Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Лінкбілдінг для західного ринку

Лінкбілдінг для західного ринку

Під терміном лінкбілдінг мається на увазі побудова посилальної маси сайту для просування веб-ресурсу в пошукових системах. Зовнішні посилання як і раніше залишаються важливим фактором при ранжируванні інтернет-проектів.

Термін походить від англійського словосполучення «link building». У дослівному перекладі воно звучить, як «будівництво посилань». Чим більше зовнішніх посилань сайт накопичив, тим краще. До нього лояльніше почнуть ставитися пошукові роботи, піднімаючи у видачі.

Однак є певні нюанси. Зокрема, посилання повинні бути якісними, що не сприйматися, як спам. Адже бездумна закупівля посилань не принесе користі проекту. Навіть навпаки – він може потрапити під санкції пошукових систем. На виправлення ситуації знадобиться багато часу, зусиль і фінансів.

Але якщо при просуванні на вітчизняному ринку все більш-менш зрозуміло, то з просуванням сайту закордонним користувачам не так просто. У цій статті ми детально розглянемо, що таке лінкбілдінг для західного ринку.

Лінкбілдінг і хороші посилання: 4 джерела якісних лінків

Для початку надамо загальну інформацію, вказавши, де найкраще брати дійсно якісні посилання, що дозволяють проекту отримувати вищі позиції в пошукових системах.

1. Тематичні сайти

Одне з головних правил лінкбілдінга – розміщувати посилання на свій проект на тематичних ресурсах.

  1. Шукати їх слід за допомогою релевантних пошукових ключів.
  2. Потім – проаналізувати видачу по ключах і відібрати найбільш відповідні, авторитетні сайти, блоги.
  3. Підготувати лист власникам/адміністрації з пропозицією співпраці.
  4. Обумовити всі деталі, умови розміщення (ціна, терміни й т.д.).
  5. Підготувати контент під посилання – найчастіше це статті.

2. Соціальні мережі

Посилання в соціальних мережах оцінюється пошуковими роботами, як органічна. Найпростіший спосіб отримати її – створити спільноту сайту і публікувати там посилання на статті або тексти. Але для більшого охоплення, ваги й авторитетності також рекомендується звертатися до профільних, відвідувані групи з пропозицією розміщення посилання на ваш сайт. Ідеальний варіант – готувати якісний і корисний для користувачів контент. Тоді вони самі будуть «розшарювати» його в соціальних мережах.

3. Каталоги

Каталоги також дають хорошу кількість посилань. Тому нерозумно не використовувати їх силу.

До речі! Кожна пошукова система має власні каталоги. Наприклад, у «Гугл» – це Google Business і Google Maps. У Яндекс – ті ж Карти, Каталоги і т.д..

Є безліч корисних і цікавих каталогів, приміщення посилання на сайт в яких, позитивно позначається на ранжируванні проекту.

4. Відгуки, форуми

Пошукові роботи обов’язково враховують і наявність посилань на форумах, сервісах відгуків про продукт, послугу, сайті в цілому. Тому важливо відстежувати, чи є такі посилання.

Їх немає? Тоді докласти зусиль для їх появи. Але, знову-таки, розміщуватися вони повинні тільки на якісних, авторитетних форумах, сервісах.

Проміжний висновок

Ми описали чотири поширених джерела отримання посилань. Це загальна інформація, орієнтована на лінкбілдінг при просуванні на вітчизняному ринку товарів і послуг.

Лінкбілдінг для західного ринку. підготовка сайту

Стратегія лінкбілдінга почне давати результат, якщо сайт був попередньо підготовлений для просування за допомогою посилань. Тому, перед тим, як займатися побудованим посилальної маси, слід оптимізувати сайт.

Підготовка до просування передбачає наступні етапи:

  • аналіз і оптимізація юзабіліті;
  • технічний аудит;
  • SEO-аудит.

Кожен з пунктів має свої особливості. Розглянемо докладніше.

1. Аналіз і оптимізація юзабіліті

Слід перевірити сайт, щоб переконатися, що він зручний для користувачів, зрозумілий на інтуїтивному рівні. Наприклад, функціональні кнопки («Купити», «Замовити», «Оформити» і їм подібні) повинні бути помітними, досить великими, що привертають увагу відвідувачів.

Але тут важливо відчувати міру – занадто велика кнопка буде дратувати, відволікати, швидше за все, користувач взагалі покине сайт, так і не виконавши цільове дію.

Юзабіліті опрацьовується для всіх елементів, структури, навігації. Адже якщо сайт незручний в роботі, користувачі його покинуть, навіть якщо ціна товару там нижче.

Серед інших обов’язкових елементів юзабіліті варто відзначити:

  • зрозумілий і ефективний фільтр товарів;
  • релевантний контент;
  • правильний переклад контенту, назви розділів і т.д.;
  • можливість оформлення покупки в один клік;
  • можливість оформлення покупки без обов’язкової реєстрації;
  • функція зворотного дзвінка;
  • реєстрація за допомогою соціальних мереж і т.д.

Опрацьована юзабіліті позитивно позначиться на рівні продажів, розмірі середнього чека й іміджі бренду в цілому.

Для перевірки якості юзабіліті, виявлення недоліків і їх виправлення слід залучати досвідчених профільних фахівців. Вони проведуть дослідження сайту, визначать слабкі місця і дадуть список рекомендацій (або ж самі відразу внесуть всі виправлення). Їх впровадження – забезпечують ефективний лінкбілдінг.

Найбільш поширені проблеми з юзабіліті:

  1. Проблеми з версткою, відсутність адаптивної верстки.
  2. Незрозуміла навігація.
  3. Проблеми з функціонуванням інтерфейсу.
  4. Функціональні кнопки, які не працюють або працюють некоректно.
  5. Різна структура на всіх сторінках.
  6. Проблеми з заповнення форми/оформленням замовлення.
  7. Відсутність пошуку або його некоректну роботу.
  8. Занадто багато інформації або недолік даних.
  9. Неправильно форматований текст.
  10. Неякісний контент – фото, картинки, тексти.
  11. Присутність різних чинників, які відволікають від виконання цільової дії.
  12. Неактуальна інформація про вартість товарів, послуг і т.д..

2. Технічний аудит

Під технічним аудитом розуміється аналіз і детальна перевірка правильності функціонування коду сайту, функціональних блоків.

Для технічного аудиту профільні фахівці використовують спеціалізовані інструменти та сервіси. Вони полегшують і прискорюють роботу, дозволяють отримати точні дані. Технічні помилки на сайті не стануть критичною проблемою, якщо їх усунути під час.

3. SEO-аудит

Він необхідний для виявлення проблем, які можуть вплинути на просування сайту. Після цього виконується внутрішня оптимізація проекту. Суть її полягає:

  • в зборі семантичного ядра;
  • в підготовці контенту, релевантного зібраному семантичному ядру – написання статей, заповнення тегів і т.д.;
  • в створенні внутрішнього перелінкування;
  • в видаленні дублів і непрацюючих посилань;
  • та ін..

Виконавши всі три етапи, ви підготуєте свій сайт для подальшого просування. Завдяки виконаним маніпуляціям, з внесеними змінами та виправлень, лінкбілдінг дозволить досягти кращих результатів.

Лінкбілдінг для західного ринку

Лінкбілдінг для західного ринку: 3 способи отримання якісних посилань на закордонних ресурсах

Пошук дійсно якісних посилань, здатних допомогти в просуванні сайту, вимагає багато часу і моральних сил. Особливо, коли мова заходить про західний ринок, поки ще не до кінця вивченого вітчизняними оптимізаторами.

Ми відібрали три способи отримання класних і авторитетних посилань і нижче докладніше розповімо про кожного з них.

