Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Монетизація сайту

Монетизація сайту

Коли замислюєшся про онлайн-доходи в Інтернеті, перше, що спадає на думку – створення веб-ресурсу для продажів, на якому будуть виставлятися товари та послуги з певною націнкою. Насправді ж, монетизація сайту направлена ​​на отримання прибутку за рахунок роботи інтернет-ресурсу, але ніде не сказано, що це повинен бути ресурс-продажник.

Уявіть, що Ви створили Лендінг або повноцінний багатосторінковий сайт і постійно розміщуєте актуальні новини, пости, розіграші та іншу інформацію. Контент починає залучати відвідувачів, і після того як трафік дійде до необхідного рівня (наприклад, за добу ресурс буде відвідувати не менше 1000 інтернет-користувачів), веб-сайт стане привабливим для рекламодавців, піарників, менеджерів і торгових представників. Вам починають приходити пропозиції з розміщення реклами, тому що інтернет-ресурс став відвідуваним, і Ви починаєте вибирати, кому надати дозвіл використовувати майданчик для рекламної кампанії за обумовлену грошову винагороду. З цього моменту Ви починаєте отримувати дохід зі свого сайту.

Монетизація сайту

Базові схеми заробітку за допомогою власного інтернет-ресурсу

Існують різні способи монетизації сайту, відомі як веб-майстрам рунета, так і розробникам міжнародних інтернет-майданчиків. Щоб вибрати пріоритетний спосіб, доцільно спробувати різні, але головне пам’ятати, що максимальний дохід отримуються тільки від продуманого, інтуїтивно зрозумілого, сучасного, корисного і цікавого веб-сайту, який буде відвідуваним і відомим серед інтернет-користувачів.

Тематика інтернет-майданчиків для їх подальшої монетизації може бути будь-яка, крім того, конкуренція серед добре оплачуваних і розрекламованих ресурсів буває настільки високою, що доцільніше звернути увагу на нові, менш вивчені та розкручені тематики: бізнес-спільноти, веб-ресурси, присвячені хобі, інтернет-проекти з лайфхаками, подорожами і т.д. Головне, щоб сайт був розроблений і створений фахівцями, які зможуть вчасно створити якісний інтернет-проект будь-якої складності.

Отже, щоб почати заробляти в інтернеті, можна дотримуватися наступного алгоритму дій:

  • вибираємо цікаву тему для проекту і створюємо сайт;
  • рекламуємо та просуваємо його у соцмережах і пошукових системах;
  • залучаємо перших відвідувачів;
  • постійно підвищуємо відвідуваність, піклуючись про контент і актуальності наданої інформації;
  • при необхідності наймаємо копірайтерів, рерайтерів і SMM-менеджерів;
  • після отримання перших пропозицій від рекламників аналізуємо їх та вибираємо найбільш цікаві й прибуткові;
  • у разі відсутності пропозицій, намагаємося підвищити відвідуваність ще більше, паралельно висилаючи пропозиції співпраці PR-компаніям і фірмам, що займаються розкручуванням сайтів і рекламою в Інтернеті;
  • розширюємо перелік можливих способів монетизації сайту та збільшуємо прибутковість проекту.

До основних способів монетизації сайту належать:

  • мобільна реклама (наприклад, Tapclick);
  • банерна реклама (через спеціальні банерні мережі);
  • контекстна реклама;
  • партнерські програми (CPA-мережі типу Admitad.com, WorkZilla, Etxt);
  • розміщення статей з вбудованими посиланнями (біржі статей типу ВебАртекс, Міралінкс);
  • розміщення посилань (ГетГудЛінкс, Гогетлінкс та інші біржі посилань);
  • тізерна реклама;
  • рекламні огляди (наприклад, для блогів);
  • розміщення на інтернет-ресурсі спливаючих вікон, фреймів, pop-up;
  • торгівля трафіком;
  • будь-яке інше співробітництво з рекламними компаніями (розміщення кнопок, форм і піар-посилань, брендування Вашого інтернет-проекту і т.д.).

І це далеко не всі варіанти, як заробити на сайті, але найприбутковішим і поширеним слід приділити особливу увагу.

Контекстна реклама

Контекстна реклама

Якщо запитати будь-якого новачка в інтернет-просуванні, як заробити на сайті, він не замислюючись відповість – на рекламі. І буде правий, тому що саме контекстна реклама вважається найпоширенішим способом монетизації сайту.

Щоб використовувати Лендінг для контекстної рекламної кампанії, необхідно зареєструватися на відповідному сервісі, після чого приступити до розміщення наданих рекламних блоків і почати отримувати дохід за кожен клік (натискання та перехід) за ними. Слід враховувати, що така реклама повинна бути пов’язана або повністю відповідати тематиці Вашого інтернет-проекту, що також підвищує ймовірність кліку по банеру та монетизацію сайту.

Дохід зі свого сайту на контекстній рекламі може бути досить великим і стабільним (збільшення прямо пропорційно збільшенню відвідуваності), при цьому такий варіант монетизації вважається максимально безпечним, не відволікає від основного контента і змісту інтернет-ресурсу. При цьому слід чітко дотримуватися правил обраної рекламної стратегії, а пошук банерів, які підходять до тематики Вашого проекту, може іноді затягнутися.

До базових сервісів контекстної реклами відносяться Яндекс Директ, Begun і Google AdSense, однак для них важлива відвідуваність ресурсу, на якому розміщуватиметься реклама, і якість сайта. Якщо Ваш веб-ресурс не відповідає вимогам майданчика, він не буде допущений до системи.

Яндекс Директ відрізняється зручною та інтуїтивно зрозумілою панеллю інструментів і досить великою аудиторією користувачів, завдяки чому навіть новачок швидко розбереться в сервісі і зможе підключити свій веб-сайт (головне обмеження – 300 унікальних відвідувачів щодоби на Вашому веб-ресурсі).

Google AdSense від найбільшого всесвітнього пошукача навпаки відштовхує багатьох досить складним інтерфейсом. Але якщо Ви розберетеся як ним користуватися, перед Вами відкриються практично безмежні можливості та величезна база рекламодавців.

Інтерфейс Begun також досить простий, а таргетинг можна налаштовувати за різними критеріями (наприклад, гендерної приналежності). При цьому реєструватися на даному сервісі можна, навіть якщо у Вас всього два унікальних відвідувача на добу, що, безсумнівно, привертає новачків, які прагнуть навчитися отримувати дохід зі свого сайту.

Банерна реклама

Сутність тізерної (банерної) реклами полягає – в розміщенні на сайті яскравого, що привертає увагу блоку з фотографією, картинкою, оголошенням або відео для спонукання перейти на рекламований ресурс. Найчастіше тізери розміщують в шапці (зверху) або сайдбарі (на бічних панелях) веб-ресурсу.

Щоб розмістити на Вашій інтернет-сторінці банерну, тізерну або будь-яку іншу спливаючу рекламу, необхідно також зареєструватися в сервісі з банерними пропозиціями, після чого Вам будуть надаватися спеціальні коди для відображення банерів, які Ви будете розміщувати на веб-сайті. Якщо Ваш проект вже досить розрекламований, просунутий і може похвалитися високою відвідуваністю, рекламодавці можуть самостійно вийти на Вас з пропозицією розміщення банера. В результаті, дохід зі свого сайту можна буде отримувати за сам факт розміщення, кожен клік по банеру та за кількість показів спливаючій реклами.

Монетизація сайту за допомогою банерної реклами, незважаючи на те, що вона дешевше контекстної, також досить висока. Справа в тому, що ймовірність натискання на банер більша ймовірності переходу за рекламним контекстним блоком. Банер може бути не пов’язаний з тематикою інтернет-ресурсу і дозволяє блокувати конкурентну рекламу. При цьому не забувайте, що пошукові системи не люблять сайти з великою кількістю спливаючих вікон, тому в даному питанні слід дотримуватися золотої середини і не перестаратися – блокування інтернет-проекту пошуковими системами негативно позначається на трафіку, а значить і на прибутку.

До базового сервісу спливаючої реклами відноситься RotaBan, що вважається найбільш лояльним і зручним для використання в якості “постачальника” банерів.

Партнерські програми

Після створення та розвитку свого сайту Ви реєструєте його на спеціальному ресурсі з пропозиціями партнерства і розміщуєте отримані посилання, відповідні до обраної тематики. Посилання можуть доповнюватися текстом рекламно-інформаційного характеру, картинкою або банером. Чим якісніше посилання та його ефективніше розміщення, тим частіше будуть проводитися комісійні відрахування. Дохід в даному випадку – обумовлений відсоток від реалізації товарів або послуг Вашим відвідувачам, які вчинили дію переходу на сайт партнера за розміщеним посиланням.

Щоб ненав’язливо рекламувати чужий товар на Вашому сайті, слід вивчити основи маркетингу і не відлякувати відвідувачів агресивним просуванням товару. Крім того, слід пам’ятати, що прибуток від партнерської програми безпосередньо залежить від рівня відвідуваності Вашого веб-ресурсу і затребуваності рекламованого товару або послуги серед користувачів Вашого порталу.

Партнерські програми, як один із способів монетизації сайту, дозволять отримувати стабільний відчутний дохід і зберігати лояльність Ваших відвідувачів, при цьому необхідно максимально серйозно і строго поставитися до вибору партнера – якщо до нього виникнуть претензії, то Ваші відвідувачі швидше за все будуть висловлювати їх безпосередньо Вам, як піарнику даного веб-ресурсу.

Найбільший попит на сьогоднішній день мають такі партнерські CPA-мережі: Admitad.com і Actionpay.ru.

Продаж посилань за допомогою відповідних бірж

Дохід зі свого сайту можна отримувати також просто розміщуючи на ньому чужі посилання. Для цього зареєструйтеся на будь-якій біржі посилань, отримаєте код для посилання і розмістіть його на інтернет-ресурсі. Гроші будуть надходити на Ваш рахунок за кожен перехід за посиланням.

Завдяки розміщенню посилань на інтернет-порталі, можна досить швидко заробити відчутну суму, але при цьому необхідно дотримуватися обережності, тому що якщо сайт буде перевантажений посиланнями, пошукові системи можуть виключити його з переліку рекомендованих майданчиків, контент для відвідувачів знеціниться і відбудеться відтік трафіку.

Найбільш розрекламованими біржами посилань вважаються Міралінкс, Mainlink, Sape і TrustLink.

Монетизація за допомогою реферальної програми

Сутність реферальної програми полягає в отриманні відсотків (20% -80%) за кожного нового, залученого з Вашою допомогою учасника до веб-майданчику. На відміну від партнерської програми, реферальна дозволяє отримувати дохід зі свого сайту постійно, тому що залучений реферал буде постійно користуватися послугами.

Іноді сервіси обмежують термін дії однієї і тієї ж реферальної програми двома роками, і після доведеться шукати нову аналогічну або схожу за тематикою пропозицію, але це тільки посилить позицію та дозволить залучити нових покупців.

Іншими словами, ефективних способів монетизації веб-ресурсу багато і можливостей отримувати дохід зі свого сайту з кожним днем ​​стає тільки більше. Головне – не прагнути заробити швидко на щойно відкритому інтернет-ресурсі, краще відведіть певний час на розвиток веб-сайту та залучення більшого трафіку, що дозволить отримувати в рази більший дохід. При цьому доцільно користуватися не одним, а відразу декількома способами монетизації (але не всіма відразу). В результаті сайт стане повноцінним джерелом постійного прибутку, головне – створити якісний, продуманий, інтуїтивно зрозумілий ресурс з правильним контентом і набрати необхідний трафік відвідуваності в тому числі за допомогою інтернет-просування.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь