Регулярно відслідковувати ефективність контекстної реклами – ось що входить до обов’язків фахівців з налаштування та запуску такого популярного нині методу онлайн-просування. Про те, з якими основними показниками для оцінки ефективності рекламних кампаній (KPI) їм доводиться працювати, і піде мова далі. Давайте розглянемо найважливіші метрики на етапах взаємодії користувача з сайтом та аналізу прибутку.
11 ключових показників KPI
Контакт з рекламним оголошенням
CPC – ціна за клік. Показує суму, яку платить замовник реклами за кожен перехід відвідувача на сайт. Стандартні звіти Gogla AdWords і Яндекс. Директ надає інформацію стосовно середньої вартості кліка конкретного рекламного оголошення або групи оголошень.
CTR – клікабелність. Розраховується шляхом ділення загального числа кліків на рекламне оголошення до числа його показів і вказує на те, з яких оголошень на сайт переходить найбільше користувачів.
eCPM – ефективна ціна за 1000 показів оголошення. Є результатом ділення суми витрат на кількість показів, помноженого на 1000.
Перехід на сайт
Сеанс (візит) – тривалість часу, протягом якого відвідувач знаходиться на сайті. Середню тривалість сеансу можна отримати, якщо розділити сумарний час всіх сеансів на їх кількість.
Показник відмов. Відсоткова частка тих відвідувань, під час яких користувачі переглянули лише одну сторінку без здійснення яких-небудь дій.
Конверсія – частка тих відвідувань, в які користувачі здійснюють будь-яку цільову дію.
CR – коефіцієнт конверсії. Найважливіша метрика, що показує співвідношення числа конверсій до числа відвідувачів сайту.
CPA – вартість конверсії. У Google Analytics показник зветься цінність мети, в Яндекс.Метрика – середньої вартості досягнення мети. Визначається діленням рекламних витрат на загальну кількість зроблених цільових дій. Показник може бути представлений у двох видах:
– СРО – вартості оформленого замовлення (результату ділення рекламних витрат на кількість отриманих лідів;
– СРL – вартості отримання ліда (результату ділення рекламних витрат на кількість оформлених замовлень).
Аналіз прибутку
ROI – коефіцієнт повернення інвестицій, який характеризує окупність рекламних витрат. Розраховується діленням різниці між доходами від реклами та вкладеннями в неї на загальний розмір інвестицій.
ДРР – частка рекламних витрат. Виражене у відсотках відношення рекламних витрат до прибутку від реклами. Метрика дозволяє дізнатися, скільки відсотків доходу витрачається на розміщення реклами.
LTV – сума загального прибутку, отриманої від клієнта за клієнта за час співпраці. Приблизне значення можна отримати шляхом перемноження середнього прибутку з продажу, середнього числа продажів на місяць і середнього часу утримання клієнта в місяцях.
Всі перераховані показники в сукупності входять до типової аналітичної системи і дозволяють оптимізувати рекламну кампанію за різними напрямками.
Коментарі