Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Адаптація під мобільні пристрої: навіщо потрібна мобільна версія сайту

Адаптація під мобільні пристрої: навіщо потрібна мобільна версія сайту

Стаття оновлена в листопаді 2020 року

Багато власників бізнесу задаються питанням, наскільки важлива адаптація під мобільні пристрої. Хоча сьогодні, коли смартфони та планшети настільки поширені (мобільними гаджетами користується 67% всього населення світу, і в майбутньому будуть ще популярнішими), недооцінювати адаптовану версію сайту не можна. Її відсутність призводить до втрати реальних клієнтів.

Смартфон – засіб комунікації, доступ до інформації. Не тільки для голосового спілкування з іншими абонентами, а й для пошуку даних про товари, послуги. Більшість споживачів прагнуть отримати інформацію про продукт. Вивчення технічних параметрів, відгуків споживачів допомагає у прийнятті остаточного рішення.

Ухвалення рішення – один з найбільш важливих етапів воронки продажів. З цього випливає простий висновок – наявність мобільної версії сайту забезпечує позитивний вплив на конверсію та рівень продажів. Коли потенційний клієнт заходить на сторінку і не відчуває проблем з переглядом контенту (всі зображення і текст розташовані гармонійно і зрозуміло, кнопки знаходяться на потрібних місцях), ймовірність покупки збільшується.

Трохи статистики, згідно з дослідженнями, проведеними в 2020 році:

  • 53% всього трафіку на сайти йде з мобільних пристроїв;
  • 92% активних користувачів інтернету мають смартфони і/або планшети;

Зверніть увагу! Якщо стратегія просування сайту передбачає використання SMM, без мобільної версії досягти потрібних результатів не вдасться. Тому що близько 80% всього часу в соціальних мережах люди проводять саме зі смартфонів.

Якщо на сторінці є посилання на сайт, то буде відкриватися саме мобільна версія, і вона повинна бути зручною для користувача і швидко завантажуватися.

Так що питання адаптації не повинно виникати – воно не просто важливе, а необхідне. Більш докладно про її особливості поговоримо у цій статті.

Адаптація під мобільні пристрої і SEO

centum photo blog

Почнемо з того, що наявність повноцінної мобільної версії – дуже важлива для просування проекту в пошукових системах. Оскільки пошукові системи враховують, наскільки багато користувачів переходить на сайти з мобільних пристроїв. Як вже говорилося вище – загальний обсяг мобільного трафіку перевищує 50% від загального. Тобто, відсутність адаптованої версії – втрата більше половини потенційних клієнтів.

Пам’ятайте! Наявність адаптованого сайту дозволяє суттєво збільшити охоплення цільової аудиторії.

Вже не секрет, що пошукові роботи віддають більш високі позиції у видачі проектам, які мають однаковий вигляд і зручність використання з різних пристроїв. Це стосується обох великих «пошукачів» – Яндекса і Google. Обидві компанії в своїх заявах наголосили на важливості адаптації.

Пам’ятайте! Якщо немає зручної, оформленої і сучасної мобільної версії, позиції при ранжируванні будуть значно нижче.Наявність адаптованого сайту дозволяє суттєво збільшити охоплення цільової аудиторії.

Пошукові роботи, вивчаючи ресурс, спочатку проводять індексацію «адаптивен», а потім уже переходять на «десктоп».

Google: Mobile-first індексація

Пошуковий гігант Гугл впровадив mobile-first індексацію. Сутність її полягає в тому, що спочатку роботи індексують мобільну розробку. І при ранжируванні враховують у першу чергу саме її.

Такі зміни в свій час майже стали революційними в алгоритмах Google. Адже тривалий час основною версією вважалася «десктопна», але тепер все змінюється. Хоча слід додати, що такі зміни пошуковий гігант почав впроваджувати поетапно. Спочатку для ресурсів, які вже підготовлені для них. А потім вже для всіх основних. Але сама сутність зрозумілам і так.

Звичайно, проекти без «адаптівки» продовжують індексуватися, проте їх позиції у видачі будуть значно нижче, ніж у ресурсів, які отримали назву «mobile-friendly».

Що пропонує пошуковик Яндекс

Yandex також підтримує дану тенденцію. Спираючись на проекти, у яких є не просто адаптована розробка, але вона ще й «правильна»:

  • без горизонтальної прокрутки;
  • з читабельним текстом і шрифтом;
  • читання можливо без масштабування;
  • з простим управлінням;
  • зі зрозумілим інтерфейсом.

