Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Оптимізація рекламної кампанії

Оптимізація рекламної кампанії

Інтернет-технології пропонують безліч варіантів реклами. В тому числі, за допомогою Яндекс.Директ, Google Adwords. Іноді потрібна оптимізація рекламної кампанії. Це доцільно у випадках, якщо оголошення не дають необхідного ефекту, а гроші витрачаються справно.

Привабливість рекламних мереж для просування товарів, послуг, сайтів полягає у тому, що кожен бажаючий може самостійно зробити аккаунт і запустити рекламу. Однак відсутність знань, досвіду призводить до численних помилок. Бюджет «зливається», а результатів немає.

В ідеалі потрібно не економити, а спочатку звертатися до професіоналів. Якщо ж просування вже розпочато, то у такому випадку необхідна грамотна оптимізація рекламної кампанії. Реорганізація дозволить досягти необхідно ефекту, помітно зменшаться витрати:

  • знижується вартість залучення одного цільового клієнта;
  • знижується ціна одного кліка;
  • збільшується трафік;
  • підвищується конверсія.

Різні види рекламних кампаній і їх оптимізація

Веб-студія CENTUM-D надає профільні послуги. При проведенні робіт наші фахівці використовують перевірені методи та власні ефективні напрацювання. Обов’язково проводяться аналітичні дослідження, вивчається статистика. Після цього впроваджуються ті чи інші заходи – зокрема, вносяться зміни до:

  • налаштувань;
  • таргетингу;
  • ціноутворення – кліка та інших параметрів;
  • і т.д.

Зверніть увагу! Оптимізація не швидкий процес. Потрібен час на проведення всіх робіт. Особливо, на збір статистики та вивчення ніші компанії, цільової аудиторії.

Також проводиться внесення наступних змін, якщо вони необхідні:

  • кількість і час показів;
  • географічних регіонів, для яких будуть покази;
  • реорганізація поведінкових факторів;
  • та багато іншого.

До речі! Головне завдання оптимізації – знизити вартість кліка і підвищити CTR.

А якщо соціальні мережі?

Якщо кампанія запущена у соціальних мережах, то попередньо фахівці проводять вивчення аудиторії, її розбивку на сегменти.

Для визначення найбільш важливої аудиторії, що забезпечує необхідний рівень конверсії, прийнято запускати невеликі тестові кампанії. Їх аналіз дозволить виключити необгрунтовані витрати бюджету в майбутньому.

Після чого потрібно зробити наступне:

  • поліпшити оформлення та наповнення оголошення;
  • провести налаштування таргетингу за різними параметрами;
  • визначити розмір оптимальної ставки;
  • уточнити конкретні інтереси публіки, аудиторії;
  • налаштувати час і регіон показу.

А якщо медійна?

Вона ж – банерна. Головний критерій ефективності полягає у високих показниках конверсії сайту, на якому буде розміщений банер. Якщо у нього низька відвідуваність, а він не відповідає тематиці реклами, досягти результату буде нереально. Всі витрати – даремно.

Зверніть увагу! Проводиться ретельний відбір майданчиків. Фахівці аналізують безліч показників.

Для підвищення показника CTR готується кілька банерів, що відрізняються:

  • оформленням;
  • текстом;
  • орієнтацією – вертикальний, горизонтальний і т.д.

Після чого проводиться їх тестування для визначення найбільш привабливого для аудиторії.

До речі! Це не тільки допомагає досягти високих показників трафіку. Також економиться бюджет, якщо оплата йде за покази.

При створенні оформлення відповідально підбирається колірна гамма. Вона повинна відповідати корпоративним кольорам компанії, гармоніювати з продуктом/послугою, що просуваються.

Оптимізація рекламної кампанії: більш детально і з прикладами

Головне завдання будь-якої кампанії – забезпечити прибуток. Тому важливо відразу ж провести дослідження, щоб розуміти, яка вартість розміщення найбільш вигідна. Багато що залежить від типу рекламованого проекту.

Якщо мова йде про інтернет-магазин з реальними продажами, тут все значно простіше. Оскільки є вся необхідна інформація за цільовими діями «публіки» та рівнем конверсії. Хоча слід розуміти, що покупка здійснюється за 4-ма каналами:

  • додавання до корзини та оформлення;
  • за допомогою кнопки «Купити в один клік»;
  • через дзвінок консультанта;
  • через онлайн-чат або форму зворотного зв’язку.

Всі «канали» необхідно враховувати, збирати по ним дані. Наявність лічильника від Google Analytics дає можливість сконцентрувати отримані дані в одному документі. Що дозволить скласти чітку картину та підібрати оптимальну стратегію.

Якщо сайт не магазин, на ньому також проводяться дослідження для отримання потрібних цифр. Обов’язковою є розрахунок доходу, що отримується від кожного окремого клієнта, який приходить на ресурс через певний «канал».

Зверніть увагу! Обов’язково попередньо розраховується граничний рівень витрат на проведення кампанії.

Встановлюються певні цілі, завдяки яким буде досягнута мікроконверсія. Що дозволить в майбутньому зрозуміти справжній рівень динаміки на шляху до головної мети.

Проводиться збір семантичного ядра, після чого слова групуються, визначається сторінка, на яку буде вести оголошення. Такий підхід дозволяє проводити швидке управління оголошенням, змінювати цільову сторінку.

Розбивка аудиторії на групи

Оптимізація рекламної кампанії передбачає розбивку клієнтів на певні групи. Припустимо, що сайт займається продажем фотоапаратів. Хто саме буде приходити на ресурс, які запити використовувати? При аналізі з’ясувалося, що всіх клієнтів умовно можна розподілити на 3 категорії.

  1. Загальні запити. До групи потрапляють користувачі, що використовують такі ключові слова: «купити фотоапарат», «фотоапарат недорого» і т.д. Тобто, їх запити не несуть в собі конкретику.
  2. Брендові запити. До цієї категорії відносяться користувачі, які шукають за певними брендами – ​​Nikon, Canon, Pentax та інші марки. Вони пишуть «купити фотоапарат Nikon» і т.д.
  3. Марки. Деякі шукають навіть конкретні марки. Наприклад, Nikon D5200. Їх пошуковий запит так і виглядає «купити Nikon D5200». Ймовірно, вони вже визначилися, що саме їм потрібно, вони націлені на конкретну покупку і вже готові до неї.

Очевидно, що в кожній групі знаходяться різні за своїм типом потенційні клієнти. Вони відрізняються багатьма факторами, серед яких:

  • рівень прибутку;
  • розмір середнього чека;
  • показник конверсії;
  • а ін.

Зверніть увагу! Очевидно, що покупці з другої групи потенційно здатні принести більше доходу, ніж з першої, що використовують загальні запити.

Оптимізація рекламної кампанії передбачає групування ключових слів за кожною окремою групою потенційних клієнтів. Відповідно, кожній групі слід зробити окрему посадочну сторінку. Такий підхід дозволить отримати значно більший ефект. Буде розуміння, як правильно розставляти пріоритети.

Поділ також рекомендується (в залежності від типу товару і стратегії) робити за такими групами:

  • особливостями аудиторії;
  • географічними регіонами;
  • джерелами і т.д.

Чим більше поділів, тим більша ймовірність знайти слабкі місця та усунути їх.

Зверніть увагу! Обов’язково має бути тестування, про яке згадувалося вище. Наприклад, можна зробити дві реклами з різними посадочними сторінками. Потім порівняти результати і проаналізувати їх, визначивши більш ефективну.

Як бачите, реорганізація рекламної кампанії вимагає професіоналізму, знань і навичок. Тільки кваліфікований фахівець здатний внести зміни, спираючись на реальні цифри, досягти потрібного ефекту.

Як правильно працювати з текстовою частиною

Текст – важлива складова будь-якого рекламного оголошення. Він повинен чіпляти та мотивувати зробити клік. В ідеалі – всі оголошення повинні «прочитуватися» буквально «за секунди», і не просто прочитуватися, а й уловлювати його смислове навантаження.

Коли здійснюється оптимізація вже діючої кампанії, проводиться вивчення текстової частини. Внесені зміни можуть бути наступними:

  • підвищення загальної якості тексту;
  • деякі мережі, в тому числі найбільш популярні від пошукачів Гугл і Яндекс, дозволяють робити розширені заголовки;
  • якщо використовуються додаткові посилання, рекомендується додавати інші входження ключів – збіги виділяються;
  • в Google Adwords можна писати URL за своїм «бажанням» – наприклад, вписавши туди ключевик. Робиться це або «руками», або за шаблоном – «{keyword: Ключ}», де замість слова «Ключ» вписується необхідне поєднання або слово.

Відмінний варіант – додавати безпосередньо до оголошення ті чи інші розширення. Ними можуть бути різні уточнення, телефонний номер і т.д. Такий підхід підвищує загальну якість реклами та помітно знижує вартість одного кліка.

Якщо немає можливості вести відстеження дзвінків, у самому оголошенні рекомендується зробити кнопку “Подзвонити» та впровадити функцію відправки текстового повідомлення. Дана опція можлива в мережі Гугл АдВордса.

До речі! Як показують різні статистичні дослідження, лише близько 3% клацає на кнопку. Однак її наявність значно підвищує якість оголошення та знижує ціну за клік.

Щоб отримувати максимально чіткі статистичні дані за обраними «ключам», при запуску кампанії необхідно видалити всі дублі та реалізувати перехресну мінусовку.

Зверніть увагу! Ця опція відсутня в Google Adwords.

З перехресною минусовкою розібратися не так просто. Тільки кваліфікований фахівець здатний зробити все правильно. Для цього необхідно використовувати відповідну функцію в Яндекс.Директ.

Оптимізація рекламної кампанії в Google AdWords. Поради та рекомендації

На прикладі Гугл АдВордса покажемо, як ще й якими способами, інструментами здійснюється реорганізація працюючих кампаній, підвищується їх загальна ефективність.

Щоб все було правильно, бюджет не згорав даремно, слід регулярно виконувати певні дії та заходи. Лише один раз налаштувавши хід кампанії, досягти результату не вийде. Якщо регулярно не відслідковувати ефективність, висока ймовірність марної трати грошей.

Що потрібно робити щодня

Перевіряти на наявність помилок, недоліків, інших негативних проявів. Щоб вчасно виправити їх, не витративши занадто багато грошей.

  1. Автоматичні алерти. Вони перевіряються кожен день. Системою даються рекомендації. Завдання фахівця з реклами – проаналізувати рекомендації та прийняти або не прийняти їх. Не можна просто, не думаючи приймати всі поради. Обов’язково необхідно уважно прочитати їх та обдумати. Можливо, система неправа.
  2. Бюджетний темп. Ті, хто працює з рекламою, не раз зустрічав історії, коли весь місячний бюджет йде за один день. Оптимізація та щоденна перевірка дозволяє виключити цю неприємність. Якщо виділений на добу бюджет пішов за 3-4 години, слід розібратися з вартістю кліка – або підвищити його, або знизити.

Що потрібно виконувати щотижня

Щотижня – наприклад, кожен понеділок – потрібно виконувати наступні заходи та дії:

  • перевірка наявності грошей на рахунку – чи вистачить їх на тиждень;
  • перевірка динаміки за минулий тиждень;
  • чи немає різких стрибків (як вгору, так і вниз) трафіку, вартості кліка – благо, система пропонує відповідні графіки. Якщо трафік знизився – слід переглянути ставки. Якщо трафік сильно зріс – переглядаються «ключі», що використовуються;
  • можливо, необхідно провести зміни ставок;
  • обов’язково проводити сортування запитів – наприклад, вибрати 30 найбільш витратних. Для самого витратного переглянути «ключі», вартість кліка та впровадити коригування;
  • також проводиться сортування за групами – вибирається 10 найбільш витратних. У групі, яка виявилася найбільш витратною, потрібно відключити оголошення з нульовими показниками кліків і показів та провести додаткове тестування.

Що потрібно робити раз на 2 тижні

1 і 15 числа кожного місяця необхідно проводити зрізи по кампанії в цілому, зокрема по отриманому прибутку. Це дозволить зібрати необхідну інформацію та визначитися, що саме робити з рекламними кампаніями в подальшому.

Ось ще кілька заходів, які необхідно здійснити:

  • перевірити запити за самими трафіковими групами;
  • перевірити мінус-слова та видалити в них все не потрібне;
  • якщо були виявлені нові потрібні слова, обов’язково додати їх;
  • переконатися, що мінус-слова не конфліктують один з одним;
  • перевірити impression share.

Зверніть увагу! Очевидно, що кожна кампанія ведеться за планом. Якщо має місце суттєве відставання, слід визначитися, що робити далі. Наприклад, доведеться підвищувати ставку.

