Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Особливості розробки сайту для американського ринку

Особливості розробки сайту для американського ринку

Основний упор при створенні проектів слід робити не на візуальну складову. Дизайн зобов’язаний бути максимально простим, легким, що не навантаженим. Ресурс – зручним і простим у сприйнятті, щоб користувачі відразу розуміли, що від них вимагається. Успішність базується на трьох основних складових:

  • функціональність;
  • зрозумілість на інтуїтивному рівні;
  • ефективність.

У цій статті ми наведемо основні вимоги, що пред’являються до веб-ресурсів американськими замовниками.

Що найчастіше замовляють в США

Розробка сайту для американського ринку – це створення одного з перерахованих нижче ресурсів. Конкретний тип вибирається залежно від цілей і завдань, що вирішуються замовником за допомогою власного віртуального представництва. Для зручності сприйняття інформації ми підготували таблицю з коротким описом найбільш популярних веб-майданчиків.

ТипОпис
Landing PageТиповий лише однієї сторінки проект, мета якого презентувати певний товар або конкретну послугу. Він повинен бути: простим; зручним; інформативним. На майданчику обов’язково розміщуються: унікальна торгова пропозиція; заклик до дії; і функціональні кнопки. Важливо, щоб користувачеві не доводилося довго шукати інформацію і витрачати час на прийняття рішення. Лендінг конструюється так, щоб плавно підвести користувача до цільової дії.
Інтернет-магазинВін може бути абсолютно будь-якої тематики та спрямованості. Основне завдання – зробити його максимально ефективним, зручним, простим в розумінні. Повинні бути реалізовані необхідні функції.
КорпоративнийМета – презентувати компанію, її діяльність (товари, послуги), ключовий персонал, опублікувати контактні дані.
КаталогНа ньому публікуються картки товарів: фотографії; опис;; технічні характеристики. Завдання – ознайомити потенційних клієнтів з товарами, але відсутність можливість прямої покупки. Передбачена кнопка зворотного зв’язку для отримання прайс-листа.
ВізиткаАктуально для невеликих компаній, приватного бізнесу. Мета – презентувати себе, заявити про свою діяльність і залучити цільову аудиторію. Допомагає у формуванні лояльності, впізнаваності бренду.
БлогМоже бути корпоративним або особистим. У першому випадку – публікують статті від імені компанії. Мета: дати користувачам корисну інформацію; підвищити впізнаваність компанії; сформувати додатковий рівень довіри; заявити про свою експертність. Все це допомагає в збільшенні рівня продажів. Особистий блог веде одна людина від свого імені. Публікує статті з певної теми. Завдання – добитися популярності, залучити трафік і заробити на рекламі.

Додаткові послуги, пов’язані зі створенням веб-ресурсів

Розробка сайту для американського ринку це і ряд додаткових послуг прямо пов’язаних зі створенням інтернет-представництв.

Вид работиОпис
Перенесення чинного сайту на іншу CMSУ деяких випадках вже працює проект не може повноцінно розвиватися, оскільки Система управління контентом не має необхідних функцій. В такому випадку ресурс переноситься на іншу CMS. Завдяки цьому вдається: отримати нові функції; відкрити нові маркетингові можливості; обійти конкурентів.
Захист від зломуСайти успішних компаній, підприємців знаходяться під загрозою злому. Щоб істотно мінімізувати її, необхідний ефективний захист адміністративної панелі.
ДоопрацюванняВеб-технології постійно вдосконалюються, розвиваються, змінюються вимоги пошукових роботів, користувачів. Тому періодично необхідно виконувати доопрацювання, модернізацію: змінити дизайн; поміняти структуру; додати нові функції; увідповідповіднювати до вимог пошукових систем.

Як проходить розробка сайту для американського ринку

Один з найбільш головних моментів при створенні веб-ресурсів для США – це візуальна простота, але обов’язкова ефективна функціональність. Про неї докладніше поговоримо в наступному розділі. Тепер коротко розглянемо схему, по якій організовується співпраця замовника і виконавця.

Чому західні розробники вважають за краще вітчизняних девелоперів

Вартість роботи програмістів в США значно вище, ніж у нас. Різниця в цінах змушує західних замовників шукати виконавців в нашій країні. Вигідно це і вітчизняним розробникам – вони отримують за такий проект значно більше, ніж при роботі з замовниками зі свого регіону. Різниця у вартості проектів призвела до зростання українського ринку. Завдяки цьому українське IT сьогодні на підйомі. Однак щоб робота була ефективною, а веб-студія зарекомендувала себе професійною і відповідальною командою, здатною вирішувати різні завдання, слід вибудувати ідеальну схему роботи. Вона передбачає наступне:

  • акаунт-менеджер веб-студії знаходиться безпосередньо в США;
  • він знаходить замовників;
  • на ньому лежить завдання комунікації клієнта і студії;
  • розробка ведеться в Україні.

Присутність менеджера в США необхідно для того, щоб краще розуміти потреби локального ринку.

Слід пам’ятати й про те, що американські замовники вкрай вимогливі та критичні до виконання зобов’язань підрядника. Особливо, що стосується термінів реалізації. Вони насторожено ставляться до занадто низької вартості – у них виникає підозра, що їх або хочуть обдурити, або на чомусь заощадити, що призведе до неякісного продукту.

Як організована робота

Розробка сайту для американського ринку передбачає стандартну схему співпраці – як і при створенні проектів для українського ринку. Єдина відмінність – комунікація ведеться або через акаунт-менеджера, або за допомогою різних засобів зв’язку у зручний для обох сторін час.

  1. Обговорення.
  2. Написання докладного технічного завдання.
  3. Підписання договору.
  4. Розробка (підготовка дизайну, верстка, програмування, впровадження функціоналу, підготовка до просування і т.д.).
  5. Тестування й усунення недоліків.
  6. Перевірка проекту, здача звітність і надання документації.
  7. Підпис акту і розрахунок.
  8. Передача матеріалів, паролів доступу.

Після завершення можливе підписання додаткової угоди для подальшої співпраці – обслуговування, просування та інші роботи.

Розробка сайту

Розробка сайту для американського ринку: упор на функціонал

Така тенденція відчутна і на вітчизняному ринку розробки проектів різного рівня складності й призначення. Однак на Заході вона більш виражена. Якщо в наших широтах іноді намагаються сховатися за барвистим дизайном, то в США такий номер не пройде. Функціонал – різні функції, за допомогою яких вирішуються певні завдання, що дозволяє підвищити зручність роботи з проектом.

Він буває двох різновидів:

  • призначений для користувача – створений для звичайних відвідувачів, хоча ним користуються також адміністратори й модератори;
  • адміністративний – тільки для певної групи користувачів, яким дозволено адмініструвати і модерувати ресурс, записи і т.д.

Також функціонал буває базовим (набір найважливіших опцій) і розширеним (він забезпечує більше можливостей, збільшуючи кількість і набір інструментів).

Коли виконується розробка сайту для американського ринку, на етапі написання технічного завдання визначається список функцій на основі потреб власника проекту та завдань, які будуть вирішуватися за допомогою інтернет-майданчики.

Базовий функціонал. Таблиця

Призначений для користувачаАдміністративний
Меню Пошук Навігація Стрічка записів Смайли, кнопки соціальних мереж Реєстрація Зворотний зв’язок і т.д.Реєстрація/вхід в панель Особистий кабінет і настройка особистого профілю Текстовий редактор з набором інструментів для оформлення і публікації тексту Робота з записами різного типу (статті, розділи, сторінки) Налаштування/зміна URL Додавання і настройка нових полігонів Робота з медіа (фото, ілюстрації, іконки, пости); Інструменти для збору та аналізу статистики й т.д.

Розширений функціонал. Таблиця

Призначений для користувачаАдміністративний
Галереї та вкладки Розширене меню Ширші можливості для коментування, відгуків – вставляти картинки, підписуватися на відповіді й т.п. Рейтинг статей, коментарів і коментаторів, записів, відгуків Форум Калькулятор, календар і т.п. Опитування Онлайн-консультація і т.д.Більше інструментів для збору й аналізу статистики Більш зручний і розширений текстовий редактор Розподіл ролей в адміністративній панелі Календар з нагадуваннями для планування роботи Поліпшений захист від вірусів, зломів Інструменти для оптимізації та просування Редагування метаданих і т.д.

Список функцій – зразковий. Він може змінюватися в залежності від завдань і цілей проекту. Більш точно перелік визначається при написанні ТЗ.

Інтернет-магазин передбачає свій набір обов’язкових функцій. Тут розробка сайту для американського ринку для користувачів передбачає:

  • кілька варіантів оплати;
  • вибір служби доставки;
  • зручний кошик з можливістю редагувати замовлення;
  • покупка в один клік без реєстрації;
  • онлайн-чат;
  • порівняння товарів;
  • систему фільтрів для відсіювання явно невідповідних товарів і т.д.

Адміністратору інтернет-магазину необхідні такі інструменти:

  • робота з товарами;
  • редактор карток товарів;
  • налаштування аналітики (сюди входить відразу кілька блоків – по покупках, по оплаті, по залишках товару і т.п.)
  • редактор статей і т.д.

Як визначається набір необхідних функцій

Як вже відзначали вище, розробка сайту для американського ринку має на увазі створення максимально простого зовні, але зручного і надійного, функціонального ресурсу. Але як визначити, які функції необхідні на конкретного майданчика?

Слід враховувати кілька факторів:

  • тип ресурсу;
  • які завдання він вирішує;
  • з якою метою планується досягти;
  • хто є цільовою аудиторією.

Над вивченням функціоналу повинна працювати повноцінна команда в складі кількох фахівців – оптимізаторів, аналітиків, маркетологів. Вони досліджують ринок, нішу, конкурентів і цільову аудиторію. Зібрана інформація аналізується і структурується. Після цього на неї накладаються побажання замовника, цілі. У підсумку – вдається зрозуміти, які функції слід обов’язково реалізувати. Функціонал повинен бути не просто корисним, а інструменти – не просто зручними. Вся «начинка» повинна обов’язково використовуватися. Інакше сенсу в ній немає, вона буде тільки перевантажувати сайт. Після розробки та запуску проекту оптимізатор за допомогою інструментів для аналітики відстежує використовуванність функцій. Якщо якісь виявляються марними, то їх прибирають.

Після складається детальне технічне завдання і передається в роботу профільним фахівцям. Вони розробляють функції, які характеризуються ефективністю, зрозумілістю і простотою роботи. Чим простіше інструмент – тим краще. Погано, якщо користувачеві доводиться довго думати, щоб зрозуміти, як працює та чи інша функція.

Головне мірило якості – ефективність

Щоб зрозуміти, наскільки сайт дійсно хороший, існує таке поняття, як ефективність. Зрозуміло, що коли здійснюється розробка сайту для американського ринку, відразу передбачити ефективність проекту нереально. Однак необхідно зробити все, щоб вона була на найвищому рівні.

Остаточно зрозуміти, чи досягнута ефективність – вдається вже після запуску. Для цього проводиться оцінка веб-майданчика за допомогою комплексного аналізу/аудиту. Комплексний аналіз допомагає на етапі розробки. Але в цей період аналізуються конкуренти. Зібрана інформація допомагає створити проект з високою ефективністю.

Є кілька інструментів, якими змінюють ефективність. Отримані дані згодом використовують для того, щоб внести корективи в ресурс, в разі їх необхідності.

1. ROI/ROMI

ROI – показник повернення інвестицій. Якщо ж використовується абревіатура ROMI, то мається на увазі повернення інвестицій в маркетинг.

Для отримання цифри використовуються наступну формулу:

(Прибуток – Витрати на маркетинг) / Витрати на маркетинг*100%

Однак при розрахунку слід враховувати безліч додаткових чинників. Наприклад, нерозумно очікувати повернення інвестицій вже через місяць після запуску.

Якщо говорити про повернення інвестицій в маркетинг, необхідно враховувати, який саме тип реклами використовувався. Так, по контекстній рекламі отримати дані можна практично відразу. За SEO – зрозуміти рівень повернення вкладень реально лише через кілька місяців.

2. Обсяги цільового трафіку

Розробка сайту для американського ринку передбачає створення інтернет-представництва компанії, яке обов’язково зацікавить цільову аудиторію, що забезпечить постійні потоки цільового трафіку.

Під таким трафіком маються на увазі відвідувачі, які:

  • зацікавлені в товарі;
  • зацікавлені в послузі;
  • хочуть отримати більше інформації про компанії.

Враховуються всі користувачі, які прийшли на ресурс і переглянули більше однієї сторінки – тобто, потім перейшли на інші внутрішні сторінки. Пошукові системи саме таких відвідувачів вважають цільовими.

Як це пов’язано з розробкою? Дуже просто! Якщо на етапі проектування, створення оформлення та програмування (вибору функціоналу) були допущені помилки, велика ймовірність, що користувач покине ресурс, так і не перейшовши на інші сторінки. Причин тому може бути декілька:

  • незручність і поганий інтерфейс;
  • відсутність функцій;
  • незрозуміла навігація, структура;
  • відсутність потрібної інформації.

Як результат – пошукові роботи оцінять це, як відмова. Що негативно відіб’ється на ефективності майданчика і позиціях в пошуковій видачі.

3. Число лідів

Під поняттям «лід» мається на увазі користувач, який зробив цільове дію:

  • зареєструвався;
  • підписався;
  • замовив зворотний дзвінок;
  • оформив покупку;
  • і так далі.

Один з найбільш важливих показників ефективності. І на нього також безпосередньо впливає те, наскільки якісно виконана розробка сайту для американського ринку – чи дійсно він зручний, зрозумілий.

4. Рівень конверсії

Являє собою % співвідношення числа лідів і загального обсягу трафіку – при розрахунку вдається встановити, скільки саме відвідувачів зацікавилися опублікованими пропозицією.

На рівень конверсії також впливають всі моменти розробки проекту:

  • зовнішнє оформлення;
  • контентне наповнення;
  • розташування функціональних кнопок;
  • адаптивність (важливо правильне відображення і робота на мобільних пристроях);
  • швидкість завантаження.

Всі ці моменти розробка сайту для американського ринку повинна передбачити ще на етапі написання ТЗ.

5. Кількість продажів

Варто розуміти – все веб-майданчика створюються для єдиної мети: організації продажів. Ця цифра безпосередньо залежить від всіх попередніх показників. Тому на неї також безпосередньо впливає якість розробки. Однак є і інші аспекти, які дозволяють досягти високих результатів:

  • ефективна робота менеджерів;
  • дії для залучення трафіку.

Але якщо були допущені помилки при створенні ресурсу, всі вкладення в розкрутку, рекламу будуть марними. Адже користувачі, навіть приходячи на сторінку, так і не зроблять цільової дії через його незручності або поганої подачі матеріалу, слабкої функціональності.

Розробка сайту для американського ринку. Підбиваємо підсумок

Щоб веб-ресурс був ефективний і давав результат, а вкладення в його створення і просування швидко окупилися, слід враховувати масу чинників і правильно їх реалізовувати. Важлива і постійна комунікація з замовником для отримання актуальної інформації про компанії, ніші.

Коли здійснюється розробка сайту для американського ринку – обов’язково робиться наголос на функціональність, але візуальну простоту та інтуїтивну зрозумілість проекту. При дотриманні цих умов проект буде дійсно ефективним, а компанія, що займалася його створенням, запрацює не тільки гроші, але і позитивний імідж, що призведе до отримання нових замовлень з США.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь