Світлана Ракова
СОО
Для високої відвідуваності онлайн-магазину і стабільних продажів необхідно певне візуально-технічне оснащення, іменоване функціоналом. Сучасний функціональний сайт включає в себе не тільки багатомовність і мультивалютність, а й залучення цілого ряду інших параметрів, які спонукають користувача до покупки та роблять процес оформлення замовлення максимально простим і зрозумілим.
Функціонал інтернет-магазину багато в чому визначається специфікою товарів/послуг, що продаються. Проте є фактори, які слsl обов’язково врахувати при розробці веб-ресурсу, щоб він був дійсно продаваємим та ефективним.
Коли взаємодія між відвідувачем і веб-сайтом інтуїтивно зрозуміла, це підштовхує його до того, щоб скористатися послугою або купити представлену в каталозі продукцію. Саме тому вже на етапі розробки онлайн-магазину важливо зробити його клієнтоорієнтованим.
Серед обов’язкового функціоналу – механізм пошуку товару (рядок пошуку, фільтр, сортування), корзина і шлях оформлення товару, оповіщення про статус замовлення, управління замовленнями, доставка, оплата, особистий кабінет. Без перерахованих функцій важко уявити повноцінний інтернет-магазин. Але багато підприємців йдуть ще далі й запроваджують у свій сайт унікальні можливості, які вигідно виділяють його серед інших конкурентів і роблять більш привабливим для потенційних покупців.
Щоб взаємодія користувача і веб-сайту була оптимальною, слід розуміти, який повинен бути інтернет-магазин. У сучасній інтерпретації порталів для електронної комерції обов’язково присутня:
Крім візуальної та клікабельно функціональності важливо враховувати технічні аспекти питання, наприклад, швидкість завантаження сторінок, можливість веб-сайту витримати великі навантаження без лагів і зависань, адаптація під мобільні пристрої та ін. Таким чином, сучасний інтернет-магазин – це детально продуманий і відпрацьований ресурс для ведення бізнесу, в якому різнопланово реалізується маркетингова стратегія за допомогою програмних модулів і інших механізмів.
Одним із ключових умов існування сучасного онлайн-магазину зі стабільними продажами – це його адаптація до мобільних пристроїв. Зараз при індексації та ранжуванні діє принцип Google Mobile-first Index, оскільки більшість переходів на веб-сайт і замовлень здійснюється саме зі смартфонів. Це означає, що повинна бути грамотно проведена СЕО-оптимізація мобільної версії та адаптована ключова інформація з десктопного сайту.
До необхідних параметрів також відноситься mobile-friendly (дружелюбність) порталу, яка відповідає за адекватне відображення інформації з основного сайту на мобільному гаджеті з будь діагоналлю екрану та дозволом. Наприклад, зміст сторінки не повинен виходити за межі дисплея, а шрифт – зручним для читання без додаткового масштабування. Важливо аналізувати трафік і враховувати потреби аудиторії, щоб створити дійсно якісний інтернет-магазин.
Коли web-сайт починає пригальмовувати, у відвідувача виникають труднощі з рішенням своєї проблеми, крім того, повільне завантаження сторінок, фотографій діє як дратівливий чинник. Наприклад, фахівці відомого Amazon з’ясували, що при падінні швидкості завантаження на 100 мс у них відразу ж знижуються продажі на 1%. Щоб уникнути можливих проблем і не втрачати клієнтів, слід завчасно подбати про стабільну і швидку роботу онлайн-магазину.
Оптимізація можлива за допомогою:
Блок з конверсійним елементом – це частина контенту (актуальне посилання, клікабельним текст) або активна кнопка на сторінці, натиснувши на яку відвідувач здійснює яку-небудь дію (дзвінок, покупку). Конверсія (співвідношення загального числа відвідувачів ресурсу до відвідувачів, які здійснили на ньому якісь цільові дії) багато в чому залежить від типу продукції, що продається та її специфіки. Наприклад, інтернет-магазини зі світовим ім’ям мають середню конверсію від 0,5 до 3%.
Проводячи грамотну аналітику можна відстежити, які конверсійні блоки спонукають користувачів до тих чи інших дій, і своєчасно оптимізувати даний механізм для збільшення продажів. Найбільш ефективними і популярними конверсійними блоками є:
Адмін-панель – це та частина веб-сайту, яка призначена для керівників та менеджерів і не доступна звичайним користувачам. З її допомогою додаються фотографії, картки товарів, контент, проводиться відправлення повідомлень, обробка заявок, відстеження їх статусу, аналітика покупок і продажів та багато іншого.
Щоб робота на всіх рівнях проводилася оперативно, важливі зручність і простота використання адмінки (usability). Для цього можна вибрати CMS з максимально зручним внутрішнім інтерфейсом або оптимізувати існуючий. Відповідь на питання, яким повинен бути сучасний сайт, починається саме з адаптивності та легкості управління адмін-частиною.
Коментарі