Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Чи потрібно розділяти контекстну рекламу за регіонами?

Чи потрібно розділяти контекстну рекламу за регіонами?

Контекстна реклама є видом рекламних повідомлень, які відповідають вмісту сторінок, вебсайтів або запитів в пошукових системах. Контекстна реклама має відмінність від звичайного роду реклами — вона не буде дратувати користувача, адже вона демонструється лише в доречних ситуаціях. Наприклад, сонцезахисні окуляри будуть рекламуватися лише тоді, коли користувачем буде набрано запит в Гуглі: “Купити сонячні окуляри”, але не тоді, коли потенційні покупці цікавляться найближчими зоомагазинами, наприклад.

Саме через це головною перевагою контексту є чітке потрапляння в цільових користувачів. Запускаючи рекламні кампанії ми маємо достатньо інформації про користувача та поінформовані про стать, вік, місце проживання, звички, а також про бажані способи оплати та доставлення. Якщо така інформація буде використана за призначенням, реклама злетить вгору та потрапить в точку.

Сьогодні ми обговоримо правильні шляхи використання місця розташування потенційних клієнтів і дізнаємося, коли геотаргетинг знадобиться, а коли не дуже.

Що являє собою геотаргетинг?

Геотаргетинг означає запуск рекламної кампанії лише в певні регіони (місто, область, країна). Припустимо, велика частина вашої цільової аудиторії знаходиться в Москві та Санкт-Петербурзі. Природно, немає сенсу рекламувати брендові годинники для жителів Томська. Така реклама не буде ефективною, а ресурси будуть витрачені даремно. Щоб уникнути таких ситуацій, Google надає можливість геотаргетингу.

За допомогою грамотного геотаргетингу заможні чоловіки середніх років в Москві побачать вашу рекламу, перейдуть по ній у вебмагазин й оформлять замовлення брендових годинників до дня народження свого брата, наприклад. Годинник буде доставлено вчасно, а лояльний клієнт буде про вас пам’ятати та тримати в голові. Якби клієнт з Томська оформив замовлення годинника, але ви б відмовили в доставленні, навряд чи б ви отримали позитивний відгук. Звичайно, продаж така ситуація не зачепить, але імідж бренду може постраждати. Ви викинете на вітер не тільки свої ресурси, а й дорогоцінний час людини. Так робити не варто — краще скористайтеся геотаргетингом.

У яких випадках слід розділити рекламу регіонально

Наведемо кілька зразкових ситуацій, коли розділяти рекламу по регіонах потрібно.

  1. Проведення SWOT-аналізу. Після аналізу ви дізналися, що окремі регіони мають недоліки та переваги, якими можна скористатися на користь бізнесу.
  2. Різниця підходу до бізнесу в кожному окремому регіоні. Наприклад, в Москві ви здатні доставити товар протягом одного дня, а в Санкт-Петербурзі на це буде потрібно не менше двох. Звичайно, причини можуть бути різні. Велику роль відіграє чесність до покупця. Якщо в рекламі користувачеві обіцяють доставити товар протягом дня, то навряд чи він зрадіє, якщо почує наступне: “Ви живете в Пітері, до вас ми доставимо не раніше двох днів”. Ви не доставите покупцеві задоволення від покупки та змусите його сумніватися в логічності тієї самої реклами, в якій йому обіцяли швидке доставлення. Він витратить дорогоцінний час і піде з порожніми руками. Звичайно, це відноситься і до знижок, акцій, спеціальних пропозицій і асортименту товарів в наявності. Якщо є регіональні відмінності перерахованих вище елементів, кращим варіантом буде створити відмінну рекламу для окремих регіонів. Таким чином ви не просто зможете заслужити довірливих і лояльних клієнтів, але і підвищите імідж свого бізнесу.
  3. Ціна на рекламу в кожному місті відрізняється. Якщо перед створенням реклами провести аналіз цінових політик кожного необхідного регіону, вам вдасться заощадити бюджет на рекламу. Ймовірно, в одному місті краще не запускати контекст, але в іншому, в силу невисокої конкуренції, реклама дешевша, а потенційних клієнтів більше. Ось тоді запуск реклами в цьому регіоні буде максимально ефективним.
  4. У потенційних покупців різні поведінкові особливості. Може траплятися таке, що в першому місті клієнт вважає за краще отримати товар через кур’єрське доставлення, але в іншому не пошкодує часу на похід до поштового відділення. Тут грає роль ритм життя, цінності та споживча активність. Геотаргетинг допоможе врахувати ці деталі та виключити помилку. Вкажіть в рекламі, що жителі Москви можуть отримати товар прямо до порогу, а жителі Санкт-Петербурга отримають товар в найближчому поштовому відділенні. Повірте — якщо всі розрахунки правильні, клієнт залишиться задоволений і точно помітить вашу рекламу в ряді інших.
Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь