та фахівцями тематики.

Доведено, що навіть самостійно проведена аналітика здатна дати привід задуматися й поміркувати. Нічого вже говорити й про професійне дослідження аудиторії.

3. Процес SEO-проєктування

Думаєте, що оптимізація і просування вебсайту в пошукових системах на будь-якому етапі проєктування сайту марні? Помиляєтеся. До того ж процес створення проєкту є вагомим елементом, адже дає змогу впроваджувати різні рішення, що сприяють спрощенню просування.

  1. Аналізування конкурентів.

Дає можливість розуміти, що конкретно впроваджено на кожному конкурентному вебсайті, а також як саме вони сприяють досягненню результатів, залучення користувачів.

  1. Аналізування запитів центральної аудиторії.

Вивчається те, які пошукові запити ЦА приводять її на сайт, дає можливість знайти ту чи іншу сторінку.

  1. Роботи із семантичним ядром.

Проводиться підбір семантичного ядра, яке згодом буде застосоване для просування ресурсу в пошукових системах. Необхідно вказувати низку як основних, так і другорядних слів, їхню частоту й щільність використання. Ці слова допоможуть створювати релевантне наповнення.

  1. Роботи з SEO-прототипом

Прототипом враховується кожна поведінкова особливість аудиторії на вебсайті. За допомогою нього можливо промальовувати дизайн, верстати й підключати функціональні модулі й розширення.

Треба звернути увагу! У майбутньому, коли вебресурс буде розвиватися, час від часу необхідно буде коригувати наповнення ресурсу, його структуру. Покращене наповнення дає можливість підвищувати рівень лояльності аудиторії, залучати нових клієнтів, збільшувати показник конверсії й т.ін.

4. Розробка концепції ресурсу

Четвертим етапом необхідно розробити конкретну концепцію вебресурсу. Проєктування сайту з нуля розкрило можливість отримувати масу корисних даних та інформації для цього. Концепція складається з:

  • Головної мети ресурсу;
  • Цільової аудиторії бізнесу;
  • Процесу функціонування бізнесу;
  • Його способів приносити прибуток власнику;
  • Представленої інформації на вебресурсі;
  • Ключової особливості вебсайту;
  • Відмінностей вебсайту від конкурентних;
  • Типу позиціювання ресурсу;
  • Низки головних напрямів розвитку після старту.

Концепція дає можливість визначити чіткий вектор робіт і розвитку ресурсу. Також за допомогою концепції можна зрозуміти те, як саме спостерігає проєкт власник і розробник, а також концепція допоможе зістикувати вигляд із різних ракурсів.

5. Процес моделювання

У процесі моделювання фахівці опрацьовують функціональні складники та їхню інформаційну структуру. Вивчимо ці напрями.

  1. Функціональний елемент

На цій стадії проєктування сайту з нуля має на увазі детальне пояснення кожної функціональної можливості, яка буде надана для користувачів. Наприклад, якщо ми говоримо про вебмагазин, то це можливості коментування продукції й оплата різними способами.

Важливим елементом є здатність кожної наданої можливості допомагати розв’язанню конкретних завдань. Якщо вони не здатні це робити, функція забирається з вебсайту, адже немає сенсу і змушує помилятися користувачів.

Усі функціональні можливості описуються детально. Потрібно вказувати, на що конкретно вони здатні, як працюють, які цілі й завдання ними розв’язуються, а також як із ними взаємодіють користувачі. Але не докладніше, ніж у ТЗ — це ми обговоримо далі.

  1. Інформаційний елемент

Тут проєктується кожен розділ сайту, вказують завдання, які вони покликані розв’язати, а також те, як користувачі будуть пересуватися ресурсом. Тобто, розробляється схема навігації.

Також тут чітко розробляється і проводиться промальовування схем кожних розділів. Тут треба вказувати особливість навігаційного елемента всередині розділів, а також показати той чи інший зв’язок. Також необхідно демонструвати, як конкретно планується здійснення переходу між кожним підрозділом.

У процесі створення схеми такого роду особлива увага приділяється таким елементам:

  • Покладеним на розділ завданням і тому, як вони будуть розв’язуватися ними;
  • На звернення до відвідувачів — думки, змісту, повідомлення, що передаються відвідувачам під час відкриття розділу. Наприклад, мається на увазі «Привіт! Ми раді Вас бачити на нашому вебсайті!».
  • На функціональних блоках певних частин, кнопках, за допомогою яких відвідувач справляється з тим чи іншим завданням. Наприклад, кнопки оформлення замовлень, відправлення повідомлень і т.ін.
  • Та інші.

У такий спосіб проводиться розробка своєрідної мапи, у яку проєктується поведінка користувачів на ресурсі.

ТЗ у процесі проєктування

Технічне завдання при проектуванні

Проєктування сайту з нуля просто неможливе, якщо не складено докладне, детальне технічне завдання, що викладає кожну вимогу до створюваного вебсайту. Розробниками будуть створюватися продукти з орієнтиром на цей документ, який пишеться з урахуванням проєктування.

Створення технічного завдання є спільним завданням клієнта й компанії-виконавця. Повнота ТЗ впливає й на підсумкові результати. Розглянемо обов’язкові складники ТЗ:

Треба звернути увагу! Для замовника непросто створювати ТЗ. Він не має досвіду і знань сфери, через що часто створення документа є таким — замовником передаються свої побажання виконавцям, а консультанти, менеджери складають технічне завдання. Підсумковий варіант документа потрібно погоджувати із замовником. Далі — початок проєктування, розробки.

1. Озвучування кожного вимоги

Спершу замовник має перерахувати кожну свою основну вимогу. Далі — визначається кожна мета, аналізуються способи їхнього досягнення, проводиться глибоке опрацювання ніші.

2. Особливості бізнесу

Обов’язково потрібно вивчити кожну особливість бізнесу замовника. Так можна визначити інструмент і функцію для реалізації, щоби вебресурс придбав максимальну ефективність і прибутковість.

3. Вимоги клієнтів, відвідувачів

Треба чітко усвідомлювати, що саме користувачам (цільовій аудиторії) буде необхідно, які функціональні елементи мають бути присутніми. Також можливо зрозуміти спосіб подачі інформації, для чого і вивчається цільова аудиторія. Якщо ви досконально знаєте своїх клієнтів, їхні поведінкові особливості, ви зможете вибудовувати комфортну структуру й навіть більше!

4. Зручності для адміністрації

Додатково потрібно описувати кожну вимогу до панелі адміністрування. Вона буде простором для роботи співробітників компанії-замовника. Її простота і зручність будуть впливати на швидкість і рівень ефективності їхнього функціонування, обслуговування користувачів.

5. Здатність конкурувати

Що конкретно і як буде реалізовуватися для того, щоби вебсайт виділявся перед конкурентами, виходив на перші позиції в ніші та привертав більшу кількість клієнтів.

Доповнимо про технічне завдання

Якщо заглиблюватися в деталі, то технічне завдання включає такі елементи:

  • Інформацію про цільову аудиторію;
  • Кожну особливість бізнесу замовника, зокрема й тематики загалом;
  • Що потрібно від дизайну;
  • Що потрібно від функціональних блоків;
  • Структурний елемент і контентний;
  • І безліч іншого.

Загалом, усе, що сприяє раціональній і практично безвитратній у плані часу розробці проєкту. У технічному завданні мають прописуватися обов’язки та відповідальні сторони, суворо розподілятися завдання для кожного виконавця — програмістам, дизайнерам, маркетологам, оптимізаторам і т.ін.

Проєктування сайту з нуля: підсумки

Проектування сайту з нуля

Створення ефектного й ефективного, гарного і зручного, функціонального сайту, що добре продає, без проведення цього процесу — нереальне завдання. За допомогою проєкту сильно економиться як час, так і фінанси. Завдяки цьому елементу вдається якомога точніше ставити конкретні завдання і визначати шляхи їхнього розв’язання.

Ми надали оглядову статтю, яка надає лише узагальнену інформацію про процес. Кожна актуальна особливість для кожного проєкту має визначатися індивідуально, відштовхуючись від його мети.

Бажаєте придбати класний проєкт, що працює на користь вашого бізнесу і приносить регулярний дохід? Зверніться в Centum-D! Наші фахівці здатні розробити високоякісний вебсайт, який зможе відповідати кожній вимозі й побажанню як вашого замовника, так і користувачів.

Наша команда складається з кваліфікованих фахівців із величезним досвідом. У роботі ми користуємося лише сучасними технологіями й рішеннями, які забезпечують необхідні результати. Розробка кожного вебсайту проводиться згідно з етапами. Проєктування з нуля — найперший етап, який і дає можливість досягати поставлених цілей.

Ми співпрацюємо за допомогою обов’язкового укладення договору, у якому розписані терміни розробки, реалізації, а також вартість усіх робіт і безліч іншого. Він є своєрідною страховкою як для вас, так і для нас — виконавців.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь