Микола Бiлоногов
Копiрайтер
Розвиток інтернет-комерції швидко і неухильно зростає, значно випереджаючи реальні магазини за кількістю відвідувань клієнтів і рівнем продажів. Це пояснюється можливістю відвідування інтернет-магазину у будь-який час, робити покупки з дому або в будь-якому іншому зручному місці, набагато більш широким асортиментом товарів, а також можливістю ознайомитися з відгуками інших клієнтів.
Відкриваючи інтернет-магазин, підприємці стикаються з проблемою вибору платформи, яка ідеально підійде для даного проекту та дозволить втілити всі ідеї. CMS, на якій буде збудований онлайн-проект, – це перший і найважливіший вибір. З огляду на те, що сьогодні існує велика кількість варіантів CMS, ознайомимося з двома найпопулярнішими з них: Magento і OpenCart.
На сьогоднішній день Мадженто є однією з найпопулярніших CMS – на її базі створено понад сто тисяч онлайн-магазинів, в тому числі компаній зі світовим ім’ям. У цієї платформи відкритий вихідний код, що означає відкриту модифікацію коду сторонніми програмістами, можливість його поширення під загальною ліцензією і комерційне використання ліцензійних продуктів.
Використання платформи Мадженто дає доступ до самої CMS і всім існуючим додатковим опціям і розширенням, яких на сьогоднішній день налічується більше двох тисяч. При цьому кожну функцію можна замінити на власний розсуд на більш відповідну.
Мадженто відрізняється підвищеною вимогливістю до ресурсів сервера, що тягне за собою досить високі грошові витрати на оплату хостингу. З огляду на те, що CMS створювалася за орієнтиром на західних користувачів, до бази були внесені такі способи оплати, як PayPal, Credit Card, Payflow Pro, Authorize.net, а також оплата банківським чеком чи переказом. Для установки WebMoney необхідно буде додаткове платне розширення.
Незважаючи на високі вимоги щодо ресурсів і складність в установці та управлінні, Мадженто робить онлайн-магазин дуже гнучким і надає можливість повністю контролювати його зовнішній вигляд, зміст і функціональність. Наявність потужних маркетингових інструментів, оптимізації пошукових запитів і можливості управління каталогом, які вбудовані в панель управління CMS, дозволяють створювати унікальні проекти, що враховують потреби конкретного бізнесу.
Цей движок знаходиться в трійці платформ-лідерів за частотою використання разом з Magento і WooCommerce. Поширюється ця CMS безкоштовно та підтримує безліч платних і безкоштовних додаткових опцій і розширень, яких налічується понад 8 500. Завдяки цьому, платформу можна налаштувати практично під будь-який запит.
Система OpenCart відрізняється простотою управління, невисокими вимогами до хостингу та високою швидкістю роботи.
Незважаючи на недоліки, платформа OpenCart дуже проста в установці, налаштуванні шаблону, додаванні товарів на сайт. Цей движок потребує незначного доопрацювання у разі додавання додаткових розширень і опцій. Проте, дана CMS відмінно підходить для невеликих онлайн-магазинів і дуже зручна у використанні, що підійде новачками інтернет-комерції.
В якості базових систем оплати закладені ресурси, орієнтовані на західного споживача (PayPal, Credit Card, Payflow Pro), а також додаткові розширення для Яндекс-гроші, WebMoney, QIWI і т.д. OpenCart надає багато безкоштовних модулів, при цьому платні можна придбати за досить низькою ціною, що тільки додає платформі привабливості та робить її більш функціональною.
І OpenCart і Magento мають свої переваги і недоліки, тому вибір платформи повинен бути обумовлений особистими потребами, ідеями та вимогами до майбутнього інтернет-проекту з урахуванням особливостей кожної системи.
Коментарі