1. Сабміта

До них відносяться будь-які площадки, на яких можна залишити посилання на свій сайт. Зокрема, це:

  • ресурси для розміщення відгуків;
  • каталоги;
  • карти.

Ресурси для розміщення відгуків

Як відзначають досвідчені фахівці, для яких лінкбілдінг основний напрямок діяльності, – якщо вдасться зайняти перші позиції на подібних сервісах, SEO-просування піде як маслу, і проект стане лідирувати в пошуковій видачі.

Найбільш популярним сервісом для розміщення відгуків на західному ринку є Yelp. Його трафік перевищує понад 180 млн користувачів в місяць. Також слід використовувати такі проекти, як:

  • Foursquare;
  • Google Places;
  • Insider Pages.

Щоб знайти сервіс для публікації відгуків, користуйтеся пошуковим ключем «customer review sites list».

Каталоги

Для кожного виду бізнесу в Інтернеті існує безліч каталогів. Щоб скористатися ними, потрібно зареєструватися, зробити опис компанії/сайту і додати посилання на проект.

Є кілька моментів, яких обов’язково потрібно враховувати при додаванні сайту в каталог:

  • робити унікальні описи для кожної окремої директорії;
  • вставляти посилання без анкорів;
  • заповнювати всі поля і надавати максимум корисної інформації.

Щоб знайти на західному ринку нішеві каталоги, використовуйте запит «list of niche directories». Також замість слова «niche» вставляйте назву теми, напрямки діяльності.

Каталоги бувають як платними, так і безкоштовними. Не варто гнатися за економією і використовувати тільки сервіси з безкоштовним розміщенням. Ймовірно, що вони можуть не давати потрібно ефекту. Крім того, відкриті для всіх каталоги заспамлені, а тому цінність посилання буде вкрай низькою.

Також обов’язково розгляньте каталоги з платним розміщенням – ймовірно, вартість публікації швидко окупиться, оскільки посилання стане досить авторитетною і сайт швидко вийде на передові позиції у видачі.

Порада! Попередньо слід перевірити каталог на авторитетність, заспамленості, а тільки потім приймати рішення про публікацію посилання.

Карти

Картографічні сервіси користуються все більшою популярністю серед аудиторії. Користувачі шукають з їх допомогою дорогу до потрібних закладам, організаціям, будинкам і т.д.

Популярність карт призвела до того, що наявність посилань на таких сервісах позитивно впливає на просування сайту в пошукових системах, збільшення трафіку. Зазвичай на картографічних сервісах публікується наступна інформація:

  • назва компанії;
  • її реальну адресу;
  • інші контактні дані – номер телефону, адреса сайту і т.д.

Щоб знайти сервіси карт, використовуйте ключове слово «list of maps services».

Карти допоможуть зробити лінкбілдінг більш ефективним і раціональним, результативним.

2. Публікація статей

Мається на увазі розміщення статей на сторонніх сайтах, в тексті обов’язково присутнє посилання. Статті можуть розміщувати платно і безкоштовно.

Купівля статей – найпростіший спосіб, коли немає бажання створювати якісні матеріали. Потрібно лише домовитися з сайтом про розміщення посилання та оплатити її публікацію і написання статті. У цьому випадку сам текст може виявитися низькопробним, нецікавим для користувачів, що не несе цінну інформацію. Такий варіант рідко приносить результат, тому що не дотримуються всі вимоги:

  • якісний контент;
  • корисна інформація;
  • релевантність сайту з розміщуваним посиланням, тематиці просувається проекту;
  • висока вартість;
  • низький авторитет сайту та отриманого посилання.

Щоб статті давали більше ефекту, рекомендується використовувати аутріч. Під терміном мається на увазі особливий напрямок лінкбілдінга.

Аутріч

Суть полягає у вибудовуванні постійних зв’язків з редакторами онлайн-ЗМІ, адміністраторами порталів, власниками блогів й сайтів. Мета – домовитися про дешеве розміщення тексту і посилання. Аутріч буває двох видів – платним і безкоштовним. У першому варіанті оплачується публікація статті та посилання. У другому – замість реальних грошей власник сайту отримує товар, послугу або знижку на товари й т.д., в залежності від домовленостей.

Наприклад, цілком реальний варіант безкоштовного розміщення, якщо запропонувати власнику сайту якісну, цікаву статтю. Він отримує безкоштовний контент, що відповідає тематиці власного проекту, а ви – посилання. Важливо самостійно підготувати статтю, яка зацікавить адміністратора.

Врахуйте! Чим якісніше ваш сайт (стильне сучасне оформлення, зручний інтерфейс, цікавий контент), тим вище ймовірність укласти договір про розміщення статей з посиланням.

Спосіб підпадає під визначення «умовно-безкоштовного». Чому умовно? На підготовку якісної статті необхідно затратити час. Або оплатити роботу професійного копірайтера. За розміщення тексту платити не потрібно, але потрібні вкладення в його підготовку.

Послідовність дій при аутріч

Лінкбілдінг методом аутріч передбачає певну послідовність дій. Спочатку слід визначити перелік сайтів, на яких можна розмістити статтю з посиланням.

Для цього потрібно:

  • використовувати ключові слова, відповідні проекту, що просувається;
  • в пошуковій видачі відібрати найбільш відповідні ресурси;
  • зібрати контактні дані.

Найкраще збирати всю інформацію в Exсel, формуючи там повноцінну базу потенційних партнерів.

Далі – готується лист з пропозицією про співпрацю:

  • написати текст листа;
  • розіслати по базі контактів;
  • коли отримаєте відповідь, домовитися про умови;
  • надати контент для розміщення;
  • проконтролювати публікацію.

Рекомендується підготувати ланцюжок листів і відправляти їх власникам сайтів, якщо на перші не отримали відповіді. Тільки не шліть однаковий лист постійно – повинна бути саме ланцюжок! Як показують статистичні дані – ланцюжок з п’яти листів підвищує ймовірність відповіді на 40%!

Робота з ланцюжком листів також передбачає дотримання певних правил. Коротенько перерахуємо основні:

  • слід розробити план розсилки;
  • не потрібно надсилати листи кожен день;
  • між ними повинна бути пауза у 2-5 днів.

Порада! Але і занадто розтягувати ланцюжок не слід. У ній не повинно бути занадто великих перерв, оптимальний варіант, якщо ланцюжок з 5-7 листів укладається в 1 місяць.

Лист повинен містити наступну інформацію:

  • ім’я власника сайту (якщо не знаєте, пишіть «Адміністрація сайту ….») – кожен лист має бути персоналізованих;
  • розповідь про сайт і суті своєї пропозиції;
  • приклади вже розміщених постів, якщо такі є;
  • озвучити свої пропозиції щодо умов співпраці.

У листі слід уникати обтічних фраз, думок. Вся інформація викладається лаконічно, щоб адресат відразу зрозумів, про що йде мова і що від нього хочуть.

Коли адресат відповість на ваш лист зацікавленістю у співпраці, обговоріть з ним всі умови:

  • як саме буде розміщувати інформацію (платно або безкоштовно);
  • якщо платно, то який розмір оплати і як вона проводиться (передоплата, повна оплата по факту і т.д.);
  • як буде опубліковане посилання dofollow або nofollow;
  • на якій сторінці, в якому розділі буде опублікований матеріал з посиланням;
  • тривалість публікації – вічна, рік, місяць;
  • коли саме буде розміщений лінк.

Якщо дотримуватися всі перерахованих правил, лінкбілдінг буде набагато ефективніше і раціональніше.

Кілька порад для більш ефективного аутріч

1. Для більшої ефективності рекомендується використовувати профільні сервіси, що автоматизують процес розсилки листів.

Даний варіант найчастіше використовують сайти, в штаті яких немає відповідального за напрямок фахівців. Хоча і досвідчені маркетологи часто вдаються до допомоги додаткових інструментів і сервісів.

Серед активних сервісів, які допомагають в автоматизації розсилки ланцюжка, варто виділити наступні:

  • eSputnik;
  • ReplyUp;
  • MailChimp;
  • але є і багато інших.

2. Виконайте сегментування бази потенційних партнерів.

Один з основних параметрів, за якими виконується сегментування – як буде публікуватися інформація з лінком: платно або безкоштовно. Хороший метод, як зробити лінкбілдінг за допомогою аутріч більш ефективним. За зібраної бази контактів спочатку потрібно розіслати бесіду з пропозицією безкоштовного розміщення посилання. Якщо ніхто не відгукнеться – по цій же базі йде вже друга ланцюжок, але з пропозицію платної публікації.

Як показує практика, переважна частина адресатів відповідає на листи вже на першому або другому повідомленні. Якщо відповіді немає навіть після 5-го листа, потрібно видалити контакт з бази. Не варто набридати людям.

До речі! На 4-5 кроці ланцюжка рекомендується продублювати текст першого листа. Щоб нагадати адресою, що саме ви хочете отримати, що пропонує.

3. Крауд-маркетинг

І останній спосіб, як побудувати лінкбілдінг стратегію – крауд-маркетинг. Його суть полягає в активній взаємодії з цільовою аудиторією на різних сайтах, сервісах:

  • тематичних форумах;
  • релевантних тематиці проекту, що просувається в блогах;
  • в коментарях;
  • і тому подібних проектах.

Завдання – залучити якомога більшу увагу потенційних клієнтів не до сайту, а конкретно до продукту, що просувається, пропонованої послуги. Такий метод отримання зворотних посилань активно використовується за кордоном. Спочатку потрібно дати дійсно крутий текст, який претендує на експертність, що викликає довіру в аудиторії, а тільки потім опублікувати посилання.

Ще один цікавий спосіб – використовувати сайти Q&A. Вони досить поширені на заході – тут користувачі ставлять питання і отримують на них відповіді, кожен охочий може висловити свою думку під питанням, а тому тут розпалюються повномасштабні дискусії. Якщо правильно вклинитися в розмову, поставити питання або дати відповідь, можна досягти відмінного результату.

Крім сайтів Q&A при лінкбілдінзі хороший ефект дає розміщення коментарів:

  • на форумах;
  • в блогах;
  • в електронних засобах масової інформації.

Але пам’ятайте – коментарі повинні бути дійсно цікавими, експертними, корисними для користувачів.

Раціональне використання крауд-маркетингу дозволить досягти наступних результатів:

  • активне нарощування профілю посилань;
  • реальний реферальний трафік;
  • загальне збільшення відвідуваності;
  • зростання позиції в пошуковій видачі.

Лінкбілдінг і просування на західному ринку: підбиваючи підсумок

Ми розповіли вам, що таке лінкбілдінг і як досягти результату при просуванні веб-ресурсу на західному ринку. Як бачите, більшість методів – якщо не повністю безкоштовні, то умовно-безкоштовні. Тобто, вони передбачають не стільки фінансові, скільки тимчасові вкладення. Необхідно докласти чимало зусиль, щоб не просто помістити посилання, а зробити це максимально правильно. Тільки так можна буде отримати необхідний ефект.

В цілому, просування сайту на західному ринку – досить складне завдання, що вимагає комплексного підходу. Іноді зустрічаються ситуації, коли вдається досягти помітних успіхів буквально за 2-3 місяці. Однак це справедливо для сайтів, що пропонують незвичні послуги або унікальні товари, здатні швидко знайти своїх клієнтів.

У переважній же більшості випадків лінкбілдінг передбачає відповідальну, копітку роботу, спрямовану на пошук майданчиків для публікації, підготовки контенту і його розміщення, наступний контроль.

Щоб напевно знайти підхід до цільової аудиторії, довіряти лінкбілдінг слід тільки досвідченим, кваліфікованим фахівцям, які знають всі особливості подібного просування.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь