Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Оновлюємося разом із Google Core Update. Грудень 2021 — Січень 2022

Оновлюємося разом із Google Core Update. Грудень 2021 — Січень 2022

Найбільша пошукова система Google регулярно проводить оновлення пошукових алгоритмів. Останній «апдейт» був запущений наприкінці 2021 року. Як відбилося на видачі осінньо-зимове оновлення Google Core Update, якими тепер мають бути сайти та контент на них, а також, як правильно підготуватися до наступних змін — читайте в огляді від Centum-d.com.

Що сталося із сайтами під час оновлень алгоритмів

Оновлення алгоритмів проводиться для підвищення якості видачі, виведення в топ дійсно якісних сайтів із корисним, цінним, експертним та релевантним контентом.

Зверніть увагу! Найчастіше кожне оновлення — своєрідна рулетка. Передбачити, як саме поведеться сайт — неможливо.

Про старт нового поновлення у своєму Твіттері Google Search Central оголосили ще 17 листопада. Процес оновлення, як і обіцяли, розтягнувся на кілька тижнів і завершився лише 16 грудня.

Більшість експертів та провідних SEO-фахівців зазначили, що осінні оновлення пройшли спокійно — без істотних збоїв та просідань позицій сайтів. Традиційні для подібних ситуацій «гойдалки» були — проєкти то просідали, то знову виходили в ТОП. Експерти радять ставитися до цих коливань спокійно — розбір польотів та коригування стратегій варто проводити лише після стабілізації ситуації.

Найприємніше — у верхніх позиціях видачі з’явилося значно більше «маленьких» проєктів із високою якістю контенту. Тож шанси потрапити в топ є як у гігантів, так і в новачків. Головне — працювати над якістю.

Які сайти реагують на зміни більше

Кожне оновлення вказує на важливість постійно розвиватися та відстежувати зміни пошукового алгоритму:

  • вивчати нові вимоги
  • виділяти найважливіші дії
  • систематизувати процеси й так далі

Після кожного оновлення всі сайти логічно розподіляються на три категорії:

  • що знизилися в пошуку
  • що підвищились у видачі
  • що залишилися на своїх позиціях

Google регулярно заявляє про прагнення до підвищення якості інформації, що надається користувачам сайтів — її справжності, актуальності та адекватності. Тому найчастіше під основний удар потрапляють проєкти із категорії YMYL (Your Money or Your Life). Тобто, інформація на яких може безпосередньо впливати на здоров’я або фінансовий стан відвідувачів. До таких сайтів належать проєкти, присвячені:

  • здоров’ю та медицині
  • фінансам
  • юридичним питанням

Тому вони завжди перебувають під пильною увагою пошукових систем. І за порушення вимог чи невідповідності можуть істотно впасти у видачі.

Google Core Update

Що нового приніс Core Update

Осінньо-зимове оновлення принесло певні зміни. Не всі вони були справді новими — просто тепер деяким елементам сайту пошукова система приділяє більше уваги.

Провідний аналітик Google Д. Мюллер детально розповів про зміни. Пройдемося найважливішим:

1. Виділення тексту. Виділяти жирним дозволяється невеликі ключові моменти в тексті. Виділення цілих абзаців неприпустимо — подібні статті не враховуватимуться під час ранжирування.

2.Розмітка тексту. Актуальною залишається правильна розмітка статей, що дає змогу уникнути однотипного полотна тексту. Вона має включати: теги title, заголовки, таблиці та списки, теги strong і b.

3.Скролінг у пошуку. Мобільна видача позбавилася кнопки «Показати більше». Тепер наступні результати завантажуються самостійно. У такий спосіб, сайти, що розташовуються нижче топвидачі, також будуть видимими для користувача, але це не означає, що він перейде на них.

4.Фото у видачі. Стосується фото під посиланнями. Щоби сайт залишався поміж лідерів, важливо робити відповідну розмітку. Це стосується переважно інтернет-магазинів.

5.Нові вимоги до «Тайтл». Пошуковик може самостійно створювати сніпети. У тайтлі може бути інформація з різних частин — із заголовка, з анкорів і так далі. Але не варто нехтувати написанням тайтлів. Обов’язково варто відстежувати, як демонструються сторінки у видачі. Якщо заголовки не відповідають, варто внести зміни.

6.Вимоги до Core Web Vitals. Залишаються високими та вимоги до швидкості завантаження вебресурсу.

7.Чинники E-A-T. Пошукова система також враховує Е-А-Т чинники — контент може бути експертним, авторитетним і правдивим.

8.Загальна якість вмісту. Йдеться не тільки про зміст та експертність, а і про оформлення (структуру, таблиці, списки, заголовки та підзаголовки, кнопки для репосту й так далі)

9.Адаптивність та безпека. Пріоритет надається сайтам з ідеальною адаптивною версією для мобільних пристроїв. Проте варто розуміти, що результати мобільної та десктопної видачі можуть відрізнятися. Що стосується безпеки — необхідні протоколи https та сертифікат SSL.

Як підготуватися до Google Core Update

Заздалегідь передбачити, якими саме будуть оновлення та як вони позначаться на результатах видачі неможливо. Щоби сайт не просів, варто постійно працювати над покращенням таких показників:

  • адаптивність
  • швидкість завантаження
  • вищу якість контенту
  • якість маси посилань
  • юзабіліті сайту

Підбиваючи підсумок

Як бачите, з анонсованих та запроваджених ще з початку 2019 року оновлень кардинальних змін після Google Core Update 2021 не відбулося.

Пошукова система, як і раніше, віддає перевагу сайтам із контентом, що відповідає таким показникам, як:

  • висока якість
  • правдивість
  • актуальність
  • експертність

Тим самим пошукова система піклується про користувачів і прагне зробити якість видачі ще вищою.

Технічні вимоги також уникли кардинальних змін. На перші місця у видачі виходять проєкти з високою швидкістю завантаження, що ідеально адаптовані під мобільні пристрої, з правильною розміткою та високим рівнем безпеки.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь