Світлана Ракова
СОО
Стаття доповнена в вересні 2021 року
Блог є відмінним рішенням у розвитку бізнесу. Він є повноцінним інструментом із просування продукції й послуг, а також слугує підтвердженням експертності (якщо мається на увазі особистий сайт). Складно уявити вебмагазин або сайт компанії без блогу сьогодні. З його допомогою люди дістануть доступ до корисної інформації про продукцію, послуги, акційні пропонування.
Крім того, корпоративні блоги нерідко використовують як майданчик для публікації статей, які будуть допомагати покупцеві справлятися з тим, яку продукцію вибрати або зі специфікою певних категорій пропонувань. За допомогою публікацій транслюється корисна інформація про свіжі тенденції або про будь-яку новинку.
Кожна стаття пишеться відповідно до конкретних пошукових запитів, відповідних тематиці ресурсу. Саме тому потенційний клієнт може потрапити на блогову сторінку підприємства, вебмагазину, просто перебуваючи в пошуках цікавої інформації. Нерідко прочитання інформації конвертує такого користувача в реального клієнта.
Експертна або корисна для звичайних читачів стаття, яка розкриває низку особливостей продукції, сприяє формуванню додаткової лояльності.
Через це таке рішення і є ефективним інструментом у контент-маркетингу. Однак це лише тоді, коли публікується матеріал:
Цей матеріал ми наповнили цікавою й корисною інформацією — ви дізнаєтеся способи створення популярного блогу й дізнаєтеся, чому комерційні сайти без нього не обійдуться.
Такі проєкти ведуться однією людиною. Він може наповнюватися розповіддю про себе, свої заняття, інтереси. Усе ґрунтується на вподобаннях і побажаннях безпосередньо власника. Наприклад, блог може вестися професійним вебдизайнером, який розповідає про секрети та фішки своєї діяльності. Або мандрівником. Або молодою мамою.
Такий різновид є зручним рішенням, якщо ви плануєте просувати особистий бренд, що може навіть забезпечити вас заробітком, який ґрунтується на вашій експертності. Нерідко власники одержують прибуток із реклами, курсів або створених компаній. Наприклад, мандрівники-блогери здобувають багато досвіду, розвивають свою аудиторію й починають розвивати власне турагентство.
Такі сайти присвячені продуктам або товарам конкретних брендів. На них може публікуватися інформація про будь-яку розробку, особливості експлуатації та інші моменти. Кожна така стаття буде демонструвати низку переваг продукції. Відповідно, це сприяє залученню клієнтів.
Зазвичай створюється на сайті компанії. Метою є розповідь про те, чим займається фірма, підприємство, або подання розробок, послуг. Головне завдання — залучити потенційного клієнта і зробити його реальним замовником.
Треба звернути увагу! Тут мовиться і про технічні блоги, які створюються у вебмагазинах.
Можуть бути присвячені:
Автором публікуються новини, які погоджуються з основною тематикою ресурсу.
Ця категорія включає кожен проєкт, присвячений незвичайному, нестандартному або новому напряму. Тут публікуються статті, що не підходять для звичайного новинного майданчика.
Створення такого інструменту є великою темою. Технічний складник — особливо. І 5 статей не вистачить, щоби розповісти про цей напрям. Ми в лаконічному форматі розповімо про алгоритм маніпуляцій.
Є низка спеціалізованих платформ — CMS (система управління контентом). Така платформа нерідко називається движком. Найпопулярніша платформа — WordPress, яка із самого запуску створювалася для блогінгу. Зараз у неї є маса переваг:
Забезпечити функціональні можливості можливо за допомогою передбачених спеціалізованих рішень, які називаються плагінами. З їхньою допомогою можна здійснювати будь-які рішення.
Крім того! Є як платні плагіни, так і безплатні. Обмежений бюджет? Навіть безплатні плагіни здатні допомогти забезпечувати комфортну роботу ресурсу.
Ще однією перевагою є відсутність необхідності оплачувати експлуатацію WP. Движок безплатний. Власникам ресурсів необхідно вносити оплату лише хостингу й під час покупки імені домену. Якщо створити блог самостійно не виходить, доведеться заплатити працю фахівців у цьому питанні.
Тут є кілька шляхів:
Проте перше рішення більш виправдано, адже розділ буде повністю інтегруватися на головний вебсайт, що й буде сприяти простішій організації переходу зі сторінок із матеріалом на:
Треба звернути увагу! Блог доступний вебресурсам будь-якого характеру. Якщо із самого початку цей розділ не був передбачений, програмісти розв’яжуть це питання. Дизайнером буде створено оформлення, відповідне дизайну кожної іншої сторінки вебсайту.
Ми не будемо перераховувати кожну перевагу персональних блогів (найчастіше вони створюються, якщо потрібно показати себе й одержати прибуток із реклами після зростання кількості відвідувачів). Ми будемо наголошувати на кожному позитивному моменті блогу для комерції, адже незалежно від того, чи займаєтеся ви наданням послуг, продажем різних товарів, він буде приносити величезну користь. Особливо, якщо ваш конкурент — прямий або непрямий — нехтує таким розділом.
Низка профільних досліджень, проведених фахівцями-маркетологами у 2020 році, показав, що цей інструмент сприяє збільшенню трафіку мінімум у 2 рази, якщо проводити порівняння з проєктом, який нехтує таким рішенням.
Зрозуміло, просто високі показники відвідуваності не говорять про те, що продажі продукції або послуг будуть рости. Потрібний результат досягається за допомогою написання якісних статей, які корисні читачеві й релевантні запитам пошукових систем.
Блог — прекрасне рішення, якщо ви бажаєте надавати інформацію публіці. Ваші читачі зможуть дізнаватися:
Людям буде доступна корисна й цінна інформація, а власнику — цільова аудиторія, яка куди простіше конвертується в реальних клієнтів.
Корисні, цінні, цікаві та інформативні матеріали, що розкривають кожну особливість продукції, послуг є ненав’язливою ефективною рекламою.
Наприклад, будівельні магазини будуть публікувати матеріали про те, як робляться різні типи ремонту самостійно. Тут у ненав’язливій манері може рекламуватися конкретний інструмент, продукт, за допомогою якого можна досягати кращої якості ремонту.
Гарний текстовий контент сприяє створенню соціального ефекту, адже цікавим і корисним, вірусним матеріалом люди діляться куди більш охоче в соцмережах. Через це необхідно задуматися про інтеграцію кнопок соцмереж на сторінки. Так інформація буде поширюватися одним-єдиним натисканням.
Таке рішення приносить користь відразу з декількох сторін:
Якісне наповнення буде мотивувати повернутися на ресурс. Особливо, якщо публікації додаються на регулярній основі — у такому випадку читач знатиме, коли можна чекати нових корисних статей.
Важливо пам’ятати! Опрацьоване прев’ю є відмінним способом привернути увагу. Відповідно, уважно опрацювати кожен його аспект. Навіть якщо це вимагає трохи більшої кількості часу, це окупається у вигляді кращої конверсії.
Велика частка відвідувачів відвідує блог через пошукову систему, через що обов’язково рекомендується опрацьовувати відмінну навігацію. Вона має включати:
Треба звернути увагу! Якщо ви прагнете придбати крутий блог, який буде залучати аудиторію й конвертувати її в справжніх клієнтів, зверніться до вебстудії Centum-D. Кожен наш фахівець має високу кваліфікацію, досвід і експертність. Команда програмістів, оптимізаторів, маркетологів, дизайнерів і копірайтерів готова розв’язати ваше питання — блог вийде на новий рівень і стане найкращим у певній ніші, обганяючи конкурента за конкурентом.
Наявність бічної панелі також є прекрасним рішенням. Вона дає змогу проводити впровадження таких важливих складників:
Найчастіше бічну панель (сайдбар) розміщують праворуч. Там же можна розміщувати приємні та привабливі блоки, які закликають підписуватися на новинні розсилки.
Вона має особливі вимоги, хоча є й без того важливим елементом під час розробки класного дизайну. Однак для блогів, де основне фокусування на тексті, вона має підвищений акцент. Якщо ви прагнете забезпечити читаність тексту, його відмінне сприйняття, вибирайте правильні:
Якщо текст можливо візуально розділити на низку абзаців, він стає максимально комфортним для вивчення.
У процесі розробки дизайну обов’язково фокусуйтеся на форматуванні текстового наповнення, що відмінно позначиться на тому, наскільки він читабельний.
Важливо пам’ятати! Погане опрацювання типографіки та форматування спровокує бажання покинути ресурс у читачів, навіть без бажання дочитати текст, яким би класним він не був.
Гарне форматування можна досягти за допомогою:
Картинки, фотографії та інфографіка — обов’язкові елементи. Таблиця — також гарний варіант. Усе це здатне зробити статті більш інформативними, експертними, а також надавати будь-які різновиди інформації в більш доступних формах.
Як уже згадувалося раніше, блог розробляється, якщо необхідно залучити ЦА й конвертувати її. Досягти кращої ефективності можливо за допомогою яскравих і мотиваційних закликів до дії. Закликом до дії може бути:
Треба звернути увагу! Заклик, що має на увазі оформлення замовлення, має розміщуватися лише після статей.
У процесі їхнього формування розрізняйте привернення уваги та нав’язливість — жоден пункт не мусить заважати читанню. Кожен заклик до дії може бути розміщений у сайдбарі, або бути вбудованим у тіло статей.
За допомогою них досяжна оригінальність, унікальність ресурсу. Також можна привертати увагу, виділятися поряд із конкурентами. Серед таких елементів:
За допомогою всього цього можливе формування особливого стилю, який сприяє кращій впізнаваності, а також підвищенню лояльності. Відповідно, юзабіліті також покращується!
Спершу необхідно зрозуміти ЦА — наявну або потенційну. Це можливо за допомогою аналітичних досліджень, які допомагають визначити:
Згідно з отриманими результатами можливе визначення:
Треба прислухатися! Вивчайте кожного конкурента — це дає змогу формувати розуміння того, що вони вже писали. Якщо вони публікують гарну й інформативну статтю, привертають увагу, перед вами завдання — опрацювати куди якісніший контент за такою ж тематикою!
Створено перелік спеціалізованих методик, що сприяють персоналізації аудиторії. Наприклад, під час створення блогу для вебмагазину фотопродукції, відвідувачем може бути:
Тут формується такий висновок — опрацьовувати потрібно статті, що задовольняють кожен запит усіх груп. Зрозуміло, у рамках безлічі матеріалів. Один текст підготувати для однієї групи, інший — для іншої. Такий підхід дає змогу за допомогою блогу охоплювати ширшу аудиторію й успішно здобувати більше прямих покупців.
Треба звернути увагу! Важливо публікувати контент регулярно. Проте кількість не має стати пріоритетом — фокусуйтеся на якості. Краще писати одну статтю щотижня, але робити її по-справжньому корисною й цікавою, ніж ті сім текстів, які не цікаві й не привабливі.
Найчастіше з’являється низка складнощів під час визначення тематики для нового матеріалу. Ми проаналізували перелік кращих ресурсів, звернулися до свого досвіду й детально описали кілька ідей далі.
Не слід писати нудні прес-релізи, звітуючи про місію компанії. Цього ніхто читати не буде. Краще відкривати завісу, показуючи, чим живе фірма, підприємство. По-перше, це цікаво. По-друге, читачі відчують, що компанія стає ближче, в ній працюють звичайні люди, такі ж, як і вони.
Погляд на фірму зсередини – формує додаткову лояльність.
Ще одне класний напрямок – ділиться секретами галузі, ніші. Людям цікаво дізнатися, як розвивається галузь. Почитати цікаві факти.
Продаєте або виробляєте товари? Обов’язково докладно розповідайте, як саме вони працюють, як ними користуватися.
Робіть докладні огляди нової продукції. Готуйте експертні статті, як досягти максимально ефекту від використання товару. Порівняння характеристик схожих товарів – ще один відмінний варіант.
Блог інтернет-магазину або корпоративного сайту передбачає, що його готують і ведуть експерти. Тому люди будуть обов’язково прислухатися до їхньої думки.
Обов’язково потрібно ділитися думками з важливих питань, подій, що відбуваються в галузі.
У клієнтів завжди буде безліч питань. Тому окремі статті присвячуйте відповідям на них. Їх можна формувати за темами.
На завершення нашого матеріалу наведемо перелік основних етапів розробки та їхній короткий опис. Щоб у Вас сформувалося поняття, як саме створюється блог.
Клієнт розповідає про свій бізнес, переваги та побажання. Якщо він не може сам написати детальне технічне завдання, в цьому допоможуть фахівці студії Centum-D. Попередньо може бути проведений аналіз:
Це дозволить зрозуміти, які функції потрібно реалізувати в блозі, які теми для сайту вибрати.
Фахівці займаються розробкою окремих елементів, інтерфейсу, щоб проект був зручним. Спочатку малюється ескіз, після чого дизайнер підбирає кольори, відтінки, фони, картинки, шрифти та інші елементи дизайну.
Верстальник переводить створений дизайн у код. Виходить вже практично повністю готовий до роботи сайт.
У роботу включаються програмісти. Вони підключають різноманітні функціональні модулі, реалізують ті чи інші рішення. Завдяки чому блог вже являє собою завершений продукт, готовий до використання.
Готовий проект розміщується на обраному замовником хостингу. Він повинен бути надійним, працювати без збоїв, забезпечувати високу швидкість завантаження сторінок.
Фахівці виконують тестування проекту. Перевіряють його на відповідність технічних завданням, відсутність помилок. Якщо є якісь неполадки, збої, вони оперативно виправляються.
Тепер можна приступати до наповнення. Вимоги до текстів та тематики ми описали вище. Головне не забувати, щоб статті ще були й унікальними. Тобто, написаними авторами спеціально до конкретного проекту, а не скопійовані з інших джерел.
Зверніть увагу! Обов’язково потрібна постійна підтримка ресурсу. Якщо у Вас немає можливості забезпечити технічне обслуговування, регулярне наповнення новим контентом, впровадження додаткових функціоналів, наша команда візьме це завдання на себе.
Будь-який корпоративний сайт, інтернет-магазин обов’язково повинен мати блог. За допомогою даного інструменту вдається залучати аудиторію, формувати довіру, збільшувати продажі.
Веб-студія Centum-D надає послуги зі створення блогів. В нашій команді працюють:
У них – висока кваліфікація, великий досвід, що є гарантією успішної розробки, наповнення та підтримки створе
Спочатку потрібно розуміти, хто є аудиторією – вже існуючого або потенційного – блогу. Для цього необхідно провести аналітичні дослідження для визначення:
Спираючись на отримані при проведенні досліджень результати, вдається визначити:
Порада! Слід вивчати конкурентів. Щоб розуміти, про що вони вже писали. Якщо у них з’являються гарні інформативні статті, які залучають більшу аудиторію, Ваше завдання зробити матеріал з даної теми ще більш якісним!
Розроблено спеціалізовані методики, за допомогою яких вдається персоналізувати аудиторію. Припустимо, якщо створюється блог для магазину фототоварів, персонажами, які відвідують його, можуть бути:
Виходячи з цього, слідує певний висновок – необхідно готувати статті, які будуть задовольняти запити кожної групи. Звісно, не в рамках одного матеріалу. Одна стаття для першої групи, друга – для другої і т.д. по колу. Завдяки такому підходу блог зможе охопити набагато більшу аудиторію та конвертувати її на покупців.
Зверніть увагу! Важлива регулярність публікацій. Однак кількість не повинна домінувати над якістю. Краще публікувати один матеріал на тиждень, але дійсно цікавий і корисний, ніж сім, які не привернуть аудиторію.
Найчастіше виникають труднощі з визначенням тематики для нових записів. Ми, проаналізувавши кращі ресурси, спираючись на свій досвід, підготували для Вас кілька ідей.
Не створюйте нудний пресреліз, пояснюючи місію компанії — це нікому не цікаво. Відкрийтеся аудиторії — покажіть, як живе компанія. Хоча б через те, що це викликає інтерес. Зрозуміло, читач буде відчувати якесь зближення з компанією, адже кожен її співробітник — така ж людина, як і він сам.
Якщо фірма відкриває душу, формування додаткової лояльності гарантовано!
Ще одним класним напрямом є інформація про секрети ніші. Користувачеві цікаво знати про розвиток галузі, дізнатися кілька цікавих фактів.
Займаєтеся продажем або виробництвом товарів? Обов’язково надавайте інструкцію користування й показуйте принципи роботи.
Створіть детальний огляд для свіжого продукту, підготуйте експертну статтю про те, як досягти максимального ефекту від експлуатації продукції. Ще одним гарним рішенням є порівняння характеристик такої техніки.
Блог вебмагазину або вебсайту компанії має на увазі його підготовку і ведення експертами, тому користувач точно врахує їхню думку.
Діліться думками згідно з кожним важливим питанням, подією, які відбувається в ніші.
Створіть комунікацію з клієнтами за допомогою відповідей на питання, які в них виникають. Питань завжди багато, а відповідь знайти не завжди просто — у такому випадку також формується лояльність. Формувати статті з відповідями можна відповідно до тем.
Ще однією відмінною тематичною спрямованістю є анонс. Анонсуйте все:
Час від часу складайте дайджести того, що цікавить вашого читача й хоча б непрямо зв’язуйте це з вашою компанією. Такого роду добірка нерідко має великі шанси стати популярною й навіть розійтися інтернетом як вірусний контент.
Наприклад, якщо ви продаєте фотообладнання, опрацювати дайджест про ідеї для фотосесій. Чи займаєтеся продажем декоративних предметів оформлення житла? Займіться формуванням вибірки ідей дизайну.
Основною метою блогу є надання корисної, цінної й цікавої інформації, яка буде підтверджувати рівень авторитетності, експертність і сприятиме формуванню високого рівня довіри.
Складаючи план матеріалу, визначайте необхідні для розкриття тематики та дні їхньої публікації, і працюйте над докладним семантичним ядром — кожна стаття створюється згідно з низкою конкретних ключових запитів, що гарантує більшу ефективність блогу.
Створення блогу має пряму залежність від створення текстового контенту. До того ж — обидва пункти є єдиним цілим усіх робіт, адже опрацювання семантики й тематичного наповнення має починатися ще під час розробки проєкту, під час розв’язання технічних аспектів.
Завершуючи про блог, розповімо про перелік основних стадій створення й опишемо кожен етап — так ви отримаєте розуміння всього процесу.
Замовник вводить у курс справи бізнесу, розповідає про кожне вподобання й побажання. Якщо самостійно опрацювати детальне ТЗ не вдається, професіонали вебстудії Centum-D допоможуть із цим. Перед початком аналізується:
Такий підхід дає розуміння про функції блогу, які будуть реалізовані, а також про тематику вебресурсу.
Професіонали розробляють певні елементи, інтерфейс, що зробить вебсайт зручнішим. Спершу промальовується ескіз, після якого дизайнери підбирають колірну гамму, вибирають кожен відтінок, тло, зображення, шрифт і т.ін.
Спеціаліст-верстальник займається перетворенням створеного дизайну в код. Тут можна спостерігати майже повноцінний вебресурс, готовий до відкриття.
Тут до роботи підключається команда програмістів, які займаються підключенням різноманітних модулів, реалізацією різних рішень. Так формується повноцінний блог, який можна використовувати.
Остаточний продукт буде розміщений на вебхостинг, який вибрав замовник. Віддавайте перевагу надійному, безвідмовному, що забезпечує швидке завантаження кожної сторінки хостингу.
Спеціалістами тестується проєкт. Перевіряється його погодженість із технічним завданням, перевіряється наявність помилок. Якщо помилки виявлені, вони тут же усуваються.
Час наповнити блог. Кожна вимога до текстового контенту й теми ми розглянули вище. Не забувайте, що кожна стаття має бути унікальною, тобто — створеною автором конкретно під ваш проєкт, а не скопійованою з іншого джерела.
Використання чужих публікацій категорично не рекомендується. Хоча б через те, що так ви порушуєте авторське право й займаєтеся плагіатом.
Треба звернути увагу! Обов’язково регулярно підтримуйте сайт. Якщо ви не готові зайнятися технічним обслуговуванням, регулярним наповненням контентом, впровадженням додаткового функціонала, команда Centum-D візьме виконання цього завдання на себе.
Корпоративні сайти або вебмагазини обов’язково мусять зробити блог, якщо його немає. Цей інструмент ефективно привертає призначену для користувача базу, сприяє формуванню довіри, збільшенню продажів.
Centum-D — професіонал, який надає послугу розробки блогу. Наша команда включає роботу таких фахівців:
Кожен із них — висококваліфікований професіонал із великим досвідом, що гарантує успішну розробку, наповнення та підтримання розробленого блогу. Якщо вам необхідно дуже збільшити продажі вашого проєкту, сміливо йдіть до нас! Ми знаємо способи заробітку за допомогою блогу!
Коментарі