Кучугура Андрій
SEO-фахівець
Сьогодні оновлення інформації відбувається дуже швидко. Обробляти вручну складно і це займає багато часу, до того ж можна упустити щось важливе. Тому створені спеціальні програми – парсери, які у автоматичному режимі аналізують і збирають дані, що цікавлять. Вони справляються з величезними обсягами значень, що безперервно оновлюються.
Парсер – це програма або пошукова система (граббер або скрипт), яка проводить аналіз інформації сторінок Інтернет-сайтів. Вона організовує збір даних (парсит) і структурує її. Парсер проводить синтаксичний аналіз текстової інформації з математичної моделі, за якою порівнюються лексеми з формальною граматикою.
Аналогічно можна описати дію людини при читанні слів, тобто лексем. Він теж проводить синтаксичний аналіз, тобто порівняння прочитаних слів з тими, що є в його словниковому запасі або формальної граматики.
Застосовують подібні програми широко. Вони розрізняються за метою роботи, але принцип роботи однаковий. Збір інформації проводиться за певною ознакою. В результаті виходять дані, які використовуються за призначенням.
Збір і аналіз інформації в Інтернеті займає багато часу, сил і ресурсів. Автоматизована програма парсер справляється з таким завданням швидше й легше. Вона протягом доби здатна «прошерстить» більшу частину веб-контенту в Мережі в пошуку необхідних даних і проаналізувати їх.
Цим і займаються роботи-пошукові системи, програми перевірки на унікальність, в швидкісному режимі проводячи аналіз сотень веб-сторінок, що містять схожий текст.
Відповідно, за допомогою програми-парсера можна знаходити контент для наповнення власного сайту.
Можливо спарсити контент наступного характеру:
Парсером користуються власники Інтернет-магазинів, щоб парсити контент для заповнення карток товарів. Описи карток продуктів не є інтелектуальною власністю, але їх створення займає багато часу і сил.
Парсер дозволяє вирішувати наступні завдання:
Використання програми – це сучасний і ефективний спосіб, щоб спарсити контент у автоматизованому режимі з постійним його оновленням.
Перевагами застосування парсеру є:
Парсер проводить порівняльний аналіз заданих слів з усіма знайденими в Мережі. Програма працює за запропонованим алгоритмом. Завдання (що зробити з інформацією) прописується в командному рядку, де вказані слова та їх поєднання, букви, знаки програмного синтаксису. Створення парсеру можливо на будь-яких мовах програмування, головне, щоб вони підтримували «регулярні вирази». Це і є командний рядок, ще на жаргоні програмістів вона називається «шаблоном» або «маскою».
Регулярні вирази або Regular Expressions (RegExp) виступають спеціальним інструментом пошуку знаків на відповідність заданим шаблоном. Іншими словами, це спеціальні мови для створення моделей рядків.
Парсер створює певну послідовність символів або їх структуру в рядку. Його основне завдання полягає у знаходженні тільки потрібної інформації та сортування непотрібної. Виходить, що скрипт займається текстовою інформацією. Він витягує зазначені дані й перетворює в більш зручну форму.
Парсинг відомостей відбувається в наступному порядку:
Але подібна система працює у зворотну сторону. Тому ніхто не хоче, щоб на сайті хтось «шерстив» і крав контент. В результаті спочатку унікальні статті перестануть бути такими.
Сьогодні існують різні методи захисту від парсеров.
Парсер використовують як з благими намірами, так і зі шкідливими цілями. Програма дозволяє проводити аналіз колосального обсягу інформації, але в той же час таким же чином зловмисники можуть викрасти конфіденційні відомості та передати в чужі руки.
Пишуться парсери на різних мовах програмування. Найбільш популярними є РНР, С++, Perl, Delphi, Ruby, Pyton. Найчастіше застосовується перший завдяки його перевагам:
Якщо Вам необхідно написати скрипт парсеру, то звернутися за його створенням можна до:
Створення парсеру в нашій компанії проходить за такими етапами:
Ми віддаємо проект повністю тільки після всіх перевірок, тому Ви можете бути впевнені в якості роботи парсера.
В результаті Ви отримуєте::
У користувачів всесвітньої павутини, які ніколи не чули про парсер, виникає закономірне питання: «Для чого і де він використовується?» Областей застосування парсеру багато, і вони різноманітні. У багатьох сферах, навіть побічно пов’язаних з Інтернетом і роботою в Мережі, необхідно парсити контент. Аналіз інформації застосовується у наступних випадках:
Прикладами застосування сайту, де потрібно спарсити контент, виступають:
У Всесвітній Павутині ведуться суперечки щодо правомірності та легітимності парсеру. Не мало думок про те, що це злочин. Але багато хто сходиться на думці, що запозичення відомостей, які не є інтелектуальною власністю, а просто технічними описами, цілком допустимо. Як «виправдання» виступають посилання на першоджерело.
Однак якщо повністю копіювати контент разом з усіма помилками, то такий сайт буде заблокований пошуковими системами. Подібні дії засуджуються в Інтернет співтоваристві і вважаються неправомірними.
Ще один мінус парсеру – це «сліди». Його проникнення на сайт фіксується, скрипт враховується в трафік. Тому встановлювати занадто частий параметр проникнення на веб-сторінки не варто, так як сервер може не впоратися з потоком. Небезпека в тому, що при частотності в 200-250 запитів в секунду робота парсера починає вважатися DOS-атакою. Тому ресурс, до якого виявлений такий інтерес, блокується до з’ясування причин.
Парсер спрощує життя і підвищує якість контенту. Розумне використання програми не завдасть шкоди конкурентам, але виведе Ваш бізнес на новий рівень. Звернувшись до нас, Ви отримаєте якісну програму. Наші фахівці розроблять скрипт згідно з усіма вимогами.
Коментарі