Світлана Ракова
СОО
Процес вибору асортименту товару, який в подальшому буде продаватися — важливий момент, що вимагає особливої уваги власника майбутнього вебмагазину. Чотири основні принципи допоможуть розібратися в такому питанні.
Існує класифікація з декількох видів товарів:
Матеріальний — товар, для покупки якого необхідне фізичне доставлення. Тут необхідно розуміти наступне:
Нематеріальний — товар, що надається за допомогою програмного забезпечення, доступу до конкретної інформації, контенту (графічного або музичного) і т.д. Хоча ринок нематеріальних товарів менше матеріального, він може забезпечити бізнес вищою маржею. Усе це через особливості, які мають нематеріальні товари:
Матеріальні товари, відповідно, мають свою прийняту класифікацію товарів:
Якщо ви вирішуєте зробити звуження товарної номенклатури до єдиного відомого бренду, при цьому ви надаєте товар з усіма ціновими категоріями, ви будете володіти монобрендовим вебмагазином. Такий підхід має плюс — ви підвищите лояльність бренду у вашу сторону.
Якщо товарний асортимент складає десяток тисяч продуктів, як у вебгіпермаркетах, вам слід задуматися про забезпечення автоматизації всіх процесів бізнесу, бо бізнес просто не зможе функціонувати успішно в мануальному режимі.
Також існує варіант, згідно з яким ваша матриця товарів представляється лише десятками або сотнями товарних позицій (каталоги або інтернет-бутики). В такому випадку ви підвищуєте рівень маржинальності та зменшуєте кількість конкурентів, а автоматизація вже не відіграє такої ролі.
Усі товарні групи складаються з:
Кращим варіантом буде продаж тих товарів, які ви, через свій минулий досвід роботи офлайн, знаєте краще. Або продавайте те, що вам дійсно цікаво як хобі. В інших випадках, торгуючи на незнайомих для вас ринках, ви можете зустріти різні труднощі.
Даний показник дозволяє трохи ознайомитися з тим, як здатні рости обсяги продажів в інтернеті, якщо ми знижуємо ціну. Тут особливо важливо виділити:
Маржинальність може змінюватися, якщо ви торгуєте різною продукцією. Сьогодні, продаючи одяг, взуття або аксесуари, ви будете володарем одного з найбільш маржинальних ринків в інтернет-продажах. В такому випадку рівень маржинальності матиме показник від 100% до 150%. Велика побутова техніка являє собою ринок з мінімальною маржею (~ 2-5%).
Слід пам’ятати, що правильний вибір продукції для торгівлі в інтернеті визначає успішність бізнесу в інтернеті. Тому, формуючи асортимент вебмагазину, обов’язково беріть до уваги всі перераховані вище принципи.
Коментарі