Які параметри мобільної версії важливі для користувачів

  1. Вся цінна, потрібна інформація – на одній сторінці.
  2. Читабельний і великий шрифт.
  3. Відсутність плагінів, великих зображень – вони можуть гальмувати роботу проекту та знижувати швидкість завантаження.
  4. Наявність активних елементів, кнопок.
  5. Посилання не “збиті в купу» – між ними досить простору, що полегшує клікати на них, а це важливо для сенсорних телефонів.

Проміжний висновок

З огляду на все вищесказане, створення повноцінної, раціональної та зручної версії до смартфонів призведе до суттєвого збільшення:

  • трафіку;
  • відгуків;
  • замовлень.

Крім того, помітно знижується кількість відмов – такий результат досягається завдяки швидкому завантаженню сторінок, оперативному спрацьовуванню посилань. Адже користувачам не потрібно знову йти до пошукової системи.

Зверніть увагу! Не дивлячись на те, що адаптація виходить на перший план, це не означає, що потрібно нехтувати десктопною версією. Адже й понині, незважаючи на поширення смартфонів, багато хто після пошуку інформації через телефон, роблять замовлення вже сидячи за комп’ютером.

Створена мобільна версія сайту – відмінний спосіб для підвищення не тільки рівня продажів, але й позицій проекту в пошуковій видачі.

Два варіанти: повноцінна мобільна версія або адаптивна верстка

Адаптація для мобільних пристроїв може виконуватися двома способами:

  • окрема мобільна версія;
  • адаптивна верстка основної версії.

Розглянемо кожен варіант більш докладно.

1. Повноцінна мобільна версія

Це нова версія, яка сконструйована спеціально для смартфонів і планшетів. Найчастіше на ній немає всіх блоків, які передбачені на «робочому столі». Тобто, доводиться говорити про певні «обмеженості».

Такі ресурси легко визначити. У них в адресному рядку перед назвою з’являється «m.», Наприклад URL виглядає наступним чином: m.site.com

Позитивні особливості подібних проектів:

  • невелика вага окремих елементів і сторінок в цілому, що забезпечує високу швидкість завантаження – це важливо для користувачів, у яких поганий зв’язок або обмежений трафік;
  • у відвідувачів є вибір, який саме сайт дивитися – основний або з «m.»;
  • повну відповідність всім вимогам, які пошуковики пред’являють до сайтів даного типу.

Негативні особливості:

  • будь-які зміни необхідно вносити окремо на кожну з версій – тобто, обсяги робіт збільшуються вдвічі;
  • частина контенту просто «обрізається»;
  • кожна з версій перебуває на власних доменах, а тому не виявляється вплив на поведінкові фактори, тому для SEO немає ніякої користі.

2. Адаптивна верстка основної версії

Сутність полягає в тому, що під час верстки змінюються розміри всіх елементів проекту, а також трохи змінюється їх розташування на екрані. Адаптивна верстка гарна тим, що сайт сам автоматично підлаштовується до розмірів дисплеїв різних пристроїв. Це дозволяє досягти максимальної зручності користування ресурсом:

  • на моніторах різного розміру;
  • на ноутбуках;
  • на смартфонах;
  • на планшетах.

Зверніть увагу! Адаптивна верстка не знижує функціональності проекту.

Позитивні особливості подібних проектів:

  • однакову адресу для різних версій;
  • зручний інтерфейс для всіх пристроїв, незалежно від розміру дисплея;
  • повну відповідність всім вимогам пошукових систем.

До речі! Мобільна версія робить позитивний вплив на поведінкові фактори. Адже вона набагато зручніша для користувачів, які приходять зі смартфонів. Це дозволяє поліпшити загальні показники сайту, необхідні для оптимізації, для більш високої видачі.

Негативні особливості:

  • дизайнеру доводиться створювати по кілька макетів одного сайту – для екранів з різним дозволом;
  • таку версію не можна перемкнути в режим звичайного перегляду, що буває актуальним в окремих випадках;
  • виникають певні труднощі з інтеграцією нових сторінок – потрібно обов’язково кожен раз проводити їх налаштування.

Проміжний висновок: який варіант вибрати

З усього вищесказаного можна визначити, який же варіант краще – це адаптивна верстка, що враховує різні параметри т дозволи екранів і дисплеїв. Обумовлено тим, що ресурс являє собою досить функціональний проект, адже всі модулі працюють точно так, як і на звичайній десктопні версії.

До того ж, якщо передбачені шаблони сторінок, не виникне труднощів з додаванням контенту. А ось у звичайній мобільній версії доводиться цю роботу дублювати.

Основною перевагою «адаптівки» є те, що вона робить позитивний вплив на поведінкові фактори. Завдяки чому підвищуються позиції сайту в цілому. Це дуже важливо при просуванні.

Тому – повторимося – слід вибирати мобільні версії сайтів, створені за допомогою адаптивної верстки.

Зверніть увагу! Якщо Ви бажаєте отримати якісну реалізацію проекту, в якому будуть враховуватися всі особливості Вашого ресурсу, звертайтеся до фахівців веб-студії Centum-D. Це команда висококваліфікованих професіоналів, яким під силу вирішення будь-яких завдань!

Адаптація до мобільних пристроїв: як проводиться оптимізація

На завершення зупинимося на особливостях оптимізації версії інтернет-ресурсу, розробленого спеціально під мобільні пристрої. Важливо обов’язково враховувати відразу кілька нюансів, щоб досягти оптимальних результатів.

1. Швидкість завантаження сторінок

Важливо забезпечити максимально швидке завантаження. Стосовно смартфонів це більш важливий параметр, ніж для звичайних комп’ютерів. Сайт в цілому, як і окремі його сторінки не повинні завантажуватися більше трьох секунд. Останні дослідження показують, що середній час, необхідний на завантаження сторінки в цілому, становить 2-3 секунди.

За допомогою спеціалізованих сервісів можна визначити, що саме призводить до більш тривалого завантаження. Наприклад, в цьому допоможе інструмент Speed ​​Insights. Він тестує сайт і надає докладні рекомендації, як досягти більш швидкого завантаження.

Порада!Якщо на сайті використовується відразу кілька скриптів, слід передбачити їх несинхронне завантаження. Завдяки чому користувачі не будуть занадто довго чекати, поки завантажиться сторінка повністю.

2. CSS, JavaScript і зображення не повинні блокуватися

Це погано позначається на багатьох параметрах. Перевірити, чи немає заблокованих елементів, можна за допомогою спеціальних інструментів у панелі Google Search Console.

Якщо такі є, слід відключити блокування, інакше висока ймовірність, що сайт виявиться на низьких позиціях у видачі.

3. Сторінці 404 – суворо ні!

Помилка 404 – не для смартфонів. Якщо проводиться адаптація до мобільних пристроїв, слід переконатися, що всі сторінки адекватно та правильно відображаються.

Іноді трапляється ситуація, коли сторінка нормально працює на «робочому столі», але чомусь видає 404 у телефоні.

Щоб з’ясувати, чи немає такої помилки, слід скористатися такими сервісами, як:

  • Xenu;
  • ScreamingFrog;
  • Google Search Console.

Якщо помилки виявлені, їх необхідно усунути.

4. Теги HTML5

HTML5 – стало справжньою революцією в світі Інтернету. Особливо актуальна вона для смартфонів і планшетів. Якщо мобільна версія передбачає наявність Flash-анімацій, роликів з пропрієтарним програвачем, обов’язково слід впровадити HTML5. Для цього проставляються відповідні теги.

Це далеко не повний перелік заходів, необхідних для проведення оптимізації. Ми перерахували лише деякі з них, які впроваджуються на більшості сервісів. Повний список всіх робіт визначається для кожного проекту індивідуально.

Адаптація під мобільні пристрої: як вибрати підрядника

Щоб робота була виконана максимально якісно, ​​слід звертатися тільки до досвідчених, кваліфікованих фахівців:

  • з великим досвідом;
  • з портфоліо;
  • здатних виконувати всі завдання «під ключ»;
  • дотримуються термінів;
  • не збільшують бюджет штучно;
  • надають повний звіт про роботу.

Веб-студія Centum-D – це саме та команда, яка Вам потрібна. В нашій команді працюють вузькоспеціалізовані професіонали:

  • оптимізатори;
  • маркетологи;
  • дизайнери;
  • програмісти;
  • копірайтери;
  • та інші.

Ми є повноцінною командою, яка вирішить будь-які завдання і проблеми, що виникають в процесі створення адаптивної версії сайту. Кожен займається своєю справою, тому ми враховує всі найдрібніші нюанси.

Перед початком роботи укладається договір, в якому обумовлюються всі моменти співпраці. Прописуються терміни. Після оцінки обсягу передбачуваних робіт, складається кошторис. Якщо ми бачимо, що в якихось роботах немає необхідності, обов’язково скажемо про це замовнику.

Нашою командою буде виконана якісна адаптація під мобільні пристрої, після чого сайт Вашої компанії буде адекватно відображатися на будь-яких моніторах, незалежно від їх розміру та дозволу. Ви швидко відчуєте результати адаптації. Зокрема, збільшиться відвідуваність, зросте рівень продажів, підвищаться результати у пошуковій видачі.

Якщо у Вас залишилися питання, звертайтеся до консультантів студії за представленими на сайті контактними даними. Менеджери нададуть всю додаткову інформацію, розкажуть, як буде організовано співпрацю.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь