Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Для чого потрібен парсер

Для чого потрібен парсер

Сьогодні оновлення інформації відбувається дуже швидко. Обробляти вручну складно і це займає багато часу, до того ж можна упустити щось важливе. Тому створені спеціальні програми – парсери, які у автоматичному режимі аналізують і збирають дані, що цікавлять. Вони справляються з величезними обсягами значень, що безперервно оновлюються.

Що таке парсер

Парсер – це програма або пошукова система (граббер або скрипт), яка проводить аналіз інформації сторінок Інтернет-сайтів. Вона організовує збір даних (парсит) і структурує її. Парсер проводить синтаксичний аналіз текстової інформації з математичної моделі, за якою порівнюються лексеми з формальною граматикою.

Аналогічно можна описати дію людини при читанні слів, тобто лексем. Він теж проводить синтаксичний аналіз, тобто порівняння прочитаних слів з тими, що є в його словниковому запасі або формальної граматики.

Что такое парсер

Застосовують подібні програми широко. Вони розрізняються за метою роботи, але принцип роботи однаковий. Збір інформації проводиться за певною ознакою. В результаті виходять дані, які використовуються за призначенням.

Для чого використовується

Збір і аналіз інформації в Інтернеті займає багато часу, сил і ресурсів. Автоматизована програма парсер справляється з таким завданням швидше й легше. Вона протягом доби здатна «прошерстить» більшу частину веб-контенту в Мережі в пошуку необхідних даних і проаналізувати їх.

Цим і займаються роботи-пошукові системи, програми перевірки на унікальність, в швидкісному режимі проводячи аналіз сотень веб-сторінок, що містять схожий текст.

Відповідно, за допомогою програми-парсера можна знаходити контент для наповнення власного сайту.

Можливо спарсити контент наступного характеру:

  • списки товарів, їх властивості, фото, описи та тексти;
  • веб-сторінки з помилками (наприклад, 404, відсутність Title);
  • вартість товарів у конкурентів;
  • рівень активності користувачів (лайки, коментарі, репости);
  • потенційну аудиторію для реклами і просування товарів, послуг.

Парсером користуються власники Інтернет-магазинів, щоб парсити контент для заповнення карток товарів. Описи карток продуктів не є інтелектуальною власністю, але їх створення займає багато часу і сил.

Парсер дозволяє вирішувати наступні завдання:

  • Можливість спарсити контент у великому обсязі. Зростання конкуренції вимагає обробляти та розміщувати величезну кількість інформації на своїх веб-ресурсах. Вручну подужати такі масштаби вже не є можливим.
  • Постійне оновлення контенту. Одна людина або навіть ціла команда операторів не в силах обслуговувати великий потік інформації, яка постійно змінюється. Зміна даних відбувається кожну хвилину, тому в ручному режимі робити це неможливо.

Використання програми – це сучасний і ефективний спосіб, щоб спарсити контент у автоматизованому режимі з постійним його оновленням.

Перевагами застосування парсеру є:

  • Швидкість роботи. За секунди обходить сотні веб-ресурсів.
  • Точність. Систематизує інформацію на технічну та «людську».
  • Безпомилковість. Скрипт виділяє тільки необхідне.
  • Ефективність. Парсер перетворює отримані дані в будь-який вид.

Принцип роботи

Парсер проводить порівняльний аналіз заданих слів з усіма знайденими в Мережі. Програма працює за запропонованим алгоритмом. Завдання (що зробити з інформацією) прописується в командному рядку, де вказані слова та їх поєднання, букви, знаки програмного синтаксису. Створення парсеру можливо на будь-яких мовах програмування, головне, щоб вони підтримували «регулярні вирази». Це і є командний рядок, ще на жаргоні програмістів вона називається «шаблоном» або «маскою».

Що таке парсер

Регулярні вирази або Regular Expressions (RegExp) виступають спеціальним інструментом пошуку знаків на відповідність заданим шаблоном. Іншими словами, це спеціальні мови для створення моделей рядків.

Етапи парсинга

Парсер створює певну послідовність символів або їх структуру в рядку. Його основне завдання полягає у знаходженні тільки потрібної інформації та сортування непотрібної. Виходить, що скрипт займається текстовою інформацією. Він витягує зазначені дані й перетворює в більш зручну форму.

Парсинг відомостей відбувається в наступному порядку:

  1. Підбір інформації. У програмі вказують код сторінки сайту. Далі необхідно написати скрипт парсеру для «розчленування» коду на лексеми, аналізу корисної інформації.
  2. Вибірка даних. Користувачам не потрібна вся інформація, а тільки конкретна. Наприклад, потрібні відгуки на праски. Тому парсер спочатку знаходить в коді сторінки сайту категорію про праски, а потім місце про коментарі. В результаті витягуються тільки відгуки про праски.
  3. Збереження отриманих відомостей. Після отримання всієї необхідної інформації потрібно її зберігання. Одні організовують таблиці, оскільки це наочно. Інші створюють бази даних, вони зручні для аналітиків.

Захист від конкурентного парсинга

Але подібна система працює у зворотну сторону. Тому ніхто не хоче, щоб на сайті хтось «шерстив» і крав контент. В результаті спочатку унікальні статті перестануть бути такими.

Сьогодні існують різні методи захисту від парсеров.

  • Поділ можливості доступу. Інформація про структуру сайту закрита і доступна тільки адміністратору.
  • Тимчасова затримка проміжку між запитами. Завдяки цьому способу сайт захищений від постійних хаотичних запитів, які посилає одна машина, але з різною дистанцією сигналів.
  • Включення користувачів в чорний або білий списки. Відповідно, чорний потрібен для порушників, які спробували вкрасти інформацію і контент.
  • Фіксування часу оновлення сторінки. Якщо встановити час оновлення в файлі sitemap.xml, то конкурентам буде складніше дістатися до них. Для підвищення захисту можливо обмежити частотність запитів або кількість завантажень.
  • Впровадження захисту від роботів. Добре з подібним завданням справляється капча, оскільки ввести її може тільки людина.

Парсер використовують як з благими намірами, так і зі шкідливими цілями. Програма дозволяє проводити аналіз колосального обсягу інформації, але в той же час таким же чином зловмисники можуть викрасти конфіденційні відомості та передати в чужі руки.

Створення парсеру

Пишуться парсери на різних мовах програмування. Найбільш популярними є РНР, С++, Perl, Delphi, Ruby, Pyton. Найчастіше застосовується перший завдяки його перевагам:

  • наявність бібліотеки ЛібКурл, що дозволяє скрипту підключитися до будь-яких серверів, навіть працюючим на протоколах https, ftp, telnet;
  • підтримка регулярних виразів;
  • наявність бібліотеки DOM, що працює з XML. Це спеціальна мова для розмітки тексту, який надає результати роботи машини.
  • Сумісність з HTML.

Якщо Вам необхідно написати скрипт парсеру, то звернутися за його створенням можна до:

  • Випадковому фрілансеру. Але це ризикована затія, оскільки невідомо чи є досвід у створенні парсеру. Гарантії якості немає.
  • Штатного програміста. Тут такі ж ризики. Крім того, в компанії може не бути людини, що має досвід у цій галузі. Він не врахує серйозні нюанси.
  • А можна звернутися до професіоналів, тобто до нас. Наші співробітники спеціалізуються на створенні парсеру. У нас вже є готові рішення для Вас, які чекають індивідуальної корекції та доопрацювання.

Створення парсеру в нашій компанії проходить за такими етапами:

  • Фахівці отримують від замовника докладне завдання, потім йде його погодження та затвердження.
  • Програміст приступає до створення парсера.
  • Після передачі готової програми проводиться тестування, усунення багів і налагодження коректності скрипта.

Ми віддаємо проект повністю тільки після всіх перевірок, тому Ви можете бути впевнені в якості роботи парсера.

В результаті Ви отримуєте::

  • високу швидкість обробки даних;
  • ефективність збору потрібної інформації;
  • легкість управління і виставлення завдання;
  • можливість відстежувати стан у початковому тексті.

Область застосування

У користувачів всесвітньої павутини, які ніколи не чули про парсер, виникає закономірне питання: «Для чого і де він використовується?» Областей застосування парсеру багато, і вони різноманітні. У багатьох сферах, навіть побічно пов’язаних з Інтернетом і роботою в Мережі, необхідно парсити контент. Аналіз інформації застосовується у наступних випадках:

  • Він в нагоді власникам Інтернет-магазинів для швидкого збору даних про товари та подальшого наповнення свого сайту. Програма проводить аналіз в короткі терміни.
  • Ріелтори постійно проводять моніторинг оголошень з купівлі та продажу нерухомості. Займатися цим вручну дуже довго і неефективно. Стане в нагоді парсер нерухомості. Це стосується автодилерів та ін.
  • Навіть для створення сайту або блогу знадобиться застосування парсеру. Він автоматизує збір інформації й допоможе в наповненні контенту. Підвищить унікальність за допомогою сінонімізаціі або автоматичного перекладу.
  • Допомога парсеру необхідна для пошуку нових партнерів і клієнтів. Проробляти самостійно подібну роботу дуже довго й неефективно. Програма автоматизує, спростить і прискорить процес.
  • Парсер знадобиться в сфері діяльності, що пов’язана з СЕО. Скрипт аналізує посилання з пошукових систем, прохідність сайтів, запити зі статистичних даних різних джерел. Застосовують скрипти-парсери Google або Yandex. Отримана інформація подається в зручному форматі.
  • Для підтримки даних в актуальному режимі в сферах, де інформація встигає застарівати кожну хвилину. Для поновлення вручну необхідні великі людські ресурси. А ось для програми таке завдання «по плечу». Яскравий приклад – це біржі курсу валют або прогнози погоди.
  • Для сайтів-агрегаторів. Вони допомагають спарсити контент з різних майданчиків і об’єднати його, полегшуючи користувачам пошук. Скрипт моментально відстежує поновлення та надає актуальну інформацію. Сюди відносяться сайти з працевлаштування, Інтернет-магазини, новинні ресурси і т.д.

Прикладами застосування сайту, де потрібно спарсити контент, виступають:

  • Туристичні фірми оновлюють дані про місця відпочинку, цінах, умовах, погодних умовах і визначні пам’ятки.
  • Новинні сайти збирають «гарячу» інформацію.
  • Оновлення відомостей про товари для пошуку нових.
  • Пошук даних із соцмереж: з однієї інформація переходить в іншу або на сайт.
  • Збір відомостей за переліком акаунтів у ВКонтакте з подальшим зберіганням у зручному форматі.
  • Аналіз ID аудиторії учасників спеціальної групи для розміщення реклами. Програма відстежує активність передплатників в Мережі.

Етична сторона парсеру

У Всесвітній Павутині ведуться суперечки щодо правомірності та легітимності парсеру. Не мало думок про те, що це злочин. Але багато хто сходиться на думці, що запозичення відомостей, які не є інтелектуальною власністю, а просто технічними описами, цілком допустимо. Як «виправдання» виступають посилання на першоджерело.

Однак якщо повністю копіювати контент разом з усіма помилками, то такий сайт буде заблокований пошуковими системами. Подібні дії засуджуються в Інтернет співтоваристві і вважаються неправомірними.

Ще один мінус парсеру – це «сліди». Його проникнення на сайт фіксується, скрипт враховується в трафік. Тому встановлювати занадто частий параметр проникнення на веб-сторінки не варто, так як сервер може не впоратися з потоком. Небезпека в тому, що при частотності в 200-250 запитів в секунду робота парсера починає вважатися DOS-атакою. Тому ресурс, до якого виявлений такий інтерес, блокується до з’ясування причин.

Парсер спрощує життя і підвищує якість контенту. Розумне використання програми не завдасть шкоди конкурентам, але виведе Ваш бізнес на новий рівень. Звернувшись до нас, Ви отримаєте якісну програму. Наші фахівці розроблять скрипт згідно з усіма вимогами.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь