Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Чим відрізняється корпоративний блог від корпоративного сайту?

Чим відрізняється корпоративний блог від корпоративного сайту?

Якщо замислитися, то на сьогоднішній день у комерційному середовищі інтернет-простору немає тільки тих, хто ще не усвідомив всі переваги ведення бізнесу онлайн. І якщо Ви вже готові покинути ряди тих, хто сумнівається, але ще не визначився, який формат для присутності в мережі Інтернет вибрати з існуючих – корпоративний блог або корпоративний сайт – потрібно почати з правильного трактування цих понять.

  • Корпоративний сайт – це більш ємне поняття: віртуальний майданчик на рівні з новинним блоком, фотогалереєю, каталогом товарів або послуг може включати в себе і вбудований блог.
  • Корпоративний блог – являє собою лише окремий розділ в межах сайту. Тут співробітники компанії, переважно, діляться своїми експертними знаннями з відвідувачами.

На цьому ґрунтуються основні відмінності блогу від сайту, які ми і розглянемо далі.

5 головних відмінностей корпоративного блогу від корпоративного сайту:

  1. Призначення. Основною метою створення корпоративного блогу є спілкування з потенційними клієнтами, або партнерами організації. У той час, як весь корпоративний сайт працює на просування бренду в мережі і створенні надійної репутації для компанії. За допомогою кожного з розділів сайту важливо донести до користувачів максимум корисної інформації, щоб закрити можливі питання або наявні сумніви щодо співпраці.
  2. Форма подачі інформації. Форма, в якій подається та чи інша інформація на сайті компанії, носить офіційний характер. Завдяки цьому у відвідувачів формується образ серйозної та надійної фірми. А надходження матеріалів до блогу практично ніким не контролюється, тому відрізняється неформальним способом подачі. Інформація тут більш персоналізована відповідає певним запитам користувачів, які намагаються знайти відповіді на свої питання в мережі.
  3. Частота оновлення контенту. На сторінках корпоративного блогу нова інформація з’являється набагато частіше, ніж на інших сторінках сайту. Це пов’язано з тим, що перш ніж бути опублікованими на корпоративному сайті, створений контент повинен бути узгоджений з власником ресурсу, тобто процедура вимагає часу. А корпоративний блог може похвалитися простим порядком затвердження тем і тим самим більш високою швидкістю розміщення корисного матеріалу.
  4. Система коментування. Коментарі постів – це обов’язковий атрибут будь-якого блогу, автор якого має намір зробити корпоративний сайт популярним. При цьому важливо регулярно моніторити коментарі читачів блогу та відповідати на них «по гарячих слідах». В інших блоках типового корпоративного ресурсу немає можливості коментувати ту чи іншу точку зору автора або інших читачів: для встановлення контакту з користувачами в основному застосовуються форми зворотного зв’язку.
  5. “Зворотній хід”. Якщо мова йде про інформацію, розміщеної на сторінках корпоративного сайту, то її деколи складно спростувати в разі допущеної помилки з чиєї-небудь провини. Чого не скажеш про дискусії в рамках корпоративного блогу, де кожен має право висловити свою думку, яка при відсутності доказів може бути легко спростована опонентами.

Тому на питання про те, який варіант вважати кращим – корпоративний блог або корпоративний сайт – не можна дати однозначної відповіді: все суто індивідуально та залежить від Ваших цілей і очікувань. Наприклад, якщо Ви вже володієте компанією, правильним рішенням для Вас буде спочатку створити корпоративний сайт, а в ньому передбачити спеціальний розділ. В якості досвідченого розробника готова виступити компанія «CENTUM-D». А вже після запуску сайту можна зайнятися підготовкою контенту та його публікацією у корпоративному блозі, ведення якого буде тільки сприяти розвитку корпоративного сайту в цілому, а й процвітанню Вашого бізнесу.

Корпоративний блог: навіщо він потрібен компанії

Корпоративний блог являє собою власний засіб масової інформації компанії. Основна мета – не тільки інформувати про свою діяльність, а й забезпечити ефективну взаємодію з аудиторією:

  • реальними та потенційними клієнтами;
  • бізнес-партнерами;
  • і навіть власними співробітниками.

Блоги корпорацій бувають двох типів – внутрішній і публічний. Перший призначений тільки для співробітників організації. Другий – орієнтований на широке коло читачів. Публічні блоги найбільш поширені, тому розглянемо переваги та призначення саме такого «інструменту».

Зверніть увагу! Не слід сприймати його тільки, як стрічку новин. За допомогою нього необхідно вести спілкування з клієнтами, партнерами. Однак ефективність діалогу безпосередньо залежить від якості опублікованих матеріалів.

Публічний блог підприємства – раціональний і дійсно працюючий інструмент маркетингу, за допомогою якого проводиться залучення користувачів. Завдяки йому вдається домогтися лояльності аудиторії. Якщо, звичайно, пропонувати читачам матеріал, який відповідає наступним критеріям:

  • унікальність;
  • корисність;
  • цікавість;
  • цінність одержуваної інформації.

Ось декілька прикладів, що вказують на те, що блог являє собою невід’ємну частину маркетингової стратегії підприємства.

  1. Лідер думок. Якщо бажаєте стати лідером думок у своїй ніші, досягти експертного визнання, продемонструвати свій досвід і знання, завоювати довіру цільової аудиторії, обов’язково створюйте корпоративний блог.
  2. Генерація лідів. За допомогою статей можна збирати контактні дані користувачів. Найпростіший спосіб – в кінці кожної статті залишати поле для введення електронної адреси із закликом: «Підпишіться на блог, щоб не пропустити корисні матеріали».
  3. Вкидання ідей. Перед запуском нового товару або послуги проводяться дослідження. Один з варіантів дізнатися, як саме відреагує публіка на нововведення – зробити новину в форматі «вкидання».
  4. Зростання відвідуваності сайту. За ключовими словами користувачі знаходять статті, а потім переходять на ресурс для їх прочитання. Збільшення відвідуваності призводить до збільшення рівня продажів.

Висновок з усього сказаного простий – грамотно оформлений, з цікавими статтями корпоративний блог, ефективно працює на компанію, допомагає в реалізації цілей.

Правила ведення корпоративного блогу: 9 рад від професіоналів

1. Автор блогу – реальна особа

Під словом «корпорація» ховається не тільки велика компанія. В уявленні більшості «простих» людей – величезний «монстр», що охоплює своїми щупальцями певну нішу. Здається, що там немає нічого реального, людського. Тільки величезний спрут ….

За допомогою блогу навіть велика корпорація, гігант ринку покаже користувачам – в ній працюють реальні люди. Такі ж звичайні, як і середньостатистичний покупець або користувач послуг.

Тому й писати статті повинні звичайні люди. Тобто, під кожним матеріалом (або спочатку його – в залежності від оформлення сторінки) ставиться підпис реальної людини. Або навіть з його аватаркою.

Якщо всередині компанії немає співробітника, здатного генерувати цікаві та пізнавальні матеріали, найміть його окремо. Його обов’язки – написання статей, їх публікація. Не завантажуйте його ніякою іншою роботою. Професійний, досвідчений автор дозволить збільшити відвідуваність проекту.

Зверніть увагу! Автор, який відповідає за наповнення ресурсу, додасть йому особливої атмосфери, наповнить унікальним характером.

Іноді компанії створюють вигаданого персонажа. Це також непоганий хід. Згодом такий персонаж може стати навіть символом корпорації.

2. Яка мета переслідується

За допомогою корпоративного блогу досягаються конкретні цілі. В якості прикладу наведемо перелік кількох можливих варіантів:

  • підвищення впізнаваності;
  • формування довіри;
  • збільшення зацікавленості з боку цільової аудиторії;
  • інформування про нові продукти/послуги;
  • підвищення відвідуваності основного сайту;
  • та багато інших.

Однак не сдід концентруватися тільки на історії корпорації. Або на публікації рекламних матеріалів. Це не принесе Вам популярності.

Зверніть увагу! Для рекламування продуктів використовуйте інші канали та інструменти.

На майданчику для публікацій рекомендується розміщувати матеріали наступної спрямованості які:

  • демонструють істинні цінності компанії;
  • інформують про особливості діяльності;
  • надають експертну інформацію;
  • відповідають на запитання користувачів або передбачають їх.

Гарний, інформативний контент користується популярністю. Користувачі завжди з радістю діляться ним у соціальних мережах.

До речі! Тому в блозі важливо передбачити кнопки соціальних мереж, щоб відвідувач міг опублікувати новину на своїй сторінці одним кліком.

Подібне поширення інформації позитивно відображається на позиціях сайту в пошукових системах. Звісно, залучаються нові читачі, частина з яких здатна стати клієнтами.

3. Публікуйте матеріали чітко за графіком

Одна з основних проблем, з якою стикаються власники блогів – це нерегулярність публікацій. Навіть у великих компаніях знайомі з цією проблемою. На перших порах, під впливом ентузіазму, статті виходять чи не щодня. Однак потім частота публікацій помітно знижується.

Регулярна частота розміщення нових матеріалів важлива:

  • користувачі звикають до постійного оновлення контенту;
  • пошукові роботи отримують сигнал, що сайт росте та розвивається, а тому піднімають його позицію у видачі.

Перший час, відразу після запуску майданчика, досить публікувати пару новин на тиждень. Але продовжувати працювати над новими статтями та пошуком матеріалу до них. Через деякий час визначається оптимальна частота публікацій.

Зверніть увагу! В окремих випадках компанії наймають віддалених співробітників для ведення проекту. Це вигідно з фінансової точки зору. Потрібно платити не фіксовану зарплату постійному члену колективу, а оплачувати дійсно виконану роботу. Хоча потрібно заздалегідь обумовити графік і частоту появи нового контенту.

Іноді виникає і проблема вибору тематики – про що писати, які матеріали публікувати? Ось приклад кількох тем і напрямків:

  • поради покупцям, користувачам послуги;
  • інформаційні матеріали;
  • огляди товарів – з ілюстраціями та іншим медійним контентом;
  • новини корпорації;
  • інформування про співробітників компанії, відділах і підрозділах;
  • замітки про кращих клієнтів;
  • докладні звіти, відгуки про діяльність компанії;
  • відповіді на запитання;
  • поздоровлення з основними святами;
  • інструкції з використання товарів, продуктів компанії.

Особливу увагу слід приділити вибору правильного стилю, що підходить до діяльності корпорації та особливостям цільової аудиторії. Головне, щоб тексти були не тільки інформативними, а й легкими для читання й розуміння, душевними та переконливими.

4. Без медіаплану не обійтися

Медіа-план – затверджений документ з прописаними:

  • датами появи нових статей;
  • тематикою матеріалів;
  • особливостями кожного окремого матеріалу (тезисно описується, що має бути в тексті).

У медіа-плані передбачається й візуальний контент – які фотографії, картинки, інфографіки або відео-ролики будуть використовуватися.

План складається на кілька тижнів або навіть місяців наперед. Але до нього можуть вноситися корективи. Наприклад, якщо в житті корпорації сталася значуща подія, про яку потрібно обов’язково проінформувати публіку.

Попередньо створений план – це стратегія, що гарантує регулярну появу нових матеріалів. До того ж, він допоможе уникнути так званої творчої кризи, яка рано чи пізно виникає у всіх авторів.

5. Контент різного типу

При веденні майданчика слід уникати одноманітності контенту. Крім текстів робіть мультимедійне наповнення:

  • відео-ролики;
  • фотографії;
  • графіки;
  • картинки;
  • презентації;
  • та ін.

Наприклад, утримати відвідувача на сторінках допоможе навіть аудіо-подкаст. При виборі зображень рекомендується використовувати унікальні фотографії, зроблені всередині компанії.

Якщо немає можливості сфотографувати певну річ, фото купуються на фотобанках. Ні в якому разі не можна брати картинки з пошукових систем. Вони не унікальні. Та й не пристойно находити так.

6. Виділяйтеся

Корпоративний блог повинен виділятися на фоні інших ресурсів. Особливо, серед конкурентів. Тому рекомендується вивчити майданчики конкуруючих фірм. Прийде розуміння, що вже реалізовано.

Це дозволить уникнути повторення й домогтися унікальності, оригінальності свого проекту. Такий підхід обов’язково приверне читачів і утримає їх на сайті.

7. Відчувайте аудиторію

Спілкування з аудиторією дозволить Вам отримати відповідь. Не потрібно боятися коментарів – навіть якщо вони трохи злобні, провокаційні або несуть в собі негатив. Обов’язково потрібно відповідати на всі питання, на кожен окремий коментар.

Так Ви покажите свою зацікавленість, продемонструєте, що Вам дійсно важлива думка користувачів. Це позитивно позначиться на взаємодії з аудиторією.

Один з неоднозначних моментів, з якими рано чи пізно стикаються всі модератори – як поступати з відвертими хамами і грубіянами? Потрібно чітко відчувати грань між тими, хто просто прийшов грубіянити, а хто не може висловити свою думку інакше, як в такій формі. Перших – банити, очищаючи простір майданчика від них та їх коментарів.  З другими – знаходити спільну мову.

Досвідчений, професійний модератор впорається з цим завданням без проблем. Він розуміє, хто є хто.

8. Форма підписки, кнопки соціальних мереж

Електронна пошта – один з найбільш зручних інструментів за допомогою якого ведеться спілкування. Незважаючи на розвиток соціальних мереж і зусилля месенджерів. Форма підписки, додана внизу кожної статті, допоможе зібрати контактні дані користувачів.

До речі! Що мотивує залишити адресу пошти? Наприклад, розсилка анонсів статей або інших пропозицій. Отримавши адреси, Ви зможете готувати для користувачів персональні повідомлення про товари або послуги.

Про важливість кнопок соціальних мереж написано вище. Їх наявність спрощує поширення статей. Як зазначається в різних дослідженнях, це збільшує відвідуваність приблизно на 45%.

9. Аналітика, як спосіб переконатися в ефективності

За допомогою двох відомих інструментів Google Analytics і Яндекс.Метрика збираються дані про ефективність майданчика.

Інформація допоможе зрозуміти, як саме користувачі потрапляють на сайт, як поводяться на ньому та які статті викликають найбільший інтерес.

Корпоративний блог: що сказати на завершення

Тепер Ви не тільки знаєте, чим корпоративний блог відрізняється від корпоративного сайту, але і як правильно вести його, щоб залучити максимально можливу кількість відвідувачів.

Продумана контент-стратегія, гарні статті сприяють припливу клієнтів і збільшенню обсягів продажів. Хоча слід розуміти, що блог вимагає сталості, часу. Немає можливості вести його силами співробітників компанії? Делегуйте завдання, але не кидайте розпочату справу.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь