Тетяна Косєнкова
Дизайнер
Перед початком роботи над проєктом, після отримання вступних і ТЗ, дизайнери вивчають особливості ніші, переглядають сайти як прямих і непрямих конкурентів, так і ресурсів у суміжних нішах. Потім йде фільтрація фішок і трендів та вибір актуальних для проєкту. Крім якісних технічних характеристик у створенні дизайну сайту важливо й натхнення дизайнера в поєднанні з його візуальним досвідом.
Сьогодні ми розповімо вам про джерела натхнення дизайнерів і майданчиках для пошуку ідей візуальних рішень дизайну сайту.
Вивчення інших вебресурсів корисно для формування так званої «надивленості». Безпосереднє копіювання дає змогу розвинути низку навичок початківцям дизайнерам. Однак від копіювання з метою використання, особливо якщо ви — власник бізнесу, радимо відразу відмовитися. Вивчайте, аналізуйте, вдивляйтеся.
Перегляд ресурсів суміжної тематики або конкурентних сайтів дає змогу формувати краще розуміння сфери діяльності, аналізувати потреби клієнта і продумувати функціонал. Такий підхід корисний у процесі роботи над юзабіліті. Зручність користування сайтом для відвідувача, нативний контент, продумана структура з чітким маршрутом для користувача, — усе це повинно бути опрацьовано до дрібниць у тому числі й візуально.
Відмінне джерело інформації про актуальні тренди та їхні практичні імплементації. Деякі дизайнери створюють тренди самостійно, деякі — виділяють із навколишнього контексту. За роботами цих експертів можна орієнтуватися, зрозуміти яку техніку і прийоми варто освоїти та вдосконалити, та і просто отримати натхнення!
Соціальні мережі професійних дизайнерів, ресурси-портфоліо з мільйонами робіт у найрізноманітніших областях: від пакування продукції та простих інтерфейсів до ілюстрацій, анімації та унікальних функціональних рішень сайтів.
На таких соціальних медіаплатформах замовники часто шукають виконавців, переглядаючи їхні роботи.
Поміж таких ресурсів:
Під час пошуку рішення не втрачайте орієнтири й уникайте плагіату. Відрізняйте ідейне натхнення від плагіату! Аналізуйте найкраще з побаченого, переробляйте в рамках своїх проєктів і синтезуйте власні неповторні рішення.
Шукайте, вивчайте, звертайтеся в досвідчені вебстудії й до дизайнерів, довіряйте думці професіоналів — тоді ідеї дизайну сайту перетворяться в ефективні майданчики, що працюють! Ефективний сайт сприяє успіху бізнесу, а успішний бізнес — найкращий генератор ідей і стимул розвиватися!
Коментарі