Після вибору конкурентної стратегії майбутнього інтернет-магазину і постачальників, знаходження фінансових коштів на запуск ресурсу, реєстрації компанії, створення або взяття в оренду веб-сайту настає черга просування інтернет-майданчика. Поки це не буде зроблено, трафік на Ваш сайт просто не буде надходити. Ось чому просування безпосередньо впливає на розвиток Вашого бізнесу в мережі.
Почнемо з розгляду такого поняття, як “воронка продажів”. Вона являє собою якийсь візуальний образ, що дозволяє Вам зрозуміти, яким чином і з яким KPI (ключовим показником ефективності) відвідувач Вашого інтернет-магазину стає покупцем. У загальному вигляді ланцюжок перетворення виглядає так:
Відвідувач. На вході воронки продажів – звичайні відвідувачі (трафік), які приходять на сайт з пошукових систем, завдяки контекстній рекламі і т.д.
Лід. На етапі оформлення замовлення відвідувачі стають лідами.
Замовлення. Лід, якого Ви провели по сайту до етапу покупки, якому доставили товар, а він його оплатив, перетворюється на замовника.
Повторне замовлення. З замовником, який зробив разову покупку гарний інтернет-магазин продовжує працювати, щоб він купив товар або послугу в цьому ж місці ще не один раз.
Фактично вартість утримання постійного клієнта для інтернет-магазину менше, ніж вартість залучення нового натомість.
Відповідно до вищеописаних етапів перетворення існують такі види конверсій:
Відвідувачі в замовлення.
Відвідувачі в ліди.
Відвідувачі в передплатники.
Відвідувачі/ліди в замовлення.
Для цього використовуються такі інструменти, як:
підписка клієнтів на розсилку, яка при цьому повинна бути їм цікава;
відстеження числа відвідувачів, які підписалися на розсилку;
відстеження числа відвідувачів, які вчинили покупку після підписки.
Інструменти просування інтернет-магазину
Відомі принаймні десятки інструментів просування, серед яких основними і найбільш ефективними з точки зору окупності для інтернет-магазину є наступні три:
Пошукова (SEO) оптимізація – складний процес отримання практично безкоштовного трафіку у пошуковій видачі Yandex і Google. Оптимізація Вашого інтернет-магазину до топових позицій при видачі розвідувачів забезпечить отримання Вами релевантного трафіку з гарною конвертацією, причому за невеликі гроші.
Контекстна реклама – більш швидкий спосіб отримання релевантного трафіку шляхом складання рекламних оголошень за певними списками ключових запитів. На відміну від SEO-оптимізації, використання контекстної реклами призводить клієнтів на Ваш сайт практично з самого початку її запуску. Однак трафік у цьому випадку обійдеться Вам дорожче.
Маркети (агрегатори) – отримання трафіку за рахунок розміщення реклами на інтернет-майданчиках типу Яндекс.ru і price.ru. Як і в контекстній рекламі, тут Ви платите за кожен клік, що забезпечує перехід відвідувача на Ваш сайт.
Способи підвищення конверсії
З моменту покупки Вами трафіку за реальні гроші на перший план виходить питання підвищення його конверсії. Так, при конверсії Вашого сайту в 1% і 1000 відвідувачів ресурсу в день число покупців складе 10 осіб. Якщо Ви хочете збільшити обсяг продажів до 20 покупців у день, при тих же умовах Вам необхідно купувати в 2 рази більше трафіку, тобто щоб отримувати 2000 відвідувачів в день, Вам необхідно вдвічі збільшити плату за рекламу.
Однак є й інший спосіб вирішення питання – підвищення конверсії з 1% до 2%. Тим самим при тому ж щоденному трафіку в 1000 чоловік число Ваших покупців зросте до 20 осіб.Цей варіант більш економічний, але й більш складний, тому що вимагає проведення безлічі експериментів, залучення фахівців в області веб-дизайну
Незважаючи на те, що більшість готових рішень створюються вже з урахуванням накопиченого розробниками досвіду створення інтернет-магазинів з максимальною конверсією, слід постійно відслідковувати цей показник і шукати шляхи підвищення.
Інструменти утримання клієнтів
У питанні утримання та залучення аудиторії добре зарекомендували себе такі інструменти, як:
SMM (маркетинг у соціальних мережах). Передбачає створення у соцмережах груп за інтересами з подальшим наповненням і утриманням в них аудиторії з паралельним інформуванням про нові товари і технології.
Е-mail-маркетинг (розсилки). Являє собою інформування потенційних покупців про різні новинки, акції, знижки, способах використання Вашого товару і місцях, де його можна купити.
Контент-маркетинг (розсилки, блог). Інформування аудиторії про все, що пов’язано з Вашим товаром, відбувається з акцентом на навчання клієнта. Найбільшу ефективність демонструє поєднання е-mail-розсилки з веденням блогу. В цьому випадку в блозі публікується якась новина або стаття, а в розсилці розміщується анонс на неї у вигляді найцікавіших вижимок з посиланням на блог. А в самому блозі або в розсилці повинно бути посилання безпосередньо на картки товарів з Вашого інтернет-магазину.
Веб-аналітика
Ще одним інструментом просування інтернет-магазину виступає веб-аналітика. Завдяки установці лічильників «Яндекс.Метрика» та Google Analytics з’являється можливість аналізувати трафік, конверсію, шляхи користувачів і на основі отриманих даних покращувати показники своєї роботи.
Коментарі