Також перевіряються наступні параметри:

  • за розширеннями;
  • за ключовими словами у широкій відповідності без плюса;
  • за додатковими посиланнями.

Що потрібно робити кожен місяць

  1. Загальне підведення підсумків.
  2. Визначення рентабельності кампанії.
  3. Повне вивчення ставок і їх зміна, якщо в цьому є необхідність.
  4. Визначення напрямку, в якому потрібно слідувати далі.

Проміжний висновок

У цьому розділі ми розповіли Вам, як проводиться оптимізація рекламної кампанії в Google Adwords. Як бачите, потрібен постійний контроль, аналіз і регулярне внесення змін. Звичайно ж, перелік дій визначається у кожному випадку індивідуально. Залежно від особливостей оголошень.

Самостійне налаштування та запуск кампанії, без профільних навичок і досвіду призведе до втрати бюджету. Бажаний результат так і не буде досягнуто. Тому так важливо звертатися за допомогою до професіоналів.

Оптимізація рекламної кампанії

Чому оптимізація рекламної кампанії повинна виконуватися фахівцями студії CENTUM-D

Якщо Вам необхідно оптимізувати або реорганізувати існуючу кампанію, яка не приносить доходу, звертайтеся до досвідчених співробітників студії CENTUM-D. Їх професіоналізм дозволить Вам отримати максимально можливий ефект.

Що саме буде зроблено

Спочатку проводиться детальний аналіз налаштувань та якості використовуваних матеріалів, контенту. Потім впроваджуються ті чи інші зміни. Зокрема, мова йде про наступну реорганізацію:

  • зміна існуючих текстів чи підготовка нових;
  • опрацювання ключових слів і пошукових запитів, підбір нових;
  • цільовий таргетинг для підвищення інтересу споживачів;
  • визначення і підбір оптимального розміру ставок, які гарантують отримання потрібної кількості рекламних контактів;
  • впровадження в цілому більш ефективних налаштувань;
  • прозорий підрахунок бюджету на місячну безперервну роботу кампанії;
  • та багато іншого.

Якщо у Вас виникнуть питання, уточнення, фахівці нашої студії обов’язково нададуть Вам всю інформацію, пояснять всі свої кроки, доведуть необхідність тих чи інших дій, рішень.

На яких умовах проходить співпраця

Оптимізація рекламних кампаній, що проводиться нашими фахівцями, вимагає дотримання певних умов з боку клієнтів. Вони визначаються в кожному окремому випадку індивідуально. Однак є ряд умов, які зазвичай однакові для всіх:

  • обговорити всі моменти співпраці з нашим менеджером;
  • вказати конкретні кампанії, які потрібно змінити;
  • поповнити рахунок на зазначену фахівцем суму.

Обов’язково укладається договір, в якому обумовлюються всі умови співпраці.

З якими кампаніями ми працюємо

Як показує досвід, оптимізації найчастіше вимагають два види кампаній:

  • контекстна;
  • банерна.

Обов’язкова реорганізація потрібна, якщо:

  • у оголошення низьке охоплення аудиторії;
  • катастрофічно низький рівень CTR;
  • занадто мала різноманітність слів, що використовуються;
  • погане налаштування.

Усі ці помилки стають причиною того, що не досягається необхідна кількість переходів, добові ліміти не реалізовуються, або ж приходить аудиторія, яка не є цільовою.

2 причини, чому саме CENTUM-D

1. Зростання обсягу продажів і збільшення кількості клієнтів. Основне завдання оптимізації, реорганізації – підвищення кількості клієнтів, значне зростання обсягу продажів. Все це гарантує рентабельність вкладених у кампанію фінансів. Звертаючись до нашої компанію, можете бути впевнені у зростанні прибутку.

2. Обов’язкова звітність. Ми надаємо чіткі та повні звіти. Не збільшуємо бюджет штучно. Ви в будь-який момент можете запросити звіт та побачити, як саме просувається Ваша кампанія.

Якщо у Вас залишилися питання, можете звернутися до наших менеджерів. Вони нададуть Вам додаткову інформацію, розкажуть, як проходить співпраця. Консультація – безкоштовна!

Звертаючись до нас, Ви отримуєте якісні послуги за доступною ціною. Ми знаємо, як забезпечити успіх Вашої кампанії та підвищити Ваш рівень доходів